Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Aktualności

04 VI 2021
"Czarny telefon" to nie jedyne opowiadanie ze zbioru "Upiory XX wieku", które doczeka się ekranizacji. Właśnie ogłoszono plany na przeniesienie na duży ekran tekstu Joego Hilla Synowie Abrahama, które przedstawia dalsze losy Abrahama Van Helsinga znanego z powieści "Dracula" Brama Stokera.

Za kamerą stanie Natasha Kermani, która wcześniej wyreżyserowała "Shattered" i "Lucky". Napisze ona także scenariusz.04 VI 2021
31 sierpnia do sprzedaży trafi drugi i ostatni zeszyt komiksu Locke & Key: Hell & Gone. Tak wygląda okładka tego numeru:

29 IV 2021
2 czerwca do sprzedaży trafi nowe wydanie powieści Joego Hilla Rogi. Tak prezentuje się okładka:A 15 września pojawi się znowienie zbioru opowiadań Upiory XX wieku:


copyright © 2010 - 2021 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong