Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Rain

2022

Jest zwykły sierpniowy dzień w Boulder w stanie Colorado. Honeysuckle Speck nie mogłaby być szczęśliwsza, w końcu zamieszka ze swoją dziewczyną, Yolandą. Jednak ich świat za moment legnie w gruzach bo na błękitnym niebie pojawiają się czarne chmury a na ziemię leci deszcz kryształowych gwoździ raniący każdego kto nie zdołał się schować. Deszcz rozprzestrzenia się po kraju a następnie na całym globie zagrażąjąc tym samym wszystkiemu co było dla Honeysuckle i Yolanda najważniejsze w życiu.czytaj więcej...

Toń

2020

W 1983 roku supernowoczesny statek badawczo-wiertniczy "Derleth" znika w pobliżu kręgu polarnego. Kilkadziesiąt lat później zaczyna nadawać wezwanie pomocy... Po wyśledzeniu źródła sygnału na odległym atolu w Cieśninie Beringa, koncern naftowy Rococo zatrudnia ekipę ratowniczą braci Carpenter do zbadania statku widma. Mają oni ustalić, dlaczego statek zniknął, zabezpieczyć wyniki badań i odszukać ciała członków załogi. Osiągnięcie celu nie będzie łatwe, ponieważ do atolu rości sobie prawa Rosja, a niedawne tsunami obudziło mroczne siły drzemiące od tysiącleci na dnie oceanu... Tak rozpoczyna się krwawa wariacja na temat mitologii Lovecraftowskiej i horroru lat osiemdziesiątych XX wieku.

czytaj więcej...

Dying Is Easy

2019-2020

Poznajcie Syda "Shit-Talk" Homesa, zhańbionego byłego gliniarza, który stał się zgorzkniałym artystą stand-upowym a następnie... możliwym zbrodniarzem?! Carl Dixon jest bliski zostania super gwiazdą komedii ale dochodzi do tego w nieczysty sposób: kradnąc dowcipy. Ma zabójczy program, paskudną przeszłość i więcej wrogów niż żartów. Kiedy więc ktoś pyta Syda Homesa ile kosztowałaby śmierć Dixona, Syd w ogóle się nie zastanawia. W głowie ma już plan...

czytaj więcej...
Sea Dogs

2019-2020

Kongres Kontynentalny nie jest w stanie przeciwstawić się potędze Anglii na morzu więc zdesperowany dobija targu z diabłem... a nawet z trzema. Szef siatki szpiegowskiej, Benjamin Tallmadge, proponuje wcielenie trzech likantropów do służby brytyjskiej na okręcie Havoc. Trzy patriotyczne wilkołaki wystarczą by wyrżnąć załogę statku i zostawić statek ociekający krwią. To prawda, ich moce są piekielne, umysły szalone a ich lojalności nie sposób ufać. Ale co innego może zrobić zdesperowany naród... niż spuścić psy wojny?

czytaj więcej...
Kosz pełen głów

2019-2020

Poznajemy tutaj młodą parę w posiadłości pełnej wikińskich artefaktów jak monety, tarcza czy topór. Nadchodzi sztorm, podczas którego do domu wdzierają się napastnicy. Dziewczynie udaje się ukryć jednak nie na długo, jeden z obcych dopada ją i dochodzi do walki. Kobieta chwyta topór Wikingów i jednym ciosem odcina napastnikowi głowę, bo jak się okazuje narzędzie ma magiczne właściwości. Jednak to nie koniec dziwnych wydarzeń bo kolejne odrąbane głowy wydają się nadal żyć i mówią.

czytaj więcej...
Tales From The Darkside

2016

Joe Hill przedstawia szargające nerwy "Opowieści z ciemnej strony", które nigdy nie trafiły to telewizji... ale martwi są nieustępliwi i nie chcą pozostać pogrzebani. Adaptacja epizodów napisanych przez Joe Hilla zilustrowana przez współtwórcę "Locke & Key" Gabriela Rodrigueza. Trzy opowieści o makabrze i złu. Jedna, która mogłaby / powinna być epicka w telewizji. Wyjdź z ciepłego, słonecznego świata, o którym myślisz, że jest rzeczywistością i przygotuj się na spacer po... CIEMNEJ STRONIE.

czytaj więcej...
Shadow Show

2014

Pięciozeszytowa seria 'Shadow Show' to adaptacja wybranych opowiadań z antologii 'Shadow Show' będącej hołdem dla Raya Bradbury'ego. Zeszyt #1 powstał na podstawie tekstu Joe Hilla 'By The Silver Water of Lake Champlain'.

Mała Gail London i jej przyjaciel Joel Quarrel pewnego zimnego poranka pod koniec lata wyszli nad jezioro i dokonali epokowego odkrycia. Natrafili na wyrzucone na brzeg ciało plezjozaura wielkości dwutonowej ciężarówki.

czytaj więcej...
Wraith: Welcome To Christmasland

2013-2014

W bestsellerowej powieści NOS4A2 Joe Hill przedstawił czytelnikom przerażające miejsce zwane Christmasland i szalonego człowieka, który tam rządzi - Charlie Talenta Manxa III. Teraz w nowej serii komiksowej Hill opowiada odrębną historię przeznaczoną zarówno dla nowych czyelników jak i fanów książki.

czytaj więcej...
Thumbprint

2013

Szeregowa Mallory Grennan jako pracownik więzienny Abu Ghraib robiła straszne rzeczy. Gdy została zwolniony z wojska, Mal sądziła, że zostawia swoje grzechy za sobą i zaczyna w domu nowe życie. Ale pewnych rzeczy nie da się zapomnieć, niektóre sprawy nie chcą odejść.
Komiks twórców nominowanego do nagrody Eisnera one-shota 'The Cape', Joe Hill i Jason Ciaramella łączą siły z rysownikiem Viciem Malhotra. 'Thumbprint' wyrwie wam flaki.

czytaj więcej...
Joe Hill's Terrifyingly Tragic Treasury Edition

2013

Joe Hill's Terrifyingly Tragic Treasury Edition to album zawierający 4 komiksy: Kodiak - one-shot z 2010 roku, Freddy Werthman Goes to Hell - one-shot z roku 2009, który wcześniej został wydany w albumie 'Grave Tales #6' (w wersji czarno-białej) oraz w specjalnym wydaniu komiksu 'Locke & Key: Welcome to Lovecraft #1' (w wersji kolorowej), The Cape - one-shot z 2010 roku, Open The Moon - krótka historyjka, która był częścią one-shota 'Locke & Key: Guide to the Known Keys'.

czytaj więcej...
Road Rage

2011-2012

Klub motocyklowy Plemię dokonał paru złych rzeczy w swoim czasie, ale z całą pewnością niczego takiego, co by zasługiwało na atak szalonego kierowcy ciężarówki! "Gaz do dechy", historia uznanego powieściopisarza, scenarzysty komiksowego i zdobywcy nagrody Eisnera Joe Hilla i jego ojca Stephena Kinga gwarantuje, że zanim wszystko dobiegnie końca, ulice staną się czerwone.

czytaj więcej...
The Cape

2010-2019

Każdy mały chłopiec marzy o tym by założyć pelerynę i polecieć wysoko, wysoko i daleko... ale co jeśli któregoś dnia to marzenie miałoby się spełnić? Eric był jak każdy inny ośmioletni chłopak, do czasu tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił jego życie. "The Cape" bada mroczną stronę mocy, Eric, dorosły, pogmatwany i rozbity mężczyzna wzbija się ku niebu... i szykuje zemstę na każdym, kto kiedykolwiek go rozczarował.

czytaj więcej...
Kodiak

2010

Młody, zdradzony mężczyzna znajduje się w desperackiej sytuacji, w której musi stanąć do walki z bestią. Czy dziewicza miłość wystarczy by utrzymać go przy życiu? Scenarzyści Joe Hill i Jason Ciaramella, wraz z artystą Natem Jonesem przedstawiają specjalną opowieść wypełnioną płomieniem, futrem i brutalnością.

czytaj więcej...
Locke & Key

2008-2022

'Locke & Key' to nadprzyrodzony thriller opowiadający o trójce dzieciaków, którzy są dozorcami niezwykłej rezydencji znajdującej się w Nowej Anglii o nazwie Keyhouse. W jej środku znajdują się sekretne drzwi, które mają moc transformacji, moc która całkowicie zmienia tożsamość człowieka. Nowi mieszkańcy rezydencji wkrótce odkrywają, że jest to miejsce wypełnione cieniami i czarami, z przejściami prowadzącymi do świata duchów, oraz z przerażającą istotą uwięzioną na dnie studni...

czytaj więcej...
Spider-Man Unlimited #8: Fanboyz

2005

W Nowym Jorku znajdują się fani naśladujący wielu superbohaterów: Captaina America, Namora, a nawet Elektre. Spider-Man również ma grupę takich fanów. Niestety robią oni więcej zamieszania, niż pożytku. Demolują sklepy, strącają policyjny helikopter itd. Szybka interwencja Spider-Mana zapobiega tragedii. Peter każe im skończyć z taką "zabawą" i oddaje ich w ręce policji. Niestety fani niczego się nie nauczyli, bo właśnie w tej chwili jeden z nich, nagi, pomalowany na srebrno, próbuje sprawdzić jak to jest być Silver Surferem...

czytaj więcej...


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong