Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
News
2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |

2011

18.XII.2011
W marcu ukażą się dwa komiksy związane z Joe Hillem. Oto ich opisy i okładki:


Locke & Key: Clockworks #6 :

Podczas gdy wybrzeże Lovecraft w stanie Massachusetts nawiedza burza, Strażnicy Kluczy, trzysta stóp pod skałami, w ciemnościach naprzeciwko Czarnych Drzwi, stają po raz ostatni przeciwko Dodge'owi. To tutaj, w tym ostatnim numerze serii "Clockworks". woda zmiesza się z krwią, a Tonąca Jaskinia stanie się olbrzymim grobowcem.

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Road Rage: Throttle #2:

Klub motocyklowy Plemię dokonał paru złych rzeczy w swoim czasie, ale z całą pewnością niczego takiego, co by zasługiwało na atak szalonego kierowcy ciężarówki! "Gaz do dechy", historia uznanego powieściopisarza, scenarzysty komiksowego i zdobywcy nagrody Eisnera Joe Hilla i jego ojca Stephena Kinga gwarantuje, że zanim wszystko dobiegnie końca, ulice staną się czerwone.

Kliknij, a pojawi się powiększenie09 XII 2011
Alexandre Aja, twórca m.in. 'Bladego strachu' i nowej wersji 'Wzgórza mają oczy', ma wyreżyserować ekranizację Rogów Hilla. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się późną wiosną, lub wczesnym latem przyszłego roku. Jakiś czas temu informowaliśmy, że główną rolę ma zagrać Shia LeBeouf. We wczorajszym oświadczeniu to nazwisko nie pada, więc najprawdopodobniej nie zobaczymy go w ekranizacji.


Zeszyt "Locke & Key: Guide to the Known Keys" cieszy się tak dużą popularnością i tak dobrymi recenzjami, że doczeka się dodruku.


22.XI.2011
Joe Hill zakończył pisanie nowej powieści, której roboczy tytuł brzmi NOS4A2. Jak powiedział, jej długość jest mniej więcej taka jak 'Pudełko w kształcie serca' i 'Rogi' razem wzięte.


Oto okładka i opis pierwszego zeszytu komiksu Road Rage:

Uznany pisarz/scenarzysta uhonorowany nagrodą Eisnera Joe Hill po raz pierwszy połączył swoje siły ze swoim ojcem, Stephenem Kingiem, by oddać hołd klasycznej opowieści Richarda Mathesona "Duel". Teraz wydawnictwo IDW ma zaszczyt zaprezentować komiksową adaptację obu tekstów w serii "Road Rage". Na pierwszy rzut idzie przygodowa historia "Gaz do dechy" Hilla i Kinga.

Kliknij, a pojawi się powiększenie24.X.2011
Oto okładka i opis piątego zeszytu serii Locke & Key: Clockworks:

Lucas "Dodge" Caravaggio powraca z Tonącej Jaskini zarażony pasożytem duszy. Dobrzy i kochający przyjaciele zostali porzuceni z tyłu i zastąpieni czymś wolnym od ludzkich uczuć. Szukając sposobu na sprawowanie nad nim kontroli, Strażnicy Kluczy dokonują przerażającego wyboru... i wprawiają w ruch łańcuch wydarzeń, który zakończy się niewyobrażalną rzezią.

Kliknij, a pojawi się powiększenieA tak prezentuje się opis i okładka ostatniego zeszytu mini-serii The Cape:

Co sprawia, że ludzie sprawiają krzywdę tym których kochają? Eric pokazał nam, że zdolność do czynienia zła nie ma granic, ale czy można za to winić coś innego? Odkryj to w konfrontacji Erica z Nickym w ostatnim numerze tej cenionej mini-serii.

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Oba zeszyty ukażą się w sprzedaży w styczniu.


13.X.2011
W lutym nakładem wydawnictwa IDW ukaże się komiksowa adaptacja opowiadania Gaz do dechy autorstwa Stephena Kinga i Joe Hilla, pochodzącego ze zbioru Jest legendą mającego polską premierę w tym miesiącu. Cała opowieść zamknie się w dwóch zeszytach. W kwietniu natomiast ukaże się adaptacja opowiadania Duel Richarda Mathesona, która również będzie liczyć dwa zeszyty. Całość stanowić ma projekt o nazwie Road Rage. Pod tym tytułem ukazała się również wersja audio tych dwóch tekstów.
Za scenariusz odpowiedzialny będzie Chris Ryall, redaktor m.in. serii 'Locke & Key' Hilla. Rysunki do adaptacji tekstu Kingów stworzy Nelson Daniel, pracujący obecnie przy komiksie 'The Cape' Hilla. Opowiadanie Mathesona zilustruje Rafa Garres. Zeszyty przedstawiające 'Gaz do dechy' wyjdą również w specjalnej wersji z okładkami Tony'ego Harrisa. Na poszczególnych numerach będą pokazani King i Hill odbywający podróż na motocyklach.
Oto jak Hill skomentował tę adaptację: 'Gaz do dechy' jesy historią prosząca się o wizualne przedstawienie: mamy motory, cholernych gnojków oraz dużo wybuchającego i miażdżonego drogiego żelaza. Kogo to nie rajcuje? Nie mogę się doczekać aż IDW zasiądzie za kółkiem i nie wprawi tego w ruch".
King wypowiedział się w następujący sposób: "Praca ze świetnym Joe Hillem (mogę tak powiedzieć, bo to mój dzieciak) nad tak dającą czadu opowieścią była niesamowitą przyjemnością. A ta wersja wynosi to na całkowicie nowy poziom. Wsiadajcie i zwiększcie obroty!"

Kliknij, a pojawi się powiększenie06.X.2011
Ujawniono parę szczegółów na temat gry na podstawie komiksu Locke & Key, o której informowaliśmy w sierpniu. Ma to być gra planszowa przeznaczona dla 3 do 6 osób, w której gracze będą ze sobą rywalizować. Ich zadaniem będzie zdobycie tajemniczych kluczy. W grze znajdzie się 150 Kart Siły, 19 Kart Zadań i 15 Kart Kluczy. Premiera ma nastąpić w styczniu. Grę wyda Cryptozoic Entertainment. Oto jak prezentuje się pudełko:

Kliknij, a pojawi się powiększenie05.X.2011
Tak prezentuje się okładka komiksu Locke & Key: Guide to the Known Keys. Zeszyt zawiera opisy wszystkich znanych kluczy oraz dodatkową historię, która jest niezależna od pozostałych serii:

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Oto sześć stron z drugiego zeszytu mini-serii "The Cape":

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie28.IX.2011
W grudniu ukaże się czwarty zeszyt serii Clockworks. Oto jego opis i okładka:

Uczestnicy Burzy - Rendell Locke, Dodge Caravaggio i ich przyjaciele - schodzą w dół Tonącej Jaskini by otworzyć Czarne Drzwi. Mają nadzieję na zdobycie trochę legendarnego, szepczącego żelaza, materiału, z którego zostały wykute wszystkie klucze. I wszystko idzie zgodnie z planem! Nie.

Kliknij, a pojawi się powiększenie08.IX.2011
W Internecie pojawiły się informacje, że szef stacji MTV może być zainteresowany kupnem serialu Locke & Key. Pilot mu się bardzo podobał, ale przed jakimikolwiek ustaleniami musi porozmawiać z twórcami serii. Problemem może być oczywiście budżet produkcji. Cieszy jednak fakt, że producenci serialu nadal wierzą w jego potencjał. Na potwierdzenie tego w październiku na New York Comic Conie ponownie zostanie wyświetlony publiczności pilot serialu.

Komiks "Locke & Key" został nominowany w dwóch kategoriach do Scream Awards. W tym przypadku to fani wybierają zwycięzców głosując na nich w Internecie. Komiks został nominowany w kategorii Najlepszy komiks, lub powieść graficzny oraz Najlepszy scenarzysta komiksowy. Zapraszamy do głosowania.


25.VIII.2011
W sieci ukazał się trailer pilota serialu Locke & Key. Na chwilę obecną wciąż nie ma planów na ukazanie się samego pilota. Zapowiedź obejrzycie tutaj.
19.VIII.2011
W listopadzie ukaże się trzeci zeszyt komiksu The Cape. Oto jego opis i okładka:

W jaki sposób zmierzyć zło? Zdecydowany na zniszczenie wszystkiego co stanie mu na drodze i gotujący się ze złości po ostatnich komplikacjach, Eric podejmuje decyzję, która popchnie go do punktu bez powrotu. Zgłęb swoją mroczną stronę.

Kliknij, a pojawi się powiększenie15.VIII.2011
Wydawnictwo IDW uruchomiło oficjalną stronę komiksu Locke & Key. Znajdziecie ją pod tym adresem.
12.VIII.2011
Kilka dni temu Joe Hill zdradził swoje plany na polu książek, teraz mamy dla Was kilka niusów komiksowych. Na przełomie 2012 i 2013 roku pojawi się 5 zeszytowy komiks o superbohaterze jaki Hill zrobi razem z Gabrielem Rodrigezem, artystą odpowiedzialnym za 'Locke & Key'. Kilka miesięcy później premierę będzie miał też 6 zeszytowy horror, również tworzony z Rodrigezem.


Joe Hill stał się bardzo znaczącą postacią w świecie komiksu. Tutaj możecie obejrzeć i wysłuchać rozmowy z pisarzem, jaka miała miejsce podczas konwentu ComicCon, tym razem dla CBR TV.


09.VIII.2011
Joe Hill wyjawił swoje plany wydawnicze na najbliższe lata. Jego nowa powieść NOS4A2 jest w drugiej fazie poprawek i pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku. Ponadto pisarz ma już 200 stron kolejnej książki, której premiery można spodziewać się na przełomie 2012 i 2013. Za około 3 lata planuje też wydać zbiór opowiadań. W chwili obecnej ma 5 krótkich tekstów a chciałby mieć ich 15.


Hill odpowiedział na pytania użytkowników najstarszego w Wielkiej Brytanii wydawcy Sci-Fiction i Fantasy - Gollancz, powstałego w roku 1927. Pisarz pojawił się w siedzibie wydawnictwa i przed kamerą opowiadał na ciekawe i zabawne pytania:
O pisaniu powieści, komiksów i swojej ulubionej książce z dzieciństwa
O Anglii i swoich pisarskich rytuałach
O swoich projektach w telewizji i pisaniu opowiadań
O tym co by zrobił zaatakowany przez zombie w supermarkecie
31.VII.2011
Podczas konwentu ComicCon Joe Hill udzielił wywiadu Fear.net. Opowiedział o komiksie 'Locke & Key', serialu na jego podstawie, wypowiedział się także na temat serialu 'The Walking Dead'. Jak mówiło się od dłuższego czasu, wraz z ojcem miał on napisać scenariusz do jednego z odcinków drugiego sezonu. Okazuje się, że panom nie udało się dograć terminów i muszą przełożyć wspólną pracę na sezon trzeci. Jak powiedział Joe, tym razem uda się na 90%. Zaznaczyć trzeba jednak, że kilka dni po ComicConie reżyser serialu i przyjaciel Kingów, Frank Darabont, opuścił serial i nie wiadomo czy ich chęci będą dalej brane pod uwagę.

Tutaj znajdziecie całą rozmowę z pisarzem.
29.VII.2011
Joe Hill poinformował na swoim blogu, że podczas konwentu Comic Con miał przyjemność zagrać w grę karcianą opartą na komiksie Locke & Key. Jej wydawcą ma być firma Cryptozoic. Nic nie wiadomo o tym kiedy gra miałaby trafić do sklepów.

W październiku ukaże się 24 stronicowy kalendarz na 2012 rok z ilustracjami z komiksu Locke & Key. Jego cena wynosi 17.99$. Poniżej znajduje się strona tytułowa:

Kliknij, a pojawi się powiększenie23.VII.2011
Joe Hill zdobył nagrodę Eisnera, najważniejszą nagrodę w przemyśle komiksowym, w kategorii najlepszy scenarzysta za komiks Locke & Key.


W październiku ukaże się trzeci zeszyt serii Clockworks. Oto jego opis i okładka:

Posiadając klucz zmieniający czas, przeszłość dla dzieci Locke stoi otworem... Nadszedł czas na odpowiedzi, nadszedł czas na prawdę. I teraz gdy Dodge wie gdzie Tyler chował klucz do czarnych drzwi, czas się kończy...

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Powyższa okładka powstała z połączenia dwóch poniższych szkiców, które wykonał Rodriguez. Artysta powiedział, że w ten sposób zostanie osiągnięty specjalny efekt na końcowym produkcie.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie19.VII.2011
Wydwanictwo IDW umieściło w serwisie YouTube cztery filmiki, w których Joe Hill i Gabriel Rodriguez wypowiadają się na temat czterech dotychczasowych tomów komiksu Locke & Key:
Welcome to Lovecraft
Head Games
Crown of Shadows
Keys to the Kingdom
05.VII.2011
Ogłoszono nominacje do jednej z najważniejszych i najstarszych komiksowych nagród - The Harvey Awards. Nagrody zostaną przyznane 20 sierpnia na konwencie Comic-Con w Baltimore. O kilka statuetek będzie walczył komiks 'Locke & Key':

Najlepsze liternictwo: Robbie Robbins, 'Locke & Key: Keys To The Kingdom #1'
Najlepsza kontynuowana lub limitowana seria: 'Locke & Key: Keys To The Kingdom #1'
Najlepszy pojedyńczy zeszyt: 'Locke & Key: Keys To The Kingdom #1'


18.VI.2011
We wrześniu ukaże się drugi numer mini-serii The Cape. Oto jego opis i okładki:

Coś się obudziło. Pozostawiając za sobą ślad przemocy, Eric zwraca się ku Bostonowi i ku osobom jemu najbliższym. Zgłęb swoją mroczną stronę.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększeniePonadto ukaże się specjalny zeszyt komiksu Locke & Key nazwany The Guide to the Known Keys. Będzie on zawierał poszerzone opisy znanych, oraz nowych kluczy. Oprócz tego ma być dołączona dodatkowa opowieść dotycząca przeszłości Keyhouse.

Kliknij, a pojawi się powiększenieWe wrześniu ukaże się również specjalne wydanie pierwszego tomu Locke & Key, 'Welcome to Lovecraft'. Będzie to powiększone wydanie, które oprócz komiksu będzie zawierać scenariusze Hilla. Całość ma się znaleźć w przygotowanym specjalnie do tego wydania opakowaniu. Koszt tej publikacji to 100$.


06.VI.2011
Poniżej znajduje się jedna ze stron z nadchodzącej mini-serii The Cape. Widzimy jej wersję szkicową, z nałożonym tuszem i wersję końcową z nałożonymi kolorami. Jeżeli kogoś interesuje jak wygląda jej scenariusz to zapraszamy na bloga Jasona Ciaramelli.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Kliknij, a pojawi się powiększenie01.VI.2011
Dzisiaj Joe Hill ponownie przyleciał do Europy. Tym razem odwiedził Anglię. W Lodnynie promuje swoją ostatnią powieść Rogi ale na spotkaniu w Waterstone's Piccadilly przeczyta także jeden rozdział nowej, nie wydanej jeszcze książki. Hill ostrzega wszystkich, żeby nie przyprowadzali na spotkanie dzieci, gdyż fragment ten jest naprawdę mocny. Pisarz będzie również odpowiadał na pytania czytelników poprzez Twittera.


23.V.2011
W sierpniu ukaże się drugi numer serii Clockworks komiksu 'Locke & Key'. Poniżej znajduje się okładka do tego zeszytu:

Kliknij, a pojawi się powiększenieKolejny tekst Hilla może doczekać się adaptacji. Studio Mandalay wykupiło prawa do ekranizacji opowiadania Twittering from the Circus of the Dead, które ukazało się w antologii 'The New Dead' pod redakcją Christophera Goldena. Scenariusz ma napisać Chris Borrelli, a reżyserii ma się podjąć Todd Lincoln.


11.V.2011
Niestety to o czym mówiło się od paru tygodni zostało właśnie potwierdzone. Stacja FOX nie zamówiła serialu Locke & Key. Na chwilę obecną ozacza to, że z planowanej ekranizacji powstał jedynie pilot, a reszta odcinków nie zostanie nakręcona.

Latem tego roku nakładem wydawnictwa Sine Qua Non ukaże się na naszym rynku książka He Is Legend. Jest to to antologia zawierająca opowiadania inspirowane twórczością Richarda Mathesona. Książka zawiera 15 tekstów 16 autorów, w tym Throttle, pierwsze wspólne opowiadanie Stephena Kinga i Joe Hilla. Ich tekst zainspirowany jest opowiadaniem Mathesona 'Duel'.
05.V.2011
Na niedawno zakończonym konwencie World Horror Convention Joe Hill po raz pierwszy przeczytał fragmenty swojej najnowszej powieści. Jej tytuł to najprawdopodobniej NOS4A2. Nic więcej póki co o niej nie wiadomo.


Raz w roku z okazji Free Comic Book Day każde wydawnictwo komiksowe przygotowuje dla czytelników jakiś zeszyt, który mogą otrzymać za darmo. W tym roku IDW Publishing postanowiło wydać w ten sposób Locke & Key. Z tego co można zobaczyć w zapowiedziach będzie to skondensowana historia, która ukazała się początkowo w trzech zeszytach serii "Crown of Shadows". Komiks ma liczyć 26 stron, czyli o parę więcej niż standardowy zeszyt. Poniżej jego okładka:

Kliknij, a pojawi się powiększenie20.IV.2011
W lipcu ukaże się pierwszy z czterech zeszytów komiksu The Cape, jet to komiksowa kontynuacja opowiadania 'Peleryna' Joe Hilla ze zbioru 'Upiory XX wieku'. Oto jego opis i okładki:

Granica została przekroczona. Po latach porażek Eric w końcu znalazł coś, w czym jest dobry i ma zamiar pokazać to światu. Ponownie napisana przez Jasona Ciaramellę i Joe Hilla z rysunkami Zacha Howarda i Nelsona Daniela kontynuacja grudniowego, uznanego przez krytyków i szybko wysprzedanego ona-shota. Zgłęb swoją mroczną stronę.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie08.IV.2011
Ogłoszone zostały nominacje do tegorocznych Nagród Eisnera, najważniejszych wyróżnień w branży komiksowej. W tym roku seria 'Locke & Key' dostała aż 4 nominacje! Tylko jeden tytuł zdołał zdobyć ich w tym roku więcej. Jeżeli spojrzeć na nominacje pod kątem twórców, a nie tytułów, to o jedną przegonił Joe Hilla tylko Mike Mignola (twórca m.in. "Hellboya"). Oto nominacje w których rywalizuje "Locke & Key":
Najlepsza kontynuowana seria - Joe Hill i Gabriel Rodriguez
Najlepszy pojedynczy zeszyt - Joe Hill i Gabriel Rodriguez za 'Keys to the Kingdom' #1
Najlepszy scenarzysta - Joe Hill
Najlepszy rysownik - Gabriel Rodriguez
Oprócz tego nominację w kategorii 'Najlepszy pojedynczy zeszyt' otrzymał komiks 'The Cape'. Otrzymali ją wspólnie Joe Hill, Jason Ciaramella i Zack Howard.W marcu ukazał się pierwszy zeszyt nowej serii komiksowej 'Hellraiser', którego współscenarzystą jest Clive Barker. Na jednym z kadrów można zauważyć przedmiot pochodzący z innej serii komiksowej... Po kliknięciu w grafikę otworzy się pełna strona komiksu z tym niezwykle udanym nawiązaniem.

Kliknij, a pojawi się powiększenie31.III.2011
Oto grafika jaka znajdzie się na okładce wydania zbiorczego Locke & Key: Keys to the Kingdom:

Kliknij, a pojawi się powiększenieA tak prezentuje się rodzina Locke na pierwszym zdjęciu z nadchodzącej ekranizacji:
25.III.2011
W 2011 roku, niewiadomo narazie w którym miesiącu, ukaże się siódmy numer komiksu Grave Tales wydawnictwa Cemetery Dance. Znajdzie się w nim adaptacja opowiadania Rustle Petera Crowthera, współzałożyciela wydawnictwa PS Publishing. Jej scenariusz napisze Joe Hill. Rysunki wykona Jake Allen.
21.III.2011
W czerwcu ukaże się zbiorcze wydanie Keys to the Kingdom, czwartej serii komiksu 'Locke & Key'. W tym samym miesiącu swoją premierę bedzie miał również pierwszy zeszyt kolejnego tomu, Clockworks. Poniżej znajduje się jego opis i okładki. Ponadto wiadomo też już jaką nazwę będzie nosiła ostatnia mini-seria tego komiksu. Będzie to Omega.

Żołnierze pułkownika Adama Craisa znajdują się pomiędzy młotem a kowadłem. W pierwszych dniach Wojny o Niepodległość chowają się 120 stóp poniżej kamienia znajdującego się w Nowej Anglii, podczas gdy cały regiment żołnierzy angielskich czeka na nich w świetle dziennym, a jeszcze niżej w jaskini znajdują się drzwi do piekła. Czarne drzwi są otwarte i to 16-letni kowal o nazwisku Ben Locke musi znaleźć sposób by je zamknąć. Największe tajemnice serii "Locke & Key" zostają ujawnione w otwarciu 'Clockworks'. Nie z mocnym uderzeniem, ale z potężnym wystrzałem angielskich armat.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


W czerwcu ukaże się również dodruk komiksu The Cape. Będzie to 'Legacy Edition' i oprócz samego komiksu znajdzie się w nim opowiadanie Hilla, którego jest adaptacją. Przy nim natomiast mają się znaleźć notatki Jasona Ciaramelli, scenarzysty komiksu. Cena tego zeszytu wynosi 5,99$. W lipcu ma ruszyć jego kontynuacja.


17.III.2011
Planowana od jakiegoś czasu ekranizacja powieści Rogi nabiera wreszcie realnych kształtów. Wiemy już, że w rolę Ignatiusa Perrisha, który pewnego ranka budzi się z rogami wyrastającymi z głowy wcieli się Shia LaBeouf.
08.III.2011
Joe Hill napisał wstęp do pierwszego tomu albumu zawierającego komiksy z dreszczykiem z lat 50-tych z serii 'Chamber of Chills'. Ukaże się on 12 czerwca w trzech edycjach w łącznym nakładzie 1000 egzemplarzy. Dwie z nich (w sumie 326 sztuk) będą podpisane przez Hilla. Trzecia, najtańsza, kosztuje 40$. Dodatkowo Glenn Chadbourne stworzył dla tego wydania specjalny portret Joe Hilla, który wraz z okładką znajduje się poniżej.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenieDo obsady serialu Locke & Key dołączył Mark Pellegrino, czyli Jacob z serialu 'Zagubieni'. Zagra on Rendella Locke'a.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie01.III.2011
Joe Hill ma szansę na otrzymanie kolejnej statuetki Bram Stoker Award. Tym razem zostały nominowane Rogi w kategorii 'najlepsza powieść'. Oprócz tego nominację w kategorii 'najlepsza antologia' dostała książka 'The New Dead' pod redakcją Christophera Goldena, w której znajduje się opowiadanie 'Twittering from the Circus of the Dead' Hilla.
16.II.2011
Do obsady serialu Locke & Key dołączyła kolejna aktorka. Jest nią Ksenia Solo, którą można było niedawno oglądać w 'Czarnym Łabędziu'. Zagra ona Dodge'a.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie04.II.2011
Znamy już prawie wszystkich aktorów, którzy zagrają główne role w serialu Locke & Key. Tylera zagra Jesse McCartney, Bode'a Skylar Gaertner, a Thomas Harrison wystąpi najprawdopodobniej w roli Sama.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenieA tak będzie prezentować się rezydencja Keyhouse:

Kliknij, a pojawi się powiększenie25.I.2011
Piąty rozdział serii Locke & Key będzie się nazywać Clockworks. Ma się on pokazać pod koniec wiosny lub na początku lata. Poniżej znajduje się okładka do pierwszego zeszytu. Jednak aby nie zaspoilerować końcówki obecnej serii postanowiono wkleić inny klucz, niż w finalnej wersji.

Kliknij, a pojawi się powiększenie13.I.2011
Kolejny aktor dołączył do obsady serialu Locke & Key. Tym razem jest to Nick Stahl znany m.in. z filmu 'Sin City' i serialu 'Carnivale' produkcji HBO. Zagra on rolę Duncana, szwagra Niny Locke.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenieWydawnictwo Cemetery Dance wyda antologię 'Smoke and Mirrors' pod redakcją Richarda Chizmara. Będzie ona zawierała różnego rodzaju scenariusze. Znajdzie się w niej również scenariusz Joe Hilla do komiksu Freddy Wertham Goes to Hell. Książkę można zamówić tutaj. Cena najtańszej wersji to 40$.
04.I.2011
Komiks Locke & Key otrzymał dwie nagrody Comic Monster Awards. Internauci uznali, że seria Crown of Shadows zasłużyła na nagrodę w kategorii 'mini seria', a Jay Fotos w kategorii 'najlepszy kolorysta'.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong