Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
News
2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |

2009

13.XII.2009
Oto okładka i pierwsze pięć stron z Crown of Shadows #2:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie25.XI.2009
Oto opis czwartego numeru Crown of Shadows:

Kinsey i Bode uczestniczą w rozpaczliwej i z pozoru nie do wygrania bitwie przeciwko powstającej armii żywych cieni, podczas gdy Tyler musi zmierzyć się z Dodgem w niesamowitym pojedynku na rozsądek i wolę.


PS Publishing wyda najnowszą powieść Hilla w dwóch edycjach. Edycja Slipcase kosztuje 104$ i jest podpisana przez Joe Hilla. Zawiera 4 ilustracje Vincenta Chonga. Ukaże się 500 kopii. Edycja Traycase ukaże się w liczbie 200 kopii, które będą podpisane przez Joe Hilla i Vincenta Chonga . Ich koszt to 280$. Oprócz 4 ilustracji z wersji Slipcase znajdzie się w niej jedna dodatkowa ilustracja i jeden rozdział, który nie trafił do ostatecznej wersji książki. Na dodatek książka będzie owinięta w obwolutę z drugą ilustracją Chonga. Pierwsza będzie znajdować się oczywiście bezpośrednio na okładce

Oto jak prezentują się grafiki Vincenta Chonga zdobiące okładkę i obwolutę tych wydań:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie11.XI.2009
Oto okładka i pierwsze pięć stron z Crown of Shadows #1 oraz okładki wariantowe do #1 i #2 tej serii:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie08.XI.2009
Poniżej znajduje się parę nowych antologii w których ukażą się opowiadania Hilla. Wszystkie z nich znajdują się już w zbiorze 'Upiory XX wieku'.

'American Fantastic Tales' (pod redakcją Petera Strauba) / opowiadanie Pop Art'By Blood We Live' (pod redakcją Johna Josepha Adamsa) / opowiadanie Abraham's Boys'The Dead That Walk' (pod redakcją Stephena Jonesa) / opowiadanie Bobby Conroy Comes Back From The Dead12.X.2009
Podobnie jak to było w przypadku 'Pudełka w kształcie serca', tak i w przypadku 'Horns', prawa do ekranizacji powieści zostały zakupione na długo przed jej premierą. Tym razem nabyło je studio Mandalay Pictures. Ale jak pokazuje przypadek z "Pudełkiem w kształcie serca" droga od nabycia praw do powstania filmu może okazać się bardzo długa...

Przy okazji ogłoszenia tych informacji ujawniono również o czym będzie sama powieść. Otóż opowiada ona o dwudziestosześcioletnim mężczyźnie, który pewnego ranka, po mocno zakrapianej nocy, odkrywa na swojej głowie rogi. Ma to być horror o miłości i zemście.


02.X.2009
Poniżej znajduje się okładka do Crown of Shadows #3:

Kliknij, a pojawi się powiększenie21.IX.2009
Joe Hill zdobył kolejną nagrodę British Fantasy Society. Tym razem w kategorii Najlepszy komiks/powieść graficzna za Locke & Key, vol 1: Welcome to Lovecraft.


04.IX.2009
Joe Hill został nominowany do SCREAM AWARDS w kategorii 'najlepszy scenarzysta komiksu'. W przypadku tych nagród to fani decydują kto w ostateczności dostanie nagrodę. Tutaj możecie na niego zagłosować.


25.VIII.2009
Oto ostateczny projekt pierwszej i czwartej strony okładki drugiego tomu "Locke & Key" wraz z grzbietem:

Kliknij, a pojawi się powiększenie16.VIII.2009
Tak prezentują się grafiki okładkowe do pierwszego i drugiego numeru serii Crown of Shadows:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie03.VIII.2009
Na tegorocznym Comic Conie Joe Hill zdradził parę sekretów z trzeciego tomu 'Locke & Key' i powiedział parę słów o swoim nowym komiksie.
W trzecim rozdziale przygód rodziny Locke pojawią się trzy nowe klucze. Będą to Medicine Key, Gian't Key (wykonany z drewna o długości ponad 180 cm) i Shadow Key.
Nowy komiksowy projekt Hilla powstanie dla wydawnictwa IMAGE COMICS. Będzie on związany ze znanym artystą, Frankiem Frazetta. Polega on na napisaniu historii w oparciu o jeden z obrazów tego artysty. Joe Hill przyjrzy się dokładniej pracy zatytułowanej Kodiak. Za rysunki będzie odpowiadał Nick Stakal.

Kliknij, a pojawi się powiększeniePoniżej znajduje się okładka, oraz jedna strona ze specjalnego wydania Welcome to Lovecraft #1, o którym informowaliśmy 24 czerwca:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenieA tak natomiast prezentuje się okładka najnowszej powieści Joe Hilla Horns, której premiera odbędzie się w lutym przyszłego roku.

Kliknij, a pojawi się powiększenie25.VI.2009
Poniżej znajdują się gotowa okładka do 6 zeszytu Head Games, oraz jego pierwsze 5 stron.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie24.VI.2009
We wrześniu ponownie ukaże się pierwszy numer serii Locke & Key: Welcome to Lovecraft. Będzie on dodatkowo zawierał scenariusz Hilla, oraz jego inny 11 stronicowy komiks. Będzie to historia zatytułowana Freddie Wertham Goes to Hell. Pierwotnie ukazała się ona w szóstym numerze komiksu 'Grave Tales'. Autorem ilustracji jest Seth Fisher. Komiks po raz pierwszy zostanie tutaj zaprezentowany w kolorze. Cena zeszytu wynosi 5.99$


Poniżej znajduje się opis wydania zbiorczego "Locke & Key: Head Games", które ukaże się we wrześniu:

Joe Hill, pisarz z listy bestsellerów New York Timesa i artysta Gabriel Rodriguez, twórcy nominowanego do nagrody Eisnera 'Locke & Key: Welcome to Lovecraft' powracają z drugim wydaniem zbiorczym L&K. W "Head Games" poznajemy paru nowych bohaterów, odkrywamy historię miasteczka i rodziny Locke i doświadczamy drugiego, zmieniającego umysł, magicznego klucza. Zbiór zawiera również dodatkowe szkice, oraz pomocnicze materiały od Rodrigueza.


20.VI.2009
Najnowsza powieść Hilla zatytułowana Horns ukaże się w Stanach nakładem wydawnictwa William Morrow 2 lutego 2010 roku. Będzie liczyć 320 stron.


Poniżej znajduje się okładka zbiorczego wydania drugiej serii Locke & Key.

Kliknij, a pojawi się powiększenie10.VI.2009
Joe Hill został podwójnie nominowany do British Fantasy Awards. O nagrodę ubiega się w kategorii najlepsza nowela za Gunpowder i w kategorii najlepszy komiks/powieść graficzna za Locke & Key.


23.V.2009
Poniżej znajdują się gotowa okładka do 5 zeszytu "Head Games", oraz jego pierwsze 5 stron.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie20.VI.2009
W lutym przyszłego roku zostanie wydana antologia 'The New Dead' pod redakcją Christophera Goldena. Znajdzie się w niej nowe opowiadaniae Joe Hilla pod tytułem Twittering from the Circus of the Dead.


Amanda Boyle zdobyła nagrodę za reżyserię krótkometrażowego filmu na podstawie opowiadania Pop Art podczas Atlanta Film Festival.


12.IV.2009
W tym tygodniu zostały ogłoszone nominacje do nagród Willa Eisnera, najważniejszych wyróżnień w przemyśle komiksowym. Joe Hill, dzięki pierwszej serii Locke & Key, będzie rywalizował w aż dwóch kategoriach. Wraz z Gabrielem Rodriguezem w kategorii "najlepsza seria limitowana", oraz indywidualnie jako "najlepszy scenarzysta".


06.IV.2009
Poniżej znajdują się dwie okładki do 4 zeszytu Head Games, oraz jego pierwsze 5 stron. Premiera już w tym tygodniu.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenieW maju wydawnictwo IDW z okazji swojego dziesięciolecia wyda specjalny komiks zawierający m.in. historię wydawnictwa i wywiady z różnymi artystami z nim związanymi. Ponadto znajdą się w nim 5 stronnicowe komiksy, w tym specjalna historia z bohaterami serii 'Locke & Key' napisana oczywiście przez Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza. Poniżej znajduje się okładka tego komiksy, a tutaj można ten album zakupić.

Kliknij, a pojawi się powiększenieNiedawno Gabriel Rodriguez uruchomił swoją nową stronę. Można znaleźć na niej wiele ciekawych grafik pochodzących z 'Locke & Key'. Oto jej adres www2.gr.cl/


03.III.2009
Trzeci rozdział 'Locke & Key' będzie nosił tytuł Crown of Shadows. Tak natomiast prezentuje się okładka Head Games #6:

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Poniżej znajduje się gotowa okładka, okładka do wariantu szkicowanego i 5 stron z trzeciego "Head Games"

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie17.II.2009
Oto opis i okładka numeru 5 Head Games:
Szach-mat. Surrealistyczna umysłowa gra Dodge'a dochodzi do wstrząsającego rozwiązania... z usunięciem jednego kłopotliwego gracza z planszy.

Kliknij, a pojawi się powiększenie06.II.2009
Poniżej znajduje się gotowa okładka i 4 strony z drugiego numeru Head Games:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie20.I.2009
Oto opis i okładka czwartego numeru Locke & Key: Head Games:

Duncan Locke musi zmierzyć się z przyprawiającym o zawrót głowy, niemożliwym objawnieniem. Tyler podejmuje nierozważną decyzję by podzielić się niezwykłymi mocami klucza 'głowa' z innymi. Kinsey staje oko w oko z potworem czającym się... wewnątrz.

Kliknij, a pojawi się powiększenie06.I.2009
Poniżej znaduje się 7 pierwszych stron pierwszego numeru Head Games

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie
copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong