Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
News
2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |

2007

21.XII.2007
Na marzec zapowiedziano drugi zeszyt komiksu 'Locke & Key'. Tak przedstawia się jego opis:

LOCKE & KEY #2
Scenariusz: Joe Hill
Okładka i rysunki: Gabriel Rodriguez
Pisarz grozy Joe Hill kontynuuje swoją nową historię w klimacie dark fantasy. Bode Locke jest sześciolatkiem, który przeżył tragedię, w wyniku której zginął jego ojciec. Gdy przechodzi przez nieprawdopodobne drzwi jego dusza oddziela się od ciała. Jednak Drzwi Ducha to nie jedyny sekret skrywany przez Keyhouse. Innym jest istota żyjąca na klatce schodowej domu - dziewczynka, która dziewczynką nie jest, a która zabiłaby po to by zostać uwolniona.
32 strony
cena $3.99

W internecie pojawiły się dwie nowe plansze z pierwszego zeszytu 'Locke & Key'. Odrobinę uległa modyfikacji także okładka komiksu.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie09.XII.2007
W sieci pojawiła się możliwość ściągnięcia i przesłuchania jednego z opowiadań Joe Hilla, pochodzącego ze zbioru '20th Century Ghosts'. Jest to tekst zawarty w "podziękowaniach" autora. Czytany jest przez Davida Ledouxa Jego tytuł brzmi 'Scheherazade's Typewriter', a znajduje się tutaj. Ponadto na stronie Subterranean Press dostępne jest krótkie opowiadanie Joe Hilla, w którym występują główne postaci z jego powieści, 'Pudełko w kształcie serca'. Nosi ono tytuł 'Jude Confronts Global Warming'. Można je przeczytać tutaj.


26.XI.2007
Na luty zapowiedziano pierwszy zeszyt komiksu 'Locke & Key'. Tak przedstawia się jego opis, okładka i 3 plansze:

LOCKE & KEY #1
Scenariusz: Joe Hill
Okładka i rysunki: Gabriel Rodriguez
Bestsellerowy pisarz grozy Joe Hill ('Pudełko w kształcie serca') tworzy nową historię w klimacie dark fantasy - Locke & Key. Przedstawia niezwykłą rezydencję, znajdującą się w Nowej Anglii, o nazwie Keyhouse, w której znajdują się sekretne drzwi o mocy transformacji wszystkich osób, które odważą się przez nie przejść, oraz będącą domem pełnej nienawiści, nieopanowanej istoty, która nie spocznie dopóki nie doprowadzi do otwarcia najstraszniejszych drzwi ze wszystkich...
32 strony
cena $3.99

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie28.VII.2007
Wydawnictwo komiksowe IDW Publishing ogłosiło swój nowy projekt - Locke & Key, którego autorem jest Joe Hill. W styczniu pojawi się pierwszy z sześciu zeszytów. Za stronę wizualną odpowiada Gabriel Rodriguez.
Joe tak mówi o komiksie:
"'Locke & Key' nadprzyrodzony thriller opowiadający o trójce dzieciaków, którzy są dozorcami niezwykłej rezydencji znajdującej się w Nowej Anglii o nazwie Keyhouse. W jej środku znajdują się sekretne drzwi, które mają moc transformacji, moc która całkowicie zmienia tożsamość człowieka. Są takie drzwi, po przejściu przez które dzieciak zmieni się w starą osobę. Przechodząc przez inne chłopak staje się dziewczyną, a dziewczyna chłopakiem. Są inne, które otwierają szafę w której znajdują się różne szaty: afrykańska, azjatycka. Nakładając jedną z nich zmieniasz rasę. Nasi bohaterowie muszą się również zmierzyć z czymś co nazywa siebie Dodge i dręczy dzieci ze słabym poczuciem wartości. Dodge ma w zwyczaju zmieniania ich w bardzo niebezpieczne osoby np. w kogoś pokroju kolumbijskich morderców czy zgraję dokonującą samosądu. W domu znajdują się również przerażające drzwi, które Dodge chciałby na siłę otworzyć, a których nasi bohaterowie muszą chronić za wszelką cenę. Jest to rodzaj współczesnej baśni Braci Grimm, o tym jak młodzi ludzie odkrywają i budują swoją własną osobowość.

Kliknij, a pojawi się powiększenie

Na chwilę obecną jesteśmy skupieni na opowiedzeniu świetnej historii w sześciu zeszytach. Ale pierwsza opowieść tylko ociera się o fragment znacznie dłuższej opowieści. Czegoś co by mogło ciągnąć się przez 68 zeszytów... Dziesięć sześcio-odcinkowych historii i jedna ośmio-odcinkowa. Ale nawet jeżeli 'Locke & Key' odniesie taki sukces by móc to kontynuować przez 68 numerów to nie będę ich pisał jeden po drugim. Napiszę jedną część, później zostawię to na jakiś czas i wrócę po roku. Widzę to jako projekt, którym bym mógł bawić przez co najmniej dekadę." Joe wspomniał również, że pracuje nad dwiema nowymi powieściami. Pierwsza to thriller, drugą jest książka młodzieżowa.


16.II.2007
Joe Hill wystąpił w programie Good Morning America stacji ABC w ramach promocji swojej powieści Heart Shaped Box. Syn Kinga, opowiedział o sobie, swojej nowej książce a także o ojcu. Rozmowę możecie obejrzeć tutaj.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie30.I.2007
Joe Hill, jeden z dwóch synów Stephena Kinga, po ogromnym sukcesie, jaki odniosła jego pierwsza książka, zaczyna promocję drugiej - powieści Heart Shape Box, o której już na rok przed premierą zaczęło być głośno. Recenzje i zapowiedzi są wyjątkowo pochlebne, o wartości książki może świadczyć też fakt, że Warner Bros wykupiło prawa do jej ekranizacji rok przed premierą i zanim okazało się, kim naprawdę jest Joe Hill. Tym poszczycić nie może się nawet ojciec Joe'go.Judas Coyne jest kolekcjonerem makabry: książka kucharska kanibali... stryczek, na którym zawisł skazaniec... kaseta z nagraniem morderstwa. Zastępy fanów Coyna, podstarzałej gwiazdy death metalu traktują jego upodobania jako ekscesy młodości.
Jednak nic co do tej pory zdobył nie może równać się do jego nowego odkrycia, rzeczy wystawionej na sprzedaż w internecie, rzeczy tak strasznie dziwnej, że Jude nie może powstrzymać się od sięgnięcia po portfel.
"Sprzedam" ducha mojego ojczyma, temu, kto zaoferuje najwięcej...
Za tysiące dolarów Jude stanie się dumnym posiadaczem ubrania martwego mężczyzny, które podobnoż zamieszkane jest przez ducha. Jude się nie boi. Całe życie miał do czynienia z duchami, obelżywego ojca, kochanek, które bezdusznie porzucał, członków kapeli, których zdradził. Cóż strasznego jest w jeszcze jednym?
Ale to, co kurier dostarcza mu do domu w czarnym pudełku w kształcie serca, nie jest duchem w przenośni. Jest czymś realnym.
Nagle ubiór poprzedniego właściciela jest wszędzie, za drzwiami sypialni... siedzący w odrestaurowanym przez Juda Mustangu... stojący za oknem... wpatrujący się z ekranu telewizora. Czekający - z błyszczącą żyletką na łańcuszku, zwisającym z kościstej ręki...

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Premiera powieści zapowiedziana jest na 12 lutego, ruszyła więc machina promocyjna. Warto odwiedzić oficjalną stronę pisarza. Można tam między innymi posłuchać co Joe ma do powiedzenia na temat książki, przeczytać 3 fragmenty książki, kolejnych 3 odsłuchać, zamieszczone są też fragmenty recenzji, wkrótce pojawi się także trailer.

Przypominamy, że książka ta jesienią ukaże się też w Polsce dzięki wydawnictwu Prószyński i S-ka.copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong