Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Grave Tales #6: Freddy Werthman Goes to Hell
W zeszycie znajdują się trzy historie - "Freddy Werthman Goes to Hell", "Junkyard of the Damned" i "Something Horrible". Hill odpowiedzialny jest tylko za tę pierwszą.

Scenariusz: Joe Hill
Rysunkii: Seth Fisher, Langdon Foss
Rok wydania: 2009
Wydawca: Cemetery Dance
Cena: 3.95$
Ilość stron: 10 (Freddy Werthman Goes to Hell)
Oprawa: miękka

Opis:
Freddy Werthman , psychiatra który w latach 50tych głosił, jakoby brutalne komiksy typu "Opowieści z Krytpy" miały bardzo zły wpływ na czytającą ją młodzież, trafia po śmierci do piekła, gdzie zostaje uświadomiony swoich niewątpliwie wielkich grzechów.

Ciekawostki
- Komiks w oryginale ukazał się w wersji czarno białej. Wersja kolorowa (odpowiedzialni za nią byli Jay Fotos i Langdon Foss) ukazała się w specjalnym wydaniu komiksu "Locke & Key: Welcome to Lovecraft #1". Znajduje się w nim również wstęp Hilla dotyczący jego relacji z Sethem Fisherem.
- Seth Fisher, który stworzył również ilustracje do historii Joe Hilla, która ukazała się w Spider-Manie Unlimited #8, zginął zanim zdołał ukończyć rysować ten komiks. Około 1/3 opowieści dokończył jego przyjaciel, Langdon Foss.
- Ukazała się również wersja limitowana komiksu. Posiadała ona twardą oprawę oraz została podpisana przez niektórych twórców. Jej nakład wynosił 100 egzemplarzy, a cena 75 dolarów.


copyright © 2010 - 2020 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong