Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Na pełnych obrotach
Tytuł oryginalny: Full Throttle
Rok wydania: 2019

Polskie wydanie: 2020
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie:
Ilość stron: 544
Oprawa: twarda

Opis:
Zbiór trzynastu wybitnych opowiadań mistrza grozy młodego pokolenia, dokumentujących zmagania zwykłego człowieka z tym, co niepojęte i przerażające... Mroczna podróż po złożonej ludzkiej psychice. Joe Hill stworzył hipnotyczny i niepokojący zbiór, wydobywając z głębi ludzkiej jaźni dręczące nas mroczne sekrety, ukryte słabości i pierwotne lęki. Ten tom ukazuje jego wyjątkowy talent w najlepszym możliwym wydaniu. Joe Hill po raz kolejny udowadnia, że jego wyobraźnia nie zna granic. Dwa z opowiadań, w tym niedawno sfilmowane przez Netflix "W wysokiej trawie", Joe Hill napisał wspólnie ze Stephenem Kingiem.

Recenzja


copyright © 2010 - 2020 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong