Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.


Rain
Scenariusz: David M. Booher
Rysunki: Zoe Thorogood
Kolory: Chris O'Halloran Rok wydania: 2022
Ilość stron:
Oprawa: twarda

Opis:
Jest zwykły sierpniowy dzień w Boulder w stanie Colorado. Honeysuckle Speck nie mogłaby być szczęśliwsza, w końcu zamieszka ze swoją dziewczyną, Yolandą. Jednak ich świat za moment legnie w gruzach bo na błękitnym niebie pojawiają się czarne chmury a na ziemię leci deszcz kryształowych gwoździ raniący każdego kto nie zdołał się schować.

Deszcz rozprzestrzenia się po kraju a następnie na całym globie zagrażąjąc tym samym wszystkiemu co było dla Honeysuckle i Yolanda najważniejsze w życiu.

Recenzja


autor:
dodane:

Wydania zeszytowe
copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong