Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
News
2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |

2010

21.XII.2010
Komiks Locke & Key został nominowany w pięciu kategoriach do Comic Monster Awards. Nominacją zostali wyróżnieni wszyscy jego twórcy. Doceniono Joe Hilla za scenariusz, Gabriela Rodrigueza za rysunki, Jaya Fotosa za kolory i Robbie Robbinsona za liternictwo. Swoją nominację dostała również seria Crown of Shadows. Nagrody te przyznawane są przez czytelników. Swój głos można oddać tutaj.


Oto opis i okładka szóstego zeszytu Keys to the Kingdom:

Keys to the Kingdom dążą ku zamknięciu, gdy w końcu dochodzi do pierwszego starcia pomiędzy Dodgem a Tylerem Locke. Tyler przybył uzbrojony w prawdę. Dodge preferuje ostrzejsze narzędzia i okazuje chęć użycia ich w tej historii, która rozszarpie na strzępy nie jedno życie.

Kliknij, a pojawi się powiększenie17.XII.2010
Znamy następną aktorkę, która zagra w ekranizacji Locke & Key. Sarah Bolger wcieli się w postać Kinsey Locke, córki Niny. Aktorkę, która odtworzy tę rolę poznaliście w poprzedniej wiadomości.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie23.XI.2010
Zaczynają pojawiać się pierwsze informacje dotyczące pilota serialu Locke & Key. Zostanie on wyreżyserowany przez Marka Romaneka ('Nie opusczaj mnie', 'Zdjęcie w godzinę'). Zdjęcia rozpoczną się w styczniu i będą kręcone w zachodniej Pennsylvani. Znana już jest również pierwsza aktorka, która weźmie udział w projekcie. Jest nią znana m.in. z 'Władcy Pierścieni' Miranda Otto, która wcieli się w rolę Niny Locke.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Oto wariantowa okładka i pięć pierwszych stron z trzeciego zeszytu serii Keys to the Kingdom:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie22.XI.2010
Oto pięć pierwszych stron z komiksu The Cape:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


W sklepie Jetpack Comics będzie istaniała możliwość zamówienia komiksu "The Cape" ze specjalną okładką. Oto ona:

Kliknij, a pojawi się powiększenie21.XI.2010
Komiks na podstawie opowiadania Peleryna tak się wszystkim spodobał, że najprawdopodobniej w przyszłym roku powstanie na cała mini-seria. Jednak zeszyt który ukaże się w grudniu nie uległ żadnym zmianiom. Przedstawia on jedną pełną historię.


Oto opis i okładka piątego zeszytu Keys to the Kingdom:

"Detectives" część 1. Iluzja zostanie zmiażdżona, a dobrzy ludzie zniszczeni we wstrząsającej, dwu częściowej historii, która zmieni wszystko. Tyler Locke zaczyna w końcu rozważać znane jemu fakty o przerażającym, lecz tajemniczym wrogu nękającym rodzinę Locke od miesięcy... tylko po to by odkryć, że wszystkie dowody wskazują na jednego podejrzanego: Zacka Wellsa.

Kliknij, a pojawi się powiększenie02.XI.2010
Książka 'American Fantastic Tales: Terror and the Uncanny: From Poe to the Pulps/From the 1940s to Now' pod redakcją Petera Strauba dostała prestiżową nagrodę World Fantasy Award w kategorii 'najlepsza antologia'. Znajduje się w niej m.in. opowiadanie Hilla Pop Art.
28.X.2010
Oficjalnie zostały potwierdzone informacje na temat serialu na podstawie komiksu Locke & Key, które podaliśmy 31. lipca. Stacja FOX właśnie zamówiła pilota serialu.


26.X.2010
Oto opis czwartego zeszytu Keys to the Kingdom oraz grafika okładkowa.

Po przyjęciu misji od ducha, Szwadron Dziwny uczestniczy w najniebezpieczniejszej z dotychczasowych wypraw... podąża do samego serca nawiedzonej posiadłości! Sierżant Rufus Whedon i Kapral Bode Locke odbywają przerażającą lekcję: gdy masz do czynienia z nieboszczykiem, lepiej myśl szybko i walcz twardo jeżeli nie chcesz skończyć tak jak on!

Kliknij, a pojawi się powiększenieOto okładka antologii 'Subterranean Tales of Dark Fantasy 2' o której informowaliśmy 8 czerwca. Znajdzie się w niej opowiadanie Joe Hilla zatytułowane Wolverton Station. Jej autorem jest Dave McKean. Premiera w styczniu.
25.IX.2010
Na początku przyszłego miesiąca Joe Hill odwiedzi Europę promując powieść "Rogi". Piątego października pojawi się w Berlinie gdzie na godzinę 20:00 zaplanowano spotkanie w Otherland Books. Autor przeczyta fragment swojej książki a także będzie podpisywał egzemplarze czytelników. Dzień później między godziną 14 a 17 będzie można zdobyć jego autograf we Frankfurcie na Frankfurt Book Fair w Heyne Booth, hala 3, stoisko F110. Na zakończenie wizyty w Europie Joe Hill odwiedzi jeszcze Madryt - póki co nie są znane konkretne miejsca i daty.

Oto trzy strony z drugiego zeszytu Keys to the Kingdom:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie15.IX.2010
Oto sześć pierwszych stron z komiksu Kodiak, którego scenariusz oparty jest na pomyśle Joe Hilla:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie08.IX.2010
Znane są szczegóły dotyczące wydania komiksu The Cape. Za scenariusz odpowiedzialni są Joe Hill i Jason Ciaramella (tak samo było w przypadku komiksu 'Kodiak'), a dwie regularne okładki (do zobaczenia poniżej) i rysunki wewnętrze stworzył Zach Howard. Okazało się, że ilustracja Gabriela Rodrigueza, którą pokazaliśmy poprzednim razem, będzie zdobić wydanie wariantowe. Poniżej zobaczycie również jaką okładką inspirował się Rodriguez. Premiera komiksu w grudniu.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Oto dwie strony z komiksu Kodiak, którego premiera już w przyszłym tygodniu:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie31.VII.2010
W sierpniu 2008 roku ukazały się informacje o planowanym serialu na podstawie komiksu Locke & Key. Parę dni temu wypłynęły nowe informacje na jego temat. Za produkcję ma być odpowiedzialne studio Stevena Spielberga, DreamWorks TV, oraz Alex Kurtzman i Roberto Orci ("Transformers", "Fringe: na granicy światów") Scenariusz pilota napisze Josh Friedman ("Terminator: Kroniki Sary Connor"), który miałby być również producentem wykonawczym.


Oto opis i okładka trzeciego zeszytu Keys to the Kingdom

28 urzekających i przyprawiających o gęsią skórkę zeszytów "Locke & Key" upchniętych w jeden! Czas szybko leci... gdy walczysz o swoje życie!

Kliknij, a pojawi się powiększenieGabriel Rodriguez opublikował na swoim blogu okładkę do komiksu The Cape. Będzie to komiksowa adaptacja opowiadania Joe Hilla 'Peleryna' ze zbioru 'Upiory XX wieku'. Na chwilę obecną nie wiadomo czy za scenariusz odpowiada sam autor opowiadania i czy Rodriguez wykona oprócz okładki także wewnętrzne ilustracje. Premiera przewidziana jest jeszcze w tym roku.

Kliknij, a pojawi się powiększenieNa stronie Skeleton Crew Studio można zakupić klucze pochodzące z serii Locke & Key. Niedługo zadebiutuje klucz otwierający domek ze studnią.

Kliknij, a pojawi się powiększenie21.VII.2010
Oto opis i okładka drugiego zeszytu Keys to the Kingdom

Pewnego przenikliwie chłodnego zimowego dnia Kinsey Locke spotyka szaloną kobietę, która może być w stanie odkryć najmroczniejsze sekrety Keyhouse. Ale zmuszenie jej do powiedzenia prawdy nie będzie takie łatwe, a poza tym... Dodge nie ma zamiaru dać Erin Voss możliwości do ujawnienia tego co wie.

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Poza tym zeszytem w październiku ukaże się również wydanie zbiorcze drugiego tomu w miękkiej okładce w cenie 19.99$.


18.VI.2010
We wrześniu nakładem wydawnictwa IDW ukaże się nowy komiks Joe Hilla - Kodiak. Tym razem będzie to one-shot napisany we współpracy z Jasonem Ciaramella. Za rysunki odpowiada Nat Jones. Oto opis tego zeszytu i jego okładki:

Młody, zdradzony mężczyzna znajduje się w desperackiej sytuacji, w której musi stanąć do walki z bestią. Czy dziewicza miłość wystarczy by utrzymać go przy życiu? Scenarzyści Joe Hill i Jason Ciaramella, wraz z artystą Natem Jonesem przedstawiają specjalną opowieść wypełnioną płomieniem, futrem i brutalnością w nadchodzącym one shocie, 'Kodiak'.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie14.VI.2010
Joe Hill został kolejny raz nominowany do nagrody British Fantasy Award. Tym razem wraz z Gabrielem Rodriguezem w kategorii najlepszy komiks/powieść graficzna. Oczywiście jest to nominacja za Locke & Key.

W tym tygodniu w Stanach wychodzi ostatni numer Crown of Shadows. Oto jak prezentuje się jego okładka:

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Kolejna seria "Locke & Key" rusza w sierpniu. Oto opis i okładka pierwszego zeszytu "Keys to the Kingdom"

W momencie gdy zaczyna się nowa seria, Bode Locke odkrywa klucz otwierający świat pełen zębów, kłów, szponów i futra w opowieści, która przyniesie setki trupów! Setki ptaków ma się rozumieć. Nie, serio.
08.VI.2010
15 czerwca ukaże się w Stanach nowa antologia pod redakcją Neila Gaimana i Ala Sarrantonio. Znajdą się w niej same nowe teksty między innymi takich pisarzy jak Chuck Palahniuk, Joyce Carol Oates, Jonathan Carroll, Gene Wolf, czy Jeffery Deaver. Nie zabraknie również najnowszego opowiadania Hilla zatytułowanego The Devil on the Staircase. Hill napisał, że jest to obecnie jego ulubione opowiadanie do czytania na głos na różnych spotkaniach z fanami. Oto jak prezentuje się amerykańska okładka:

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Hill podał również tytuł kolejnego opowiadania, które tym razem znajdzie się w antologii 'Subterranean: Tales of Dark Fantasy 2' pod redakcją Williama Schafera, której premiera przewidziana jest na styczeń 2011 roku. Jego tytyuł to Wolverton Station. Opowiada ono o człowieku pracującym w wielkiej korporacji. Pewnego dnia wsiada on do londyńskiego pociągu, który zawozi go do krainy znajdującej się w swego rodzaju sercu najmorczniejszych baśni.


27.V.2010
28 lipca premierę będzie miał zbiorczy album Locke & Key: Crown Of Shadows. Komiks będzie miał 152 strony i oczywiście twardą oprawę. Oto jego opis i ilustracja okładkowa:

Sam Lesser może i jest martwy ale Dodge wciąż może mieć z niego pożytek i w pierwszych chłodnych dniach października ponownie się z nim skontaktuje. Martwi wiedzą o rzeczach, o jakich nie mają pojęcia żywi a duch Sama, który nie zaznał spokoju miał czas by znaleźć odpowiedź na to czego Dodge chciałby dowiedzieć się najbardziej... gdzie znaleźć klucz do czarnych drzwi.

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Oto okładka regularna i limitowana do #5 zeszytu Locke & Key: Crown Of Shadows:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Kilka miesięcy temu informowaliśmy o limitowanym wydaniu książki Rogi, które wyda PS Publishing, a którą ilustruje Vincent Chong. Mogliście wtedy zobaczyć obwolutę książki. Teraz możecie obejrzeć ilustracje z wewnątrz książki:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Oto okładka regularna i limitowana do #4 zeszytu Locke & Key: Crown Of Shadows:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Vincent Chong stworzył ilustrację okładkową do limitowanego wydania komiksu Locke & Key: Head Games. Wydanie to liczy sobie 250 podpisanych egzemplarzy.
29.III.2010
Joe Hill pojawił się w programie The Hour stacji CBC. W trakcie 15 minutowej rozmowy opowiedział między innymi o nowej powieści Horns, o swoim dzieciństwie, wyjaśnił też, dlaczego zdecydował się na wydawanie książek nie używając nazwiska słynnego ojca. Pierwszą część znajdziecie tutaj a drugą, w której Hill odpowiada na krótkie, szybkie pytania tutaj.
17.II.2010
Joe Hill udzielił krótkiego wywiadu, w którym opowiada o swojej nowej książce Horns. Możecie obejrzeć go tutaj.
29.III.2010
W ramach promocji nowej powieści Horns, w Internecie pojawił się filmik, w którym Joe Hill opowiada o tej książce. Możecie obejrzeć go tutaj.

copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong