Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Creepshow: Srebrne wody jeziora Champlain

Reżyseria: Tom Savini

Scenariusz: Jason Ciaramella

Występują:
Rose - Sydney Wease
Thomas - Connor Jones
Chet - James Devoti
Leigh - Gena Shaw
Joseph - David Alexander Kaplan

Rok produkcji: 2020

Czas trwania: 25 min.

Opis:
Ostatni odcinek pierwszego sezonu serialu "Creepshow". Ekranizacja opowiadania "Nad srebrzystą wodą jeziora Champlain" ze zbioru "Gaz do dechy".

Rose nie może pogodzić się ze stratą ojca, który zginął szukając potwora żyjącego na dnie jeziora Champlain. Czy ją czeka ten sam los?

Recenzja


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong