Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Gaz do dechy
Tytuł oryginalny: Full Throttle
Rok wydania: 2019

Polskie wydanie: 2020
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie:
Ilość stron: 497
Oprawa: twarda

Opis:
Trzynaście historii mistrza grozy młodego pokolenia, który przesuwa granice gatunku na nowe terytoria.
Dwa opowiadania napisane wspólnie ze Stephenem Kingiem.
Wyjęci spod prawa motocykliści uciekający przez pustynię przed upiorną cysterną... Wizyta młodych ludzi w wesołym miasteczku, która wcale nie kończy się wesoło... Uchylone drzwi do świata cudów, które okazują się furtką dla namacalnego zła... Podróż pociągiem w niecodziennym towarzystwie... Media społecznościowe, które nikogo nie uratują przed zombi... Bibliotekarz dostarczający najświeższe lektury umarłym... I wreszcie lot, podczas którego ludzie nieakceptujący się nawzajem zaczynają ze sobą rozmawiać - nieco za późno.
Od klasycznych horrorów, przez fantasy, S-F, thriller psychologiczny, po prozę obyczajową z silnym akcentem politycznym - różnorodność opowiadań w tym zbiorze jest niezwykła. Ale wszystkie dotykają najgłębszych ludzkich sekretów i wydobywają na światło dzienne nasze mroczne słabości i lęki.

Zawartość zbioru:

Wstęp. Kim jest twój tata?
Gaz do dechy (ze Stephenem Kingiem)
Mroczna karuzela
Stacja Wolverton
Nad srebrzystą wodą jeziora Champlain
Faun
Spóźnialscy
Jesteś dla mnie najważniejsza
Kciuki
Diabeł na schodach
Tweety z cyrku umarłych
Chryzantemamy
W wysokiej trawie (ze Stephenem Kingiem)
Jesteście wolni
Notki o opowiadaniach i podziękowania

Recenzja


copyright © 2010 - 2020 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong