Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Locke & Key

Reżyseria: Michael Morris, Tim Southam, Mark Tonderai, Dawn Wilkinson, Vincenzo Natali

Scenariusz: Joe Hill, Elizabeth Ann Phang, Mackenzie Dohr, Andres Fischer-Centeno, Michael D. Fuller, Vanessa Rojas, Brett Treacy, Dan Woodward

Występują:
Kinsey Locke - Emilia Jones
Tyler Locke - Connor Jessup
Bode Locke - Jackson Robert Scott
Nina Locke - Darby Stanchfield
Dodge - Laysla De Oliveira
Scot - Petrice Jones
Joe Ridgeway - Steven Williams
Sam Lesser - Thomas Mitchell Barnet
Ellie Whedon - Sherri Saum

Rok produkcji: 2020

Czas trwania: 450 min.

Opis:
Gdy ojciec trójki rodzeństwa zostaje zabity, dzieci przeprowadzają się z matką do jego rodzinnego domu pełnego kluczy otwierających drzwi do mrocznych tajemnic.

Recenzja


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong