Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.


Dying Is Easy
Scenariusz: Joe Hill
Rysunki: Martin Simmonds
Rok wydania: 2019-2020
Wydawca: IDW Publishing
Ilość stron: 128
Oprawa: twarda

Opis:
Poznajcie Syda "Shit-Talk" Homesa, zhańbionego byłego gliniarza, który stał się zgorzkniałym artystą stand-upowym a następnie... możliwym zbrodniarzem?! Carl Dixon jest bliski zostania super gwiazdą komedii ale dochodzi do tego w nieczysty sposób: kradnąc dowcipy. Ma zabójczy program, paskudną przeszłość i więcej wrogów niż żartów. Kiedy więc ktoś pyta Syda Homesa ile kosztowałaby śmierć Dixona, Syd w ogóle się nie zastanawia. W głowie ma już plan...
Wydania zeszytowe
copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong