Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Spider-Man Unlimited #8: Fanboyz
W zeszycie znajdują się dwie historie - Fanboyz i Everything. Hill odpowiedzialny jest tylko za tę pierwszą.

Scenariusz: Joe Hill
Rysunkii: Seth Fisher, Chris Chuckry
Rok wydania: 2005
Wydawca: Marvel Comics
Cena: 2.99$
Ilość stron: 11 (Fanboyz)
Oprawa: miękka

Opis:
W Nowym Jorku znajdują się fani naśladujący wielu superbohaterów: Captaina America, Namora, a nawet Elektre. Spider-Man również ma grupę takich fanów. Niestety robią oni więcej zamieszania, niż pożytku. Demolują sklepy, strącają policyjny helikopter itd. Szybka interwencja Spider-Mana zapobiega tragedii. Peter każe im skończyć z taką "zabawą" i oddaje ich w ręce policji. Niestety fani niczego się nie nauczyli, bo właśnie w tej chwili jeden z nich, nagi, pomalowany na srebrno, próbuje sprawdzić jak to jest być Silver Surferem...

Plansze


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong