Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.


Plunge
Scenariusz: Joe Hill
Rysunki: Stuart Immonen
Rok wydania: 2020
Wydawca: DC
Ilość stron: 168
Oprawa: twarda

Opis:
Czterdzieści lat temu na morzu Arktycznym zaginął statek. Teraz, po latach, z miejsca zniknięcia jednostki odebrano rozpczliwy sygnał. To co przybyła na miejsca załoga ratownicza zastaje, będzie ich prześladować do końca życia. Po eksploracji zarówno statku jak i wyspy przy której rozbił się statek odkrywają coś dużo bardziej groźnego niż mogli się spodziewać. Coś kryje się w lodowej głębi morza... coś co nie chciało zostać odkryte.
Wydania zeszytowe
copyright © 2010 - 2021 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong