Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Wywiady
październik 2019
JOE HILL o książce "Gaz do dechy"


"Gaz do dechy" to zbiór 13 opowiadań, na początku i prawie na końcu znajdują się teksty, które napisałem z tatą. Pierwsze to tytułowe "Gaz do dechy", napisaliśmy je w 2008 roku jako hołd dla Richarda Mathesona. Matheson był wspaniałym twórcą literatury suspensu, chyba najbardziej znany za "Jestem Legendą"...

Czytaj więcej...


marzec 2016
JOE HILL o sobie i książce "Strażak"


Jestem pewien, że "Strażak" spodoba się mężczyznom i kobietom w każdym wieku a szczególnie dzieciom, ludziom starszym i osobom między 18 a 69 rokiem życia. Wyjątkowe zainteresowanie mogą wykazać osoby skazane za podpalenia.

Czytaj więcej...


listopad 2014
JOE HILL o książce i filmie "Rogi"


Najpierw była powieść fantasy pod tytułem 'Fear Tree'. To było coś w stylu Tolkiena. Ale bohaterem był niewidomy mężczyzna o zdolnościach parapsychicznych, odgadywał czego ludzie najbardziej się boją. Książka stała się wielkim międzynarodowym bestsellerem... w mojej wyobraźni. W prawdziwym życiu nie byłem w stanie tego sprzedać.

Czytaj więcej...


sierpień 2014
JOE HILL w rozmowie z Bartoszem Czartoryskim


'Locke & Key' rozpoczęło swoje życie jako komiks, zawsze było komiksem, na ten pomysł wpadłem, jeszcze przed publikacją swojej pierwszej powieści, i miałem się wówczas nie tyle za pisarza, co scenarzystę komiksowego. Parę lat przed wydaniem 'Pudełka w kształcie serca' napisałem dla Marvela historię ze Spider-Manem. I, siłą rzeczy, 'Locke & Key' również wysłałem do Marvela, ale nie byli zainteresowani.

Czytaj więcej...


maj 2013
JOE HILL i OWEN KING dla The Vulture


Nasz tata to doprawdy wyjątkowa postać w historii literatury amerykańskiej. Łącznie z NOS4A2 będę miał na koncie cztery publikacje w ciągu dziewięciu lat, co wydaje się całkiem niezłą liczbą, ale nie w porównaniu z tatą. Uważam, że biorąc pod uwagę większość aktualnie tworzących, profesjonalnych amerykańskich pisarzy, obaj z Owenem jesteśmy tak samo płodni jak każdy z nich.

Czytaj więcej...


wrzesień 2011
ISRAEL SKELTON w rozmowie dla Newsarama.com


Do czasu gdy dotarłem do ostatniej strony i zobaczyłem spiralę kluczy w wykonaniu Gabe'a [Rodrigueza], byłem już uzależniony. Nie tyle samą opowieścią, ale możliwością sprawienia by te klucze były namacalne. W lipcu moje studio dostało licencję na wyłączność by do tego doszło.

Czytaj więcej...


lipiec 2011
JOE HILL o pracy nad tekstem


Wspomniałem na Twitterze, że obecnie jestem w drugiej fazie poprawek mojej nowej powieści i spotkałem się z masą pytań dotyczących korekty. Ktoś chciał się dowiedzieć ile jest tych faz, ktoś inny chciał się dowiedzieć czy piszę od początku, czy jedynie edytuję na ekranie...

Czytaj więcej...


lipiec 2011
JOE HILL w rozmowie z CNN


Wszyscy już wiedzą, że moim ojcem jest Stephen King. Jestem z tatą bardzo blisko, to mój najlepszy przyjaciel. Rozmawiam z nim każdego dnia, jest dla mnie ogromnym źródłem inspiracji...

Czytaj więcej...styczeń 2011
GABRIEL RODRIGUEZ w rozmowie dla JoeHill.pl


Sprawa rozwijała się niesamowicie dobrze i naturalnie i Joe, będąc niepowtarzalnym, niesamowitym, szczodrym partnerem do pracy, zaprosił mnie bym wskoczył do tej sagi jako jej współtwórca...

Czytaj więcej...

  English version


październik 2010
JOE HILL o serialu i komiksie "Locke & Key"


Drzwi stoją dla mnie otworem, mogę mieć taki wkład jaki chcę. Sądzę, że jeżeli dostaje się taką możliwość, trzeba starać się być jak najlepszym graczem dla drużyny - pomagać kiedy można, schodzić z drogi jeżeli nie da się nic zrobić.

Czytaj więcej...


lipiec 2008
JOE HILL o "Thumbprint", hororze i pisaniu


"Thumbprint" było pierwszą historią, napisaną po "Upiorach...", która wydała mi się na tyle świeża by ją z entuzjazmem dokończyć. Sądzę, że było tak po części dlatego, że dotychczas nigdy nie napisałem opowieści z przekonującą główną bohaterką. Wszystkie teksty w "Upiorach..." - i w mojej powieści - były o zakłopotanych, moralnie zagubionych chłopcach i mężczyznach.

Czytaj więcej...


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong