Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Locke & Key: pozostałe historie
IDW the First Dacade
Ekskluzywny album z okazji 10-lecia wydawnictwa, zawiera dwa tomy - jeden opisuje historię wydawnictwa w drugim znajduje się ponad 2000 okładek z wydanych przez IDW komiksów oraz kilka oryginalnych krótkich historii

W albumie znalazła się 6 stronicowa historia ze świata "Locke & Key" zatytułowana "In the Can"

czytaj więcej...
Locke & Key: Guide to the Known Keys
Zeszyt zawierający opisy 21 kluczy oraz galerię prac znanych artystów zainspirowanych komiksem "Locke & Key".

Oprócz tego na 16 stronach opowiedziana jest niezależna historia zatytułowana "Open the Moon". Jest ona osadzona w 1912 roku i przedstawia losy wcześniejszego pokolenia rodziny Locke.

czytaj więcej...
Locke & Key: Grindhouse
Jest to ociekająca krwią, bezkompromisowa, niezależna historia ze świata "Locke & Key", na którą czekaliście! Latem, w świetle Wielkiego Kryzysu, trzej gangsterzy dokonują wymarzonego napadu i ruszają do idealnej kryjówki... odosobnionej posiadłości osadzonej na krańcu wyspy Lovecraft znanej lokalnie jako Keyhouse. "Locke & Key: Grindohuse" zawiera rozszerzony przewodnik po Keyhouse, odkrywający każdy mroczny zakątek i sekretne pomieszczenie tej najbardziej nawiedzonej posiadłości Ameryki.

czytaj więcej...


copyright © 2010 - 2018 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong