Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Locke & Key
Witamy w Lovecraft

Napisane przez Joe Hilla i zawierające niesamowite ilustracje Gabriela Rodrigueza "Locke & Key" opowiada o Keyhouse, nieprawdopodobnej posiadłości w Nowej Anglii posiadającej niezwykłe drzwi zmieniające tych, którzy odważą się przez nie przejść... Jest ona również domem wypełnionej gniewem i nieustępliwej istoty, która nie spocznie dopóki nie zmusi do otwarcia najbardziej przerażających drzwi...

czytaj więcej...
Łamigłówki

Troje rodzeństwa - którzy przeżyli przerażający atak, w wyniku którego zginął ich ojciec - właśnie zaczęło odbudowywać swoje życie, gdy mały Bode znalazł klucz o niesamowitych właściwościach. Pytanie: Co by się stało gdyby pokonanie swoich lęków, zdobycie jakichkolwiek umiejętności, nauczenie się czegokolwiek było tak proste jak przekręcenie klucza w zamku? Odpowiedź: Ceną mogłoby być twoje życie. W szczególności, jeżeli Dodge, złowroga istota będąca zaprzysięgłym wrogiem rodziny Locke, dobrałby się do tego. Drugi tom "Locke & Key" napisany przez Joe Hilla z odurzającymi pracami Gabriela Rodrigueza jest umysłową wycieczką, której nie zapomnisz.

czytaj więcej...
Korona cieni

W tym tomie nominowanej do nagrody Eisnera serii zmarli knują przeciwko żywym, ciemność otacza Keyhouse, a zniszczonej kobiety nie da się naprawienić. Dodge kontynuuje swoją nieustające poszukiwania by odnaleźć klucz do czarnych drzwi i powołuje armię cieni by wykończyć każdego, kto mógłby stanąć mu na drodze. Otoczone i w zdecydowanej mniejszości rodzeństwo Locke bierze udział w desperackiej walce, bez niczyjej pomocy, w świecie gdzie sama noc stała się ich wrogiem.

czytaj więcej...
Klucze do królestwa

Historia 'Locke & Key' Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza rozwija się w czwartym tomie 'Keys To The Kingdom'. Coraz więcej kluczy jest odkrytych, głębia tajemnicy rodziny Locke coraz bardziej się poszerza, rozpaczliwe próby Dodge'a by zakończyć swoje mroczne poszukiwania przybliżają mieszkańców Keyhouse do zakończenia.

czytaj więcej...
Wskazówki

Żołnierze pułkownika Adama Craisa znajdują się pomiędzy młotem a kowadłem. W pierwszych dniach Wojny o Niepodległość chowają się 120 stóp poniżej kamienia znajdującego się w Nowej Anglii, podczas gdy cały regiment żołnierzy angielskich czeka na nich w świetle dziennym, a jeszcze niżej w jaskini znajdują się drzwi do piekła. Czarne drzwi są otwarte i to 16-letni kowal o nazwisku Ben Locke musi znaleźć sposób by je zamknąć. Największe tajemnice serii 'Locke & Key' zostają ujawnione w otwarciu 'Clockworks'. Nie z mocnym uderzeniem, ale z potężnym wystrzałem angielskich armat.

czytaj więcej...
Alpha & Omega

Cienie nigdy wcześniej nie były tak mroczne a koniec tak bliski. Przekręć klucz i otwórz ostatnie drzwi, czas się pożegnać. Ostatni rozdział bestsellerowego komiksu Locke & Key zmierza do burzliwego i facynującego finału. Tego wydarzenia nie można przegapić!

czytaj więcej...
Heaven & Eath

W tym zbiorczym albumie znajdziemy trzy trudno dostęne krótkie historie umiejscowione w świecie Keyhouse: "Open The Moon" przedstawiająca wcześniejsze pokolenie rodziny Locke'ów', "Grindhouse" rozgrywającą się w czasach gangsterów i "In The Can", która powstała z okazji 10-lecia wydawnictwa IDW. Poza tymi historiami można obejrzeć galerię okładek, szkice i nie tylko.

czytaj więcej...


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong