Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
W wysokiej trawie

2019

Podczas podróży samochodem rodzeństwo zatrzymuje się na pustej drodze słysząć wołanie o pomoc. Dobiega ono z wysokiej trawy, do której zaniepokojeni wchodzą. Wkrótce odkryją, że opuszczenie tego miejsca nie będzie łatwe.

czytaj więcej...

NOS4A2

2019

Victoria McQueen ma niezwykły dar. Za pomocą swojego motoru potrafi przenieść się w przestrzeni. Dzięki temu staje się niebezpieczna dla Charliego Manxa, który jest istotą żywiącą się duszami porywanych przez siebie dzieci. Istotą, która zabiera je do Gwiazdkowej Krainy. I tylko Victoria może mu w tym przeszkodzić.

czytaj więcej...

Rogi

2013

Ig Perrish (Daniel Radcliffe) jest głównym podejrzanym o gwałt i morderstwo swojej dziewczyny Merrin (Juno Temple). Po ostrym piciu Ig budzi się z potwornym kacem i rogami wyrastającymi z głowy. Wkrótce uświadamia sobie, że dzięki ich oddziaływaniu ludzie wyjawiają mu wszystkie swoje grzechy i dopuszczają się przy nim do najgorszych nawet rzeczy. Dar ten będzie mógł pomóc Igowi dowiedzieć się kto i dlaczego zabił Merin i wymierzyć sprawiedliwość.

czytaj więcej...

Abraham's Boys

2009

Ojciec Maxa van Helsinga, Abraham, niesławny, groźny, błyskotliwy, jest człowiekiem nawiedzanym przez mroczne sekrety... sekrety, które pewnej zimnej nocy pozna jego starszy syn.

czytaj więcej...

Pop Art

2008

Art Roth jest najlepszym przyjacielem i powiernikiem Toby'ego. Jest też nadmuchiwany. Art nie może mówić, gdyż nie ma ust, musi więc zapisywać swoje myśli. Jest inny, jest wrażliwy. Toby przyprowadza swojego nadmuchiwanego przyjaciela do szkoły.

czytaj więcej...


copyright © 2010 - 2018 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong