Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Locke & Key: Wskazówki
Scenariusz: Joe Hill
Rysunki: Gabriel Rodriguez
Rok wydania: USA: 2012 / Polska: 2016
Wydawca: USA: IDW Publishing / Polska: Taurus
Ilość stron: USA: 168 / Polska: 160
Oprawa: USA: twarda / Polska: miękka

Opis:
Żołnierze pułkownika Adama Craisa znajdują się pomiędzy młotem a kowadłem. W pierwszych dniach Wojny o Niepodległość chowają się 120 stóp poniżej kamienia znajdującego się w Nowej Anglii, podczas gdy cały regiment żołnierzy angielskich czeka na nich w świetle dziennym, a jeszcze niżej w jaskini znajdują się drzwi do piekła. Czarne drzwi są otwarte i to 16-letni kowal o nazwisku Ben Locke musi znaleźć sposób by je zamknąć. Największe tajemnice serii 'Locke & Key' zostają ujawnione w otwarciu 'Clockworks'. Nie z mocnym uderzeniem, ale z potężnym wystrzałem angielskich armat.

Wydania zeszytowe


Wydania zeszytowe - warianty
copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong