Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Locke & Key: Alpha & Omega
Scenariusz: Joe Hill
Rysunki: Gabriel Rodriguez
Rok wydania: USA: 2014 / Polska: 2016
Wydawca: USA: IDW Publishing / Polska: Taurus
Ilość stron: USA: 168 / Polska: 160
Oprawa: USA: twarda / Polska: miękka

Opis:
Cienie nigdy wcześniej nie były tak mroczne a koniec tak bliski. Przekręć klucz i otwórz ostatnie drzwi, czas się pożegnać. Ostatni rozdział bestsellerowego komiksu Locke & Key zmierza do burzliwego i facynującego finału. Tego wydarzenia nie można przegapić!

Wydania zeszytowe


Wydania zeszytowe - warianty


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong