Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
News
2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 |

2019

31 III 2019
Podczas festiwalu WonderCon, który odbywa się w Anaheim w dniach 29 - 31 marca gośćmi imprezy byli twórcy i aktorzy serialu NOS4A2, w tym także Joe Hill. Ogłoszono, że pierwszy odcinek 1 sezonu będzie miał premierę w stacji AMC 2 czerwca.

A tak prezentuje się trailer.

21 III 2019
Tak prezentuje się okładka zbioru opowiadań Full Throttle, którego światowa premiera zapowiedziana jest na 1 października:

09 III 2019
Stacja AMC zamieściła w internecie pierwszy teaser nadchodzącego serialu NOS4A2, obejrzeć go można TUTAJ.

01 III 2019
The Horror Writers Association ogłosiła nominacje do tegorocznych nagród Brama Stokera. Wśród pisarzy mających szansę na statuetkę znalazł się Joe Hill. Pisarz został nominowany w kategorii Długie opowiadanie za tekst "Jesteście wolni" z antologii "17 podniebnych koszmarów".

17 II 2019
Przez wiele lat pisarkiej kariery Joe Hilla powstała tylko jedna pełna ekranizacja jego twórczości, film "Rogi". I nagle w ubiegłym roku otworzył się worek, z którego co chwila ktoś wyciąga kolejną historię do sfilmowania. Tym razem po twórczość Hilla sięgnął scenarzysta Jeff Buhler, który stoi za nową ekranizacją powieści Stephena Kinga "Cmętarz zwieżąt". Buhler zachwycił się opowiadaniem Najlepszy nowy horror ze zbioru "Upiory XX wieku".

Jak powiedział: "Pracując z gatunkiem horroru od ponad 15 lat można się już znudzić. Czytało się wszystko, widziało się wszystko i dociera się do punktu gdzie czujesz, że nie ma już nic co by się wyróżniało, co byłoby ekscytujące, zaczynasz się rozdrabniać. Ale raz na jakiś czas pojawia się klejnot."

I tak było z opowiadaniem Hilla. Przyjaciel Buhlera wręczył mu zbiór "Upiory XX wieku" z silną sugestią lektury pierwszego tekstu. Bugler mocno się wzbraniał ostatecznie poddając się. Po przeczytaniu zaledwie strony wiedział, że to będzie coś szczególnego. Po przeczytaniu opowiadania postanowił zakupić prawa do ekranizacji i tak też się stało. Prace nad scenariuszem mają ruszyć w tym roku.

15 II 2019
Pod koniec października do sprzedaży trafi nowy zbiór opowiadań Joe Hilla "Full Throtte", o którym kilkukrtonie już pisaliśmy. Nadarza się okazja do wspomnienia o książce ponownie za sprawą opowiadania Faun, które w niej znajdziemy (chociaż już 30 kwietnia tekst pojawi się w antologii "At Home In The Dark" z tekstami różnych pisarzy pod redakcją Lawrenca Blocka). Na kilka miesięcy przed publikacją opowiadania o prawa do jego ekranizacji walczyły Sony, Paramount i Netflix. Zwyciężył ten ostatni i to tam będzie można obejrzeć kolejny film na podstawie twórczości Hilla.

Scenarzystą filmu został Jeremy Slater, który na swoim koncie ma prace między innymi nad serialami "Egorcysta" i "Umbrella Academy" (ten ostatni ma właśnie dzisiaj swoją premierę na Netflixie).

A tak przedstawia się sam opis opowiadania:

Narnia. Hogwart. Nibylandia. Wszystkie magiczne miejsca, do których śmiertelnicy mogą podróżować i podziwiać dziwne stworzenia i cuda niewidziane w naszym świecie.
Co by się stało, gdyby odkryto drzwi do magicznej krainy i zamiast przygód zrodzonych z dobrej woli człowiek dostrzegł okazję do wzbogacenia się na ekskluzywnym, prywatnym rezerwacie, w którym można polować na magiczne stworzenia.
Multi-milioner Tip Fallows uprawia myślistwo w celach rekreacyjnych i szuka bardziej interesujących wyzwań. Inny bogaty myśliwy, Stockton, ma tajemnicę, którą może ujawnienić i podróż, którą może zaoferować. Wystarczy, że zapłacą ćwierć miliona dolarów, żeby przejść przez małe drzwi w starym domu w wiejskim Maine.12 II 2019
Dziś do sprzedaży trafiła antologia pod redakcją Stephena Kinga i Beva Vincenta 17 podniebnych koszmarów. Zawiera ona między innymi nowe opowiadanie Joe Hilla Jesteście wolni.

10 II 2019
W Atlancie rozpoczęły się prace nad serialem Creephow będącym antologią opartą na dwóch filmach stworzonych w latach osiemdziesiątych przez Stephena Kinga i George'a A. Romero. Serial składał się będzie z 6 epizodów a w każdym odcinku obejrzymy dwie różne historie oparte na opowiadaniach różnych pisarzy. Jednym z tekstów, na których oparty będzie scenariusz jest opowiadanie Joe Hilla By The Silver Water of Lake Champlain. Wydane w 2014 roku dostępne jak na razie jest w formie ebooka, 29 października znajdziemy je w nowym zbiorze Hilla "Full Throttle". Na podstawie tego opowiadanie powstał też komiks.

30 I 2019
Kolejni aktorzy dołączyli do obsady serialu Netflixa na podstawie komiksu Locke & Key.
Darby Stanchfieldt wcieli się w postać Niny Locke czyli matki rodzeństwa.Petrice Jones zagra Scota Kavanaugha, przyjaciela Kinseya Locke'a.Sherri Saum dostała rolę Ellie Whedon, nauczycielkę ze szkoły, w której uczy się rodzeństwo Locke'ów, jak się okazuje mocno związaną z Keyhouse.

25 I 2019
Miesiąc temu przedstawiono aktorów, którzy wcielą sięw trójkę głównych bohaterów serialu na podstawie Locke & Key. Dziś pokazano kolejne dwie osoby, które zobaczymy w ekranizacji komiksu Joe Hilla.

Griffin Gluck otrzymał rolę Gabe'a, ucznia szkoły, do której trafia rodzeństwo Locke'ów i staje się ich przyjacielem.Steven Williams wcieli się w Joe Ridgewaya, nauczyciela w szkole, do której zaczynają chodzić Locke'owie.

04 I 2019
Trzecie podejście do zekranizowania komiksu Joe Hilla Locke & Key nabiera konkretnych kształtów. Netflix wyjawił plany na serial. Zdjęcia rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 19 czerwca, prace będą prowadzone w Toronto w Kanadzie.

Bardzo zaskakującą informacją jest to, że producentami wykonawczymi będzie między innymi rodzeństwo Andy i Barbara Muschietti, Andy (reżyser filmu "To") był odpowiedzialny za reżyserię przy drugim podejściu do komiksu Hilla, kiedy to nakręcony przez niego pierwszy odcinek pomimo bardzo dobrych ocen pracowników stacji Hulu nie zyskał akceptacji szefa stacji i serial został anulowany. Teraz stanowisko reżysera objął Michael Morris. Scenariusz piszą wspólnie Joe Hill i Aron Eli Coleite.


copyright © 2010 - 2018 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong