Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Full Throttle

2019

"Full Throttle" to zbiór 13 opowiadań, 2 nowe oraz takie, które zostały opublikowane w jakiejś formie wcześniej. Znajdują się tutaj między innymi opowiadania jakie Hill napisał wspólnie ze Stephenem Kingiem - "W wysokiej trawie" i "Gaz do dechy".

czytaj więcej...
Dziwna pogoda

2017

W "Dziwnej pogodzie", frapującej kronice niekończącej się wojny między dobrem i złem, sprawnie obnaża mrok kryjący się pod powierzchnią codziennego życia. Swoim mistrzowskim piórem przesuwa granice gatunku na nowe terytoria. Zabierając czytelników w nieznane, Joe Hill, literacki alchemik, skupia się w swoich czterech minipowieściach na najważniejszych elementach ludzkiej egzystencji: pamięci i niepamięci, wyobrażeniach i fantazjach, bestialstwie i bezradności, lęku i brawurze, deszczu i wietrze, śmierci i życiu, marzeniach... i koszmarach.

czytaj więcej...
Strażak

2016

Nikt nie wie dokładnie kiedy i jak to się zaczęło. Nowa, przerażająca plaga przelewa się przez kraj jak ogień uderzając w kolejne miasta: Boston, Detroit, Seattle. Lekarze nazywają to Draco Incendia Trychophyton. Dla wszystkich innych to Dragonscale, wysoce zakaźny, śmiertelny zarodnik. Najpierw na ciele pojawiają się piękne czarno-złote plamy a następnie ludzie stają w płomieniach. Zakażają się miliony, ogień wybucha wszędzie. Nie ma antidotum. Nikt nie jest bezpieczny.

czytaj więcej...
NOS4A2

2013

Victoria McQueen ma niezwykły dar znajdowania zagubionych rzeczy: zapodzianej bransoletki, brakującej fotografii, odpowiedzi na pytania, których nie da się zadać. Na swoim niebieskim rowerze Raleigh Tuff Burner pokonuje chybotliwy most, który w kilka krótkich chwil prowadzi ją gdziekolwiek zechce - obojętnie, czy chodzi o drugi kraniec Massachusetts czy kraju. Vic nie mówi nikomu o swojej niezwykłej umiejętności, bo wie, że nikt by w to nie uwierzył. I chociaż sama ma problemy ze zrozumieniem, na czym polega jej dar, wie jedno: posiada on swoją cenę. Za każdym razem, gdy przekracza most, traci kawałek siebie.

czytaj więcej...
Rogi

2010

Ignatius Perrish budzi się pewnego ranka kompletnie skacowany. Jest pewien, że w nocy narobił głupstw, ale nic nie pamięta. W lustrze zauważa z przerażeniem, że wyrosły mu rogi? Zdezorientowany idzie do lekarza. Dostrzega też inną prawidłowość: wszyscy zaczynają mówić mu, co myślą. Bez ogródek, tak jakby nie mogli się powstrzymać. Kiedy Ig dotyka skóry innego człowieka, poznaje jego myśli, wspomnienia, widzi przeszłość. Rok wcześniej zgwałcono i brutalnie zamordowano jego dziewczynę i właśnie to wydarzenie doprowadziło Ignatiusa na skraj załamania nerwowego. Czy nowe zdolności pomogą mu wrócić do równowagi i odkryć, kto jest winien śmierci ukochanej?

czytaj więcej...
Pudełko w kształcie serca

2007

Jude Coyne, gwiazdor ostrego rocka w mocno średnim wieku, oprócz muzyki ceni sobie spokój, psy, kobiety - i swoją kolekcję. Jako zbieracz wszystkiego, co makabryczne i niesamowite, nie może przepuścić okazji zakupu wystawionego na aukcji internetowej ducha. Kiedy jednak w jego domu pojawia się garnitur nieboszczyka w czarnym pudełku w kształcie serca, Jude odkrywa, że za swe pieniądze dostał znacznie więcej, niż się spodziewał. Duch bowiem jest prawdziwy - i ma swoje plany...

czytaj więcej...
Upiory XX wieku

2005

Zbiór opowiadań zawierający 15 bardzo dziwnych i najbardziej oryginalnych tekstów kiedykolwiek stworzonych. Zainspirowany prozą Malamuda i Kafki, Hill stworzył opowiadania pełne grozy, makabry i perwersyjnej przemocy wyjęte żywcem ze 'Strefy Mroku'. Dzięki niemu poznamy relacje jakie zaszły między słynnym Van Helsingiem a jego synami, zostanie nam ukazana historia zdesperowanego redaktora magazynu poświęconemu grozie, zaskoczeni zostaniemy przez historię o niepodłączonym telefonie, na który dzwonią umarli, czy też zostaniemy zapoznani z losami nadmuchiwanego chłopca.

czytaj więcej...


Inne teksty wydane w Polsce
Twitterowanie z Cyrku Umarłych

15 blizn

Ten jedyny w swoim rodzaju zbiór zawiera nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce teksty największych sław literackiej grozy, wśród których znalazły się te nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami i filmowane.

czytaj więcej...


Gaz do dechy

Jest legendą

Światowa czołówka twórców literatury grozy składa najlepszy możliwy hołd jednemu z nich - Richardowi Mathesonowi, autorowi m.in. powieści "Jestem legendą" i scenarzyście kultowego serialu "Strefa mroku".

czytaj więcej...copyright © 2010 - 2018 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong