Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Fragmenty polskie
Strażak
Harper Grayson widziała w telewizji, jak płoną ludzie – wszyscy widzieli, ale pierwszy raz zobaczyła, jak ktoś płonie naprawdę, na placu zabaw za szkołą. W Bostonie i innych częściach Massachusetts szkoły zostały zamknięte, ale tu, w New Hampshire, wciąż jeszcze były otwarte. W New Hampshire zdarzały się przypadki, jednak było ich niewiele. Harper słyszała o sześciu pacjentach przetrzymywanych w bezpiecznym skrzydle Concord Hospital, nad którymi czuwał zespół lekarzy w kombinezonach ochronnych i pielęgniarki uzbrojone w gaśnice.

Czytaj więcej...
Twitterowanie z Cyrku Umarłych
C2ASDO2ABICIA
Robię to tylko dlatego, że jestem tak znudzona, iż marzę o śmierci.

8:15 28 lutego wysłano z Tweetie

C2ASDO2ABICIA
Cześć Twitter. Chcesz wiedzieć, co robię? Ale jak mam to powiedzieć w 140 (lub mniej) znakach? Huczy mi we łbie.

8:17 28 lutego wysłano z Tweetie

Czytaj więcej...
ROGI
- Chciałbym, żeby lekarz na coś spojrzał - powiedział Ig i opuścił rękę, pokazując rogi.
Kobieta zmrużyła oczy i wydęła wargi ze współczuciem.
- O, niedobrze to wygląda - powiedziała i odwróciła się do komputera.Ig tego się nie spodziewał. Recepcjonistka zareagowała na widok rogów, jakby zobaczyła złamany palec czy wysypkę - ale jednak zareagowała. Wydawało się, że je widziała. Choć gdyby je naprawdę zobaczyła, nie wyobrażał sobie, żeby ograniczyła się do wydęcia ust i odwrócenia wzroku.

Czytaj więcej...
PUDEŁKO W KSZTAŁCIE SERCA
Nie mógł uwierzyć, że Floryda umarła, że ktoś, z kim niegdyś sypiał, teraz śpi pod ziemią. Miała dwadzieścia sześć - nie, dwadzieścia siedem lat, dwadzieścia sześć skończyła, gdy odeszła. Kiedy ją odprawił. Miała dwadzieścia sześć lat, lecz zadawała pytania godne czterolatki: Często łowisz ryby w jeziorze Pontchartrain? Który z twoich psów był najlepszy? Jak myślisz, co się z nami dzieje po śmierci? Dość pytań, by doprowadzić człowieka do szaleństwa.

Czytaj więcej...


Fragmenty zagraniczne
GUNPOWDER
The boys came for her in the dusk and said Jake had done something wonderful and come and see. Jake had been out there for thirteen hours with no food and no rest, pacing in circles beyond The Great Wall of Charley and everyone had known he was going to stay out until either he finished what he was working on, or collapsed from exhaustion.
They ran ahead of her, a half dozen boys at first, but more appearing all the time, poking their heads out of their bedrooms, or charging down the stairs...

Czytaj więcej...
HEART-SHAPED BOX
Jude had a private collection.
He had framed sketches of the Seven Dwarfs on the wall of his studio, in between his platinum records. John Wayne Gacy had drawn them while he was in jail and sent them to him. Gacy liked golden-age Disney almost as much as he liked molesting little kids; almost as much as he liked Jude's albums.
Jude had the skull of a peasant who had been trepanned in the sixteenth century, to let the demons out.

Czytaj więcej...


copyright © 2010 - 2018 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong