Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
News
2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |

2012

18 XII 2012
Wydawnictwo Subterranean Press szykuje specjalne, limitowane wydanie powieści Joe NOS4A2. Wersja ta poza samą powieścią zawierać będzie nowelę Wraith, która została wyodrębniona z pierwszej wersji maszynopisu powieści i na podstawie której powstaje komiks będący prequelem do 'NOS4A2'. Poza nowelą będzie można także przeczytać alternatywne zakończenie powieści. Całość ozdobiona będzie kolorowymi oraz czarnobiałymi ilustracjami Gabriela Rodrigueza. Książka będzie także miała większe rozmiary od standardowego wydania.

Limitowane NOS4A2 dostępne będzie w dwóch wariantach:
Limited w ilości 750 podpisanych egzemplarzy za 125 dolarów
Lettered w ilości 26 podpisanych, specjalnie oprawionych i umieszczonych w ozdobnych pudełkach egzemplarzy po 1000 dolarów.


03 XII 2012
Oto opis nowej powieści Joe Hilla, NOS4A2:

Victoria McQueen ma niezwykły dar znajdowania zagubionych rzeczy: zapodzianej bransoletki, brakującej fotografii, odpowiedzi na pytania, których nie da się zadać. Na swoim niebieskim rowerze Raleigh Tuff Burner pokonuje chybotliwy most, który w kilka krótkich chwil prowadzi ją gdziekolwiek zechce – obojętnie, czy chodzi o drugi kraniec Massachusetts czy kraju.
Vic nie mówi nikomu o swojej niezwykłej umiejętności, bo wie, że nikt by w to nie uwierzył. I chociaż sama ma problemy ze zrozumieniem, na czym polega jej dar, wie jedno: posiada on swoją cenę. Za każdym razem, gdy przekracza most, traci kawałek siebie.
Ale nie tylko Vic posiada ten niezwykły talent.

Charles Talent Manx ma swój sposób na dzieci. Lubi zabierać je na przejażdżkę Rolls-Royce’em Wraithem z 1938 roku, na którego tablicy rejestracyjnej widnieje napis NOS4A2. Jego stary wóz potrafi wyślizgnąć się z naszego świata i wjechać na ukryte drogi, którymi wiezie swoich pasażerów do swego rodzaju parku rozrywki, Gwiazdkolandu. Kolejne kilometry podróży wgłąb pokręconej wyobraźni Charliego sprawiają, że jego cenni goście stają się równie przerażający i niezrównoważeni, co on sam. A potem, pewnego dnia, Vic szuka kłopotów – i znajduje Manksa.

To jednak przeszłość. A teraz jedyne dziecko, któremu udało się uciec przed niewyobrażalnym złem, jest już dorosłe i z całych sił próbuje zapomnieć.
Ale koniec jednego koszmaru to początek następnego – bo Charlie Manx nie zapomniał o niezwykłej Victorii McQueen. Znowu wyruszył w drogę, zabierając ze sobą nowego pasażera: jedynego syna Vic.
W walce na śmierć i życie dwóch silnych umysłów – jej magia przeciwko jego magii – Victoria zamierza odzyskać swoje dziecko i raz na zawsze pokonać Charliego Manksa. Chodźby miała oddać za to życie.


19 XI 2012
W lutym ukaże się trzeci zeszyt komiksu Locke & Key: Omega Tak prezentuje się okładka podstawowa i limitowana:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


W tym samym miesiącu ukaże się również kolekcjonerskie wydanie tomu Head Games. Oprócz samego komiksu w albumie znajdziemy również scenariusze Joe Hilla do wszystkich zeszytów. Całość zostanie przedstawiona w powiększonym formacie.

Kliknij, a pojawi się powiększenie5 XI 2012
Odżyła nadzieja na powstanie ekranizacji "Locke & Key". W chwili obecnej Roberto Orci i Alex Kurtzman, którzy wcześniej próbowali stworzyć serial na podstawie komiksu, rozmawiają z wytwórnią Univeral o stworzeniu filmowej trylogii opowiadającej o rodzinie Locke. Dobrze wiedzieć, że twórcom cały czas zależy na projekcie.

W styczniu ukaże się zbiorcze wydanie komiksu "Cape: 1969"


02 X 2012
Ukazało się pierwsze zdjęcie przedstawiające Daniela Radcliffe'a w roli Iga. Oto jak prezentuje się aktor z rogami:

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Komiks "Locke & Key" zdobył British Fantasy Awards w kategorii 'najlepszy komiks/powieść graficzna'


25 IX 2012
Brytyjski wydawca Joe Hilla zaprezentował okładkę ich wydania powieści NOS4A2. Co ciekawe angielski tytuł troszeczkę różni się od amerykańskiego.

Kliknij, a pojawi się powiększenieGabriel Rodriguez zamieścił w Internecie 3 rysunki jakie szykuje w związku z powieścią NOS4A2. Nie wiadomo jednak gdzie dokładnie się one znajdą.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenieTak prezentują się okładki 2 zeszytu komiksu Locke & Key: Omega:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie20 IX 2012
Do obsady ekranizacji "Rogów" dołączył znany m.in. z roli w serialu "Dexter", James Remar.Daniel Radcliffe udzielił wywiadu dla stacji MTV, podczas którego wypowiadał się o nadchodzących "Rogach". Możecie obejrzeć go tutaj.
07 IX 2012
Obsada ekranizacji książki Rogi poszerzyła się o kolejne trzy osoby. Na ekranie zobaczymy Juno Temple, znaną między innymi z 'Trzech muszkieterów' czy 'Mroczny Rycerz powstaje', Kelli Garner, którą wcześniej można było zobaczyć w 'Aviatorze' oraz Joe Andersona, który na swoim koncie ma role w takich filmach jak 'Ruiny' czy 'Przetrwanie'.


06 IX 2012
Trwa kompletowanie obsady ekranizacji "Rogów". W chwili obecnej odbywają się rozmowy z Maxem Minghella. Można go było zobaczyć m.in. w "Social Network", czy w "Idach marcowych". W "Rogach" miałby zagrać Lee Tourneau.

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Vincent Chong opublikował grafikę, która zdobić będzie wydanie trzeciego tomu komiksu "Locke & Key", mające pojawić się nakładem wydawnictwa PS Publishing. Przypomnijmy tylko, że są to wydania kolekcjonerskie zawierające dodatkowe materiały.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


W październiku PS Publishing wyda nową antologię, "A Carnivale of Horror" pod redakcją Marie O'Regan i Paula Kane'a, zawierającą opowiadanie Hilla. Będzie to "Twitterowanie z Cyrku Umarłych", które u nas ukazało się w antologii "15 blizn".

Kliknij, a pojawi się powiększenie01 IX 2012
Kolorysta Daniel Nelson zaprezentował finalną wersję ilustracji okładkowej #1 zeszytu komiksu Wraith:

Kliknij, a pojawi się powiększenie27 VIII 2012
Pierwszy zeszyt ostatniej podstawowej serii komiksu "Locke & Key" zatytułowanej "Omega" trafi do sprzedaży w listopadzie. W sklepie Multiversum istnieje już możliwość jego zakupu.


Jakiś czas temu pojawiła się informacja o Wraith, nowym tytule Joe Hilla, który ma ukazać się w styczniu przyszłego roku. Jak się okazało, nie będzie to nowa powieść a komiksowy prequel powieści "NOS4A2".
Tak oto prezentuje się okładka z nałożonymi tuszami autorstwa Gabriela Rodrigueza do pierwszego zeszytu tego komiksu:

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Jutro do sprzedaży trafia one shot "Locke & Key: Grindhouse". Oto parę pierwszych stron z tego zeszytu:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie09 VIII 2012
Ustalono już datę premiery powieści NOS4A2. Książka ukaże się 30 kwietnia 2013 roku a kosztować będzie 26,99$.


23 VII 2012
Okazuje się, że zapowiadana od jakiegoś czasu powieść "NOS4A2" może nie być najbliższą książką, jaką planuje wydać Joe Hill. W planach brytyjskiego wydawcy Hilla, na styczeń 2013 roku zapowiedziana została powieść "Wraith", mająca liczyć 368 stron. Opis tej pozycji nie mówi nam niczego o fabule. Wiemy jedynie, że ma to być przerażający, trzymający w napięciu horror w starym stylu.


16 VI 2012
W październiku pojawi się ostatni zeszyt komiksu The Cape 1969, oto jego okładka i opis:

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Jeden mężczyzna napędzany żalem po morderstwie jego syna, kolejny napędzany czarną magią i zemstą. Oboje ruszają na konfrontację, która raz na zawsze przesądzi o zwycięstwie. Spójrz jak płonie świat w tym szokującym zakończeniu historii 'The Cape: 1969'.


15 VII 2012
Podczas odbywającego się konwentu Comic Con w San Diego Joe Hill powiedział, że po zakończeniu szóstego tomu komiksu "Locke & Key" powstanie jeszcze wydanie zbiorcze zawierające około 6 niezwiązanych z główną historią opowieści. Jego tytuł to "The Golden Age". Oprócz tego w dalszej przyszłości chciałby również opowiedzieć historię dziejącą się w czasie II Wojny Światowej zatytułowaną "Battleground".

Pod tym adresem znajdziecie wywiad z Hillem i Gabrielem Rodriguezem, w którym opowiadają o swoich projektach.W Chile, z którego pochodzi Gabriel Rodriguez, odbyła się niedawno wystawa jego prac pochodzących z komiksu "Locke & Key". Oto parę zdjęć:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie13 VII 2012
Ekranizacja powieści "Rogi" nabiera kształtów. W grudniu informowaliśmy, że reżyserii ma się podjąć Alexandre Aja, twórca m.in. "Bladego strachu" i nowej wersji "Wzgórza mają oczy". To nazwisko pozostaje bez zmian. Jeszcze wcześniej informowaliśmy, że głównego bohatera ma zagrać Shia LaBeouf. Jednak w roli Iga zobaczymy Daniela Radcliffe'a, czyli tytułowego bohatera serii o Harrym Potterze. Za scenariusz odpowiedzialna będzie Keith Bunin. Joe Hill ma pełnić funkcję producenta wykonawczego. Zdjęcia mają ruszyć jesienią.
28 VI 2012
Nowa powieść Joe Hila NOS4A2 będzie miała premierę w okolicach maja - czerwca 2013 roku. Oto jej okładka:

Kliknij, a pojawi się powiększenie19 VI 2012
Oto okładki i opis zapowiedzianego na wrzesień trzeciego zeszytu The Cape: 1969:

Coś mrocznego i złowrogiego obudziło się w Kapitanie Chasie. Brutalne morderstwo współwięźnia musiało najwyraźniej w jakiś sposób przenieść tę siłę na Kapitana Chase'a. Siłę która z początkowo spokojnej staje się czymś innym – czymś wypełnionym gniewem, pragnieniem niszczenia, czymś głodnym zemsty. Wraz z tymi nowo odkrytymi mocami Kapitan Chase sięga nieba by wyrównać rachunki z człowiekiem odpowiedzialnym za jego torturę i śmierć jego grupy. Odkryj swoją mroczną stronę.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


A tak prezentują się okładki pierwszego zeszytu Omega, ostatniej serii komiksu 'Locke & Key':

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie10 VI 2012
W telewizji WLBZ-TV z Bangor wyemitowano materiał poświęcony osobie Joe Hilla. Dzienikarz przechadza się z pisarzem po mieście, a ten opowiada o sobie i swoim życiu. Program dostępny jest tutaj.
7 VI 2012
5 czerwca zmarł Ray Bradbury, jeden z najważniejszych pisarzy science fiction. Wśród wielu wypowidających się współczesnych pisarzy nie zabrakło Joe Hilla. Oto co miał do powiedzenia o Bradburym:

Pomyślcie jakim szokiem dla kinomanów musiał być pierwszy seans filmu dźwiękowego; po raz pierwszy te giganty na ekranie otworzyły swe usta i zaśpiewały. Podobny szok odczułem, gdy odkryłem opowieści Raya Bradbury'ego. Wszystko co czytałem wcześniej było jak niemy film. Bradbury dostarczył ogromnego zbioru melodii, okrzyków i efektów dźwiękowych by wstrząsnąć moją nieśmiałą wyobraźnię jedenastolatka i postawić ją w pełnej gotowości i czujności. Jego przerażająca karuzela obracała się wraz z przyprawiającym o zawrót głowy wrzaskiem Wurlitzera; jego drzewa szeptały smętne tajemnice w rześkim październikowym wietrze; jego rakiety wzbijały się w niebo w chóralnych, zgrzytających rykach; jego dzieci biegały po bibliotekach nie chcąc się uspokoić.
Może to wszystko jest zbyt liryczne. Może w prostszy sposób: przed Bradburym nie wiedziałem, że książka może sprawić byś tyle czuł. Do dzisiejszego dnia nie mogę myśleć o niektórych sprawach nie odwołując się przy tym do Bradburego - sprawach takich jak Halloween, cyrki, potwory morskie i o słowie 'cud' we wszystkich swych znaczeniach.
Parę lat temu spotkałem go w San Diego. Był pchany na wózku inwalidzkim, otoczony przez ludzi będących w siódmym niebie mogąc go zobaczyć i posłuchać. Byliśmy na Comic Conie, tkwiliśmy pomiędzy stoiskami sprzedającymi laserowe bronie, komiksy i mapy marsjańskich światów. Co trzecia osoba posiadała pelerynę.
"To wszystko" - powiedziałem, wskazując na rzeczy wokół nas - "to twoja wina". Musiałem krzyczeć by to usłyszał. Jego słuch nie był najlepszy.
Zaśmiał się - był to konkretny śmiech - skinął i powiedział, "Cóż, część z tego zapewne tak".
Cieszył się, że zainspirował cały kraj by ten wyobrażał sobie więcej, lepiej, głośniej, bardziej szalenie. Złożyłem pocałunek na jego rozczochranych białych włosach. Chyba mu to nie przeszkadzało. Wtedy został popchnięty dalej, na przedzie roztrzepanych, ogarniętych euforią wyznawców. Hej: przodował tej paradzie przez większość życia. Byłem niesamowicie szczęśliwy mogąc być jej częścią.

Joe Hill i Gabriel Rodriguez zadedykowali Bradburemu'opowieść "Open the Moon", która znalazła się w komiksie "Locke & Key: Guide to the Known Keys". Poniżej prezentujemy jeszcze pożegnalną grafikę, jaką przygotował Rodriguez:

Kliknij, a pojawi się powiększenie24 V 2012
Joe Hill wraz ze Stephenem Kingiem napisał kolejne wspólne opowiadanie. Jego tytuł brzmi "In the Tall Grass". Ukaże się ono w dwóch częściach. Pierwszą z nich będzie można przeczytać w wydaniu magazynu Esquire przypadającym na czerwiec-lipiec, a drugą w numerze sierpniowym.


Oto opis i okładka z nałożonymi napisami komiksu "Locke & Key: Grindhouse":

Jest to ociekająca krwią, bezkompromisowa, niezależna historia ze świata "Locke & Key", na którą czekaliście! Latem, w świetle Wielkiego Kryzysu, trzej gangsterzy dokonują wymarzonego napadu i ruszają do idealnej kryjówki... odosobnionej posiadłości osadzonej na krańcu wyspy Lovecraft znanej lokalnie jako Keyhouse. "Locke & Key: Grindohuse" zawiera rozszerzony przewodnik po Keyhouse, odkrywający każdy mroczny zakątek i sekretne pomieszczenie tej najbardziej nawiedzonej posiadłości Ameryki.

Kliknij, a pojawi się powiększenie


A tak prezentuje się okładka i opis drugiego zeszytu "The Cape: 1969", którego premiera powinna nastąpić w sierpniu:

Zestrzelony, uwięziony, pobity, torturowany, jego załoga zamordowana - nic z tych rzeczy nie będzie można porównać z tym co Kapitan Chase doświadczy później. Bądź świadkiem jak jego zdrowie psychiczne zostanie wystawione próbie i jak mocno będzie próbował trzymać się rzeczywistości.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Poniżej znajduje się również pięć stron z pierwszego zeszytu tej mini serii.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie10 V 2012
Oto jak prezentuje się grafika zdobiąca piąty tom komiksu "Locke & Key". Premiera "Clockrowks" planowana jest na czerwiec/lipiec.

Kliknij, a pojawi się powiększenie7 V 2012
W sierpniu ukaże się kolejny one-shot z serii "Locke & Key". Jego tytuł to "Grindhouse". Tak będzie prezentować się okładka:

Kliknij, a pojawi się powiększenie17 IV 2012
Joe Hill poinformował na swoim profilu na Twitterze, że rozpoczął prace nad nową powieścią. Jej tytuł to The Dowser a pierwsze zdanie brzmi: His stiff, quivering rod wavered over the humid pit.


Dzisiaj w sprzedaży pojawił się eBook ze wspólnym opowiadaniem Joe Hilla i Stephena Kinga Throttle. Wersja ta zawiera szkice Nelsona Daniela.

Kliknij, a pojawi się powiększenie31 lipca natomiast do sprzedaży trafi zbiorcze wydanie komiksowej adaptacji opowiadania Hilla i jego ojca Road Rage. Album będzie miał 120 strony, a okładka prezentuje się tak:

Kliknij, a pojawi się powiększenie8 IV 2012
"Locke & Key" ma szansę na zdobycie kolejnej liczącej się nagrody. Tym razem tom czwarty, "Keys to the Kingdom", został nominowany do nagrody Hugo w kategorii 'najlepsza powieść graficzna'. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas konwentu Chicon7 odbywającego się w dniach 30 sierpnia - 3 września w Chicago.


Oto pierwszy opis oraz dwie grafiki okładkowe zapowiedzianego niedawno prequela komiksu "The Cape":

Po zestrzeleniu, nad rozszalałym i mrożącym krew w żyłach terytorium wroga, helikoptera transportującego rannych, grupa amerykańskich żołnierzy by przeżyć musi na obcym terenie zmierzyć się z przebiegłymi Wietnamczykami. Wraz z mijającymi godzinami ulatniającymi nadzieję na ratunek, obie strony odkrywają coś jeszcze bardziej przerażającego i zabójczego od nich.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie4 IV 2012
Joe Hill wraz z Gabrielem Rodriguezem ponownie zostali nominowani do najważniejszej nagrody w świecie komiksów. Tym razem mogą zdobyć Nagrodę Eisnera za "Locke & Key: Guide to the Known Keys", które jest nominowane w kategorii najlepszy zeszyt, lub One-Shot.


W ofercie Skelton Crew Studio można już zamawiać kolejne dwie repliki kluczy z komiksu "Locke & Key". Tym razem są to Angel Key i Animal Key. Pierwsze 400 sztuk tego pierwszego dodatkowo jest podpisanych przez Gabriela Rodrigueza.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie28 III 2012
Materiałów z WonderConu ciąg dalszy. Tym razem dziennikarz ThinkHero TV porozmawiał z Joe Hillem i Jasonem Ciaramella między innymi o ich komiksach The Cape / The Cape 1969.
27 III 2012
Serwis FearNet rozmawiał z Joe Hillem na WonderConie na różne tematy. Tym razem pisarz opowiada o swojej nowej powieści i towarzyszącemu jej komiksowi NOS4A2.
26 III 2012
W dniach 16 - 18 marca Joe Hill bawił na komiksowym konwencie WonderCon w Anaheim. W jednym z wywiadów autor opowiedział o komiksie The Cape oraz powstającej właśnie kontynuacji - The Cape 1969.W innym wywiadzie natomiast Hill przybliżył swoją grę karcianą na podstawie komiksu Locke & Key.
16 III 2012
W maju ukaże się piąty tom komiksu "Locke & Key". Okładka nie jest jeszcze znana.


Joe Hill podczas swojego panelu na konwencie WonderCon ujawnił szczegóły dotyczące paru jego najbliższych projektów. Oto one:
- zakończony niedawno komiks "The Cape" doczeka się cztero-zeszytowego prequela, w którym cofniemy się do wojny w Wietnamie i poznamy losy Peleryny z tamtego okresu. Jego tytuł to "The Cape 1969". Nie wiadomo czy Hill będzie odpowiedzialny bezpośrednio za scenariusz, czy ponownie napisze go Jason Ciaramella.
- Hill i Gabriel Rodriguez będą współpracować nad komiksem z superbohaterem w roli głównej. Nie wiadomo jeszcze czy zrobią to dla Marvela czy DC.
- Kolejną książką Hilla, po mającym ukazać się w przyszłym roku NOS4A2, będzie nowy zbiór opowiadań. Jego tytuł nie jest jeszcze znany.
- Po zbiorze opowiadań ukaże raczej krótsza powieść zatytułowana wstępnie "The Fireman". Jest ona określana mianem 'bardzo radosnej powieści o końcu świata', 'książki o byciu szczęśliwym w obliczu ciemności'. Hill chciałby, żeby ukazała się ona w ciągu roku od momentu wydania "NOS4A2".


Tak prezentuje się okładka antologii "Shadow Show" pod redakcją Sama Wellera i Morta Castle, w której znajdzie się premierowe opowiadanie Hilla By the Silver Water of Lake Champlain. Książka pojawi się w sprzedaży w lipcu.
11 III 2012
W przyszłym tygodniu ukaże się wydanie komiksu "Locke & Key: Clockworks" zawierające dwa pierwsze zeszyty tej serii, których nakład został dawno wyczerpany. Oto jego okładka:

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Oto pozostałe okładki zdobiące czwarty zeszyt komiksu "The Cape":

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie21 II 2012
W maju ukaże się zbiorcze wydanie komiksu "The Cape" będącego adaptacją i kontynuacją opowiadania Joe Hilla pod tytułem "Peleryna". Będzie ono liczyć 132 strony i kosztować 24,99$. Oto jego opis i okładka:

Każdy mały chłopiec marzy o założeniu peleryny i poszybowaniu hen w górę... ale co gdyby pewnego dnia to marzenie się spełniło?
Eric był typowym ośmiolatkiem, dopóki nie wydarzył się tragiczny wypadek, który na zawsze zmienił jego życie. "The Cape" zgłębia mroczną stronę mocy w momencie gdy Eric, zagubiony i załamany mężczyzna, wzlatuje w niebo... i wyrusza by dokonać okropnej zemsty na wszystkich, którzy go zawiedli.

Kliknij, a pojawi się powiększenie


W kwietniu i w maju ukaże się komiksowa adpatacja opowiadania Richarda Mathesona "The Duel" wchodząca w skład projektu "Road Rage". Oto podstawowe okładki obu zeszytów:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie19 II 2012
"Locke & Key: Keys to the Kingdom" autorstwa Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza zostało nominowane do nagrody im. Brama Stokera w kategorii 'najlepsza powieść graficzna'. Zwycięzców poznamy 31 marca.


16 II 2012
Joe Hill w ostatnio udzielonym wywiadzie zdradził, że wraz z premierą jego najnowszej powieści zatytułowanej "NOS4A2", która planowana jest na przyszły rok, dzięki wydawnictwu IDW do sprzedaży trafi również związana z nią komiksowa mini seria. Planowanych jest pięć zeszytów, z których jedynie pierwszy będzie ścisłą adaptacją fragmentu książki. Pozostałe mają być osobnymi historiami. Scenariusz do każdego zeszytu napisze sam Hill, a rysunki wykona pięciu różnych artystów, w tym na pewno jeden wyjdzie spod ręki Gabriela Rodrigueza.


04 II 2012
Oto jak prezentują się okładki z nałożonymi kolorami do piątego zeszytu "Locke & Key: Clockworks".

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie17 I 2012
Zmianie uległy okładki komiksu "Locke & Key: Clockworks" do numeru czwartego i piątego. Oto jakie grafiki ostatecznie powinny się na nich znaleźć. Obok regularnej okładki do #4 znajduje się również jej wersja limitowana.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie12 I 2012
Poniżej znajduje się parę przykładowych kart z nadchodzącej gry karcianej opartej na komiksie "Locke & Key". Oprócz nich udostępniono również instrukcję do gry, w której znajdują się kolejne grafiki oraz oczywiście szczegółowe zasady rozgrywki. Możecie ją przeczytać tutaj.
Gra powinna być do kupienia już w lutym w cenie 29,99$. Przeznaczona jest dla 3-5 graczy, a sama rozgrywka ma trwać około 30 minut.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie05 I 2012
Jakiś czas temu informowaliśmy o specjalnym, powiększonym wydaniu pierwszego tomu komiksu "Locke & Key". Oto jak prezentuje się on na tle normalnego wydania zbiorczego:

Kliknij, a pojawi się powiększenie
copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong