Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
NOS4A2

Reżyseria: John Shiban, Kari Skogland, Tim Southam, Jeremy Web, Hanelle M. Culpepper, Stefan Schwartz

Scenariusz: Jami O'Brien, Lucy Thurber, Tom Brady, Megan Mostyn-Brown, Marcus Gardley, Mark Richard

Występują:
Ashleigh Cummings - Vic McQueen
Zachary Quinto - Charlie Manx
Jahkara Smith - Maggie Leigh
Ólafur Darri Ólafsson - Bing Partridge
Ebon Moss-Bachrach - Chris McQueen
Virginia Kull - Linda McQueen


Rok produkcji: 2019

Czas trwania: 450 min.Opis:
Victoria McQueen ma niezwykły dar. Za pomocą swojego motoru potrafi przenieść się w przestrzeni. Dzięki temu staje się niebezpieczna dla Charliego Manxa, który jest istotą żywiącą się duszami porywanych przez siebie dzieci. Istotą, która zabiera je do Gwiazdkowej Krainy. I tylko Victoria może mu w tym przeszkodzić.

Recenzja


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong