Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Tales From The Darkside
Scenariusz: Joe Hill
Rysunki: Gabriel Rodirguez
Rok wydania: 2016
Wydawca: IDW Publishing
Ilość stron: 104
Oprawa: twarda

Opis:
Joe Hill przedstawia szargające nerwy "Opowieści z ciemnej strony", które nigdy nie trafiły to telewizji... ale martwi są nieustępliwi i nie chcą pozostać pogrzebani. Adaptacja epizodów napisanych przez Joe Hilla zilustrowana przez współtwórcę "Locke & Key" Gabriela Rodrigueza. Trzy opowieści o makabrze i złu. Jedna, która mogłaby / powinna być epicka w telewizji. Wyjdź z ciepłego, słonecznego świata, o którym myślisz, że jest rzeczywistością i przygotuj się na spacer po... CIEMNEJ STRONIE.
Wydania zeszytowe


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong