Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
The Cape (one shot)

Ta specjalna jednozeszytówka bierze docenione krótkie opowiadanie Joe Hilla ze zbioru "Upiory XX wieku" i przekształca je w formę komiksu. "The Cape" przeprowadzi cię przez ogrodzenie dziecięcej niewinności, a następnie uderzy twoją twarzą w ceglany mur. Odkryj swoją mroczną stronę w historii napisanej przez Hilla i Jasona Ciarameila z ilustracjami i dwiema okładkami wykonanymi przez Zacha Howarda.

czytaj więcej...
The Cape

Granica została przekroczona. Po latach porażek Eric w końcu znalazł coś, w czym jest dobry i ma zamiar pokazać to światu. Ponownie napisana przez Jasona Ciaramellę i Joe Hilla z rysunkami Zacha Howarda i Nelsona Daniela kontynuacja grudniowego, uznanego przez krytyków i szybko wysprzedanego ona-shota. Zgłęb swoją mroczną stronę.

czytaj więcej...
The Cape: 1969

Prequel komiksu "The Cape" przedstawia historię wymyśloną przez twórców oryginału - Joe Hilla i Jasona Ciaramella oraz Nelsona Daniela. "The Cape: 1969", którego akcja przenosi nas do opanowanego przez wojnę Wietnamu to początki mrocznej, ekscytującej mini-serii nominowanej do nagrody Eisnera.

czytaj więcej...
The Cape: Fallen

Jeśli moc deprawuje to spewnością wielka moc deprawuje jeszcze bardziej. Scenarzysta Jason Ciaramella i rysownik Zach Howard odkrywają nowe wątki w antysuperbohaterskiej opowieści Hilla, która rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z pierwszej serii. Eric zabił już swoją byłą dziewczynę i niedługo zajmie się mamą i bratem. Ale najpierw zniknie na trzy dni. Jakie jeszcze okropności popełni? Jakie jeszcze szaleńcze sekrety skrywa Peleryna? Odpowiedzi na te pytania uwypuklą tylko główną tezę Peleryny - nawet największa moc nie uczyni złego człowieka dobrym.

czytaj więcej...


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong