Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Locke & Key: Heaven & Earth
Scenariusz: Joe Hill
Rysunki: Gabriel Rodriguez
Rok wydania: 2017
Wydawca: IDW Publishing
Ilość stron: 72
Oprawa: USA: twarda

Opis:
W tym zbiorczym albumie znajdziemy trzy trudno dostęne krótkie historie umiejscowione w świecie Keyhouse: "Open The Moon" przedstawiająca wcześniejsze pokolenie rodziny Locke'ów, "Grindhouse" rozgrywającą się w czasach gangsterów i "In The Can", która powstała z okazji 10-lecia wydawnictwa IDW. Poza tymi historiami można obejrzeć galerię zdjęć twórców, szkice i nie tylko.

16-stronicowa historia "Open The Moon" pierwotnie ukazała się w zeszycie "Locke & Key: Guide to the Known Keys", który prezentował opisy 21 magicznych kluczy oraz galerię 6 prac znanych artystów zainspirowanych komiksem "Locke & Key".

"Grindhouse" to druga opowieść rozpisana na 16 stron. Latem, w świetle Wielkiego Kryzysu, trzej gangsterzy dokonują wymarzonego napadu i ruszają do idealnej kryjówki... odosobnionej posiadłości osadzonej na krańcu wyspy Lovecraft znanej lokalnie jako Keyhouse.

Z okazji 10-lecia wydawnictwa IDW ukazał się ekskluzywny album w 2 tomach, jeden opisuje historię wydawnictwa, w drugim znajduje się ponad 2000 okładek z wydanych przez IDW komiksów oraz kilka oryginalnych krótkich historii. Jedną z nich jest 6-stronicowy "In The Can".
Wydania zeszytowe


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong