Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Sea Dogs
Scenariusz: Joe Hill
Rysunki: Dan McDaid
Rok wydania: 2019 - 2020
Wydawca: DC
Ilość stron: 64
Oprawa: miękka

Opis:
W 1779 roku żałosna marynarka wojenna Ameryki to kupka tlących się jeszcze wraków na rzece Penobscot. Imperium Brytyjskie natomiast stworzyło najpotężniejszą flotę jaką widział świat, której przewodzi HMS Havoc, statek o 90 armatach topiący las francuskich, hiszpańskich i amerykańskich fregat, szerząc dewastacje od St. Kitts po Machias w Maine. Słaby Kongres Kontynentalny nie jest w stanie przeciwstawić się potędze Anglii na morzu więc zdesperowany dobija targu z diabłem... a nawet z trzema.

Szef siatki szpiegowskiej, Benjamin Tallmadge, proponuje wcielenie trzech likantropów do służby brytyjskiej na okręcie Havoc. Trzy patriotyczne wilkołaki wystarczą by wyrżnąć załogę statku i zostawić statek ociekający krwią. To prawda, ich moce są piekielne, umysły szalone a ich lojalności nie sposób ufać. Ale co innego może zrobić zdesperowany naród... niż spuścić psy wojny?

Recenzja


autor:
dodane:copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong