Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.


Kosz pełen głów
Scenariusz: Joe Hill
Rysunki: Leomacs
Rok wydania: USA 2019-2020 / Polska 2021
Wydawca: USA: DC / Polska: Egmont
Ilość stron: USA: 184 / Polska: 184
Oprawa: USA: twarda / Polska: twarda

Opis:
Poznajemy tutaj młodą parę w posiadłości pełnej wikińskich artefaktów jak monety, tarcza czy topór. Nadchodzi sztorm, podczas którego do domu wdzierają się napastnicy. Dziewczynie udaje się ukryć jednak nie na długo, jeden z obcych dopada ją i dochodzi do walki. Kobieta chwyta topór Wikingów i jednym ciosem odcina napastnikowi głowę, bo jak się okazuje narzędzie ma magiczne właściwości. Jednak to nie koniec dziwnych wydarzeń bo kolejne odrąbane głowy wydają się nadal żyć i mówią.
Wydania zeszytowe
copyright © 2010 - 2020 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong