Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Locke & Key - pilot serialu

Reżyseria: Mark Romanek
Scenariusz: Josh Friedman

Występują:
Jesse McCartney - Tyler Locke
Sarah Bolger - Kinsey Locke
Skylar Gaertner - Bode Locke
Miranda Otto - Nina Locke
Nick Stahl - Duncan Locke
Ksenia Solo - Dodge
Thomas Harrison - Sam Lesser
Mark Pellegrino - Rendell Locke

Rok produkcji: 2011

Czas trwania: 45 min.


Opis:
Historia trójki rodzeństwa, którzy po morderstwie ojcaz muszeni są zamieszkać w niezwykłej rezydencji o nazwie Keyhouse. W jej środku znajdują się sekretne drzwi o różnorodnych mocach. Nowi mieszkańcy rezydencji wkrótce odkrywają, że jest to miejsce wypełnione cieniami i czarami, z przejściami prowadzącymi do świata duchów, oraz z przerażającą istotą uwięzioną na dnie studni...

Ciekawostki:
Serial miał powstać dla stacji FOX i był szykowany na sezon 2011/12. Niestety nie spodobał się szefom stacji na tyle, by znalazł się w ich ramówce.
Pokaz pilota odbył się na konwencie Comic Con w 2011 roku.

Recenzja
copyright © 2010 - 2018 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong