Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Wraith: Welcome To Christmasland
Scenariusz: Joe Hill
Rysunki: Charles Paul Wilson III
Rok wydania: 2014
Wydawca: IDW Publishing
Cena: 29,99$
Ilość stron: 172
Oprawa: twarda

Opis:
W bestsellerowej powieści NOS4A2 Joe Hill przedstawił czytelnikom przerażające miejsce zwane Christmasland i szalonego człowieka, który tam rządzi - Charlie Talenta Manxa III. Teraz w nowej serii komiksowej Hill opowiada odrębną historię przeznaczoną zarówno dla nowych czyelników jak i fanów książki.
Wydania zeszytowe


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong