Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Czarny telefon

2021

Ekranizacja opowiadania ze zbioru "Upiory XX wieku".

Nieśmiały, ale sprytny 13 - letni Finney Shaw zostaje uprowadzony przez sadystycznego zabójcę i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie krzyki na nic się nie zdadzą. Kiedy odłączony od kabla telefon powieszony na ścianie piwnicy zaczyna dzwonić, Finney uświadamia sobie, że słyszy głosy poprzednich ofiar mordercy. Chcą one zrobić wszystko, żeby chłopiec nie podzielił ich losu.

czytaj więcej...

Creepshow: Twitterowanie z cyrku umarłych

2020

Specjalny, animowany odcinek serialu "Creepshow". Adaptacja opowiadania "Twitterowanie z cyrku umarłych" ze zbioru "Gaz do dechy".

Blake relacjonuje na twitterze rodzinną podróż. Trafiają do cyrku, w którym odbywają się dziwne przedstawienia z udziałem zombie. Czy na pewno to tylko przedstawienia?

czytaj więcej...

Creepshow: Srebrne wody jeziora Champlain

2020

Ostatni odcinek pierwszego sezonu serialu "Creepshow". Ekranizacja opowiadania "Nad srebrzystą wodą jeziora Champlain" ze zbioru "Gaz do dechy".

Rose nie może pogodzić się ze stratą ojca, który zginął szukając potwora żyjącego na dnie jeziora Champlain. Czy ją czeka ten sam los?

czytaj więcej...

Locke & Key

2020 - 2022

Ekranizacja serii komiksowej Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza.

Gdy ojciec trójki rodzeństwa zostaje zabity, dzieci przeprowadzają się z matką do jego rodzinnego domu pełnego kluczy otwierających drzwi do mrocznych tajemnic.

czytaj więcej...

W wysokiej trawie

2019

Ekranizacja wspólnego opowiadania Joe Hilla i Stephena Kinga.

Podczas podróży samochodem rodzeństwo zatrzymuje się na pustej drodze słysząć wołanie o pomoc. Dobiega ono z wysokiej trawy, do której zaniepokojeni wchodzą. Wkrótce odkryją, że opuszczenie tego miejsca nie będzie łatwe.

czytaj więcej...

NOS4A2

2019 - 2020

Victoria McQueen ma niezwykły dar. Za pomocą swojego motoru potrafi przenieść się w przestrzeni. Dzięki temu staje się niebezpieczna dla Charliego Manxa, który jest istotą żywiącą się duszami porywanych przez siebie dzieci. Istotą, która zabiera je do Gwiazdkowej Krainy. I tylko Victoria może mu w tym przeszkodzić.

czytaj więcej...

Rogi

2013

Ig Perrish (Daniel Radcliffe) jest głównym podejrzanym o gwałt i morderstwo swojej dziewczyny Merrin (Juno Temple). Po ostrym piciu Ig budzi się z potwornym kacem i rogami wyrastającymi z głowy. Wkrótce uświadamia sobie, że dzięki ich oddziaływaniu ludzie wyjawiają mu wszystkie swoje grzechy i dopuszczają się przy nim do najgorszych nawet rzeczy. Dar ten będzie mógł pomóc Igowi dowiedzieć się kto i dlaczego zabił Merin i wymierzyć sprawiedliwość.

czytaj więcej...

Abraham's Boys

2009

Krótkometrażowa ekranizacja opowiadania "Synowie Abrahama".

Ojciec Maxa van Helsinga, Abraham, niesławny, groźny, błyskotliwy, jest człowiekiem nawiedzanym przez mroczne sekrety... sekrety, które pewnej zimnej nocy pozna jego starszy syn.

czytaj więcej...

Pop Art

2008

Krótkometrażowa ekranizacja opowiadania "Pop Art".

Art Roth jest najlepszym przyjacielem i powiernikiem Toby'ego. Jest też nadmuchiwany. Art nie może mówić, gdyż nie ma ust, musi więc zapisywać swoje myśli. Jest inny, jest wrażliwy. Toby przyprowadza swojego nadmuchiwanego przyjaciela do szkoły.

czytaj więcej...


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong