Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Aktualności

01 VII 2020
Przy okazji premiery drugiego sezonu serialu NOS4A2 w sprzedaży pojawi się powieść, na której podstawie był zrealizowany. 2 lipca będzie można zakupić książkę w formie ebooka. To bardzo ciekawe wydanie gdyż zawierać będzie fragment nadchodzącej książki Joe Hilla - "Gaz do dechy".

Kliknij, a pojawi się powiększenie
29 VI 2020
Przy okazji premiery zbioru opowiadań Joe Hilla "Gaz do dechy" wydawnictwo Albatros postanowiło wznowić trzy inne książki pisarza jakie posiada w swoim katalogu. 30 września w sprzedaży pojawią się "NOS4A2", "Strażak" i "Dziwna pogoda". Wszystkie książki będą miały twardą oprawę a ilustracje okładkowe podobnie jak do zbioru "Gaz do dechy" przygotował Dark Crayon.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie
26 VI 2020
Na 30 września wydawnictwo Albatros zapowiedziało premierę zbioru opowiadań Joe Hilla Gaz do dechy. Książka będzie miała 544 stron i twardą oprawę.

Tak prezentują się okładka oraz opis książki:

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Trzynaście historii mistrza grozy młodego pokolenia, który przesuwa granice gatunku na nowe terytoria.

Dwa opowiadania napisane wspólnie ze Stephenem Kingiem.

Wyjęci spod prawa motocykliści uciekający przez pustynię przed upiorną cysterną... Wizyta młodych ludzi w wesołym miasteczku, która wcale nie kończy się wesoło... Uchylone drzwi do świata cudów, które okazują się furtką dla namacalnego zła... Podróż pociągiem w niecodziennym towarzystwie... Media społecznościowe, które nikogo nie uratują przed zombi... Bibliotekarz dostarczający najświeższe lektury umarłym... I wreszcie lot, podczas którego ludzie nieakceptujący się nawzajem zaczynają ze sobą rozmawiać - nieco za późno.

Od klasycznych horrorów, przez fantasy, S-F, thriller psychologiczny, po prozę obyczajową z silnym akcentem politycznym - różnorodność opowiadań w tym zbiorze jest niezwykła. Ale wszystkie dotykają najgłębszych ludzkich sekretów i wydobywają na światło dzienne nasze mroczne słabości i lęki.
copyright © 2010 - 2020 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong