Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
News
2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |

2014

11 XII 2014
Na 6 stycznia zapowiedziano amerykańską premierę DVD oraz BR z filmem Rogi.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
25 XI 2014
3 marca 2015 do sprzedaży trafi specjalne wydanie komiksu Locke & Key. Nazywa się ono Master Edition Volume 1, składa się z dwóch pierwszych tomów - 'Welcome To Lovecraft' i 'Head Games'. Specjalnie do tego wydania nową okładkę stworzył Gabriel Rodriguez.

06 XI 2014
W związku z premierą filmu Rogi odbyło się kilka promocyjnych wywiadów z twórcami tej ekranizacji.
Rozmowę z odtwórcą głównej roli, Danielem Radcliffem, można obejrzeć tutaj a z Juno Temple tutaj.

05 XI 2014
Joe Hill był wczoraj gościem w programie Late Night With Seth Meyers. Fragmenty z jego udziałem można obejrzeć tutaj i tutaj.

01 X 2014
W sieci zaprezentowano jeszcze jeden brytyjski zwiastun filmu Rogi. Obejrzeć go można tutaj.

25 IX 2014
Oto polski plakat i opis filmu Rogi:Najbardziej oryginalny horror ostatnich lat, entuzjastycznie przyjęty przez krytyków i fanów gatunku na ostatnim Comic Con z życiową kreacją Daniela Radcliffe'a. W tegoroczne Halloween reżyser najmocniejszych thrillerów ostatnich lat - 'Wzgórza mają oczy' oraz 'Pirania 3D' wraz z odtwórcą roli Harry'ego Pottera obudzą w każdym z nas diabła.

Adaptacja genialnej książki Joe Hilla – syna i następcy Stephena Kinga.

Ig Perrish (Daniel Radcliffe) nie może przypomnieć sobie wydarzeń poprzedniego wieczoru. Jego dziewczyna zostaje znaleziona martwa, a on sam podejrzany o jej morderstwo. W poszukiwaniu zabójcy niespodziewanie pomocne okazują się tajemnicze rogi, które wyrastają młodzieńcowi z czoła. Dzięki nim Ig poznaje najmroczniejsze tajemnice i myśli otaczających go ludzi. Pod ich wpływem górska osada przerodzi się w istne piekło na Ziemi i nawet święci zamienią się w grzeszników. Jak znaleźć mordercę, gdy wszyscy podejrzani swoim zachowaniem zawstydziliby samego Szatana?

Monolith przygotował też trailer filmu z polskimi napisami, obejrzycie go tutaj.


W związku z premierą filmu, na 14 października wydawnictwo Prószyński i S-ka planuje wnowienie powieści Rogi. Nowe wydanie książki będzie miało filmową okładkę i kosztować będzie 24 zł.

01 IX 2014
Do polskich kin film Rogi wprowadzi Monolith. Premiera zapowiedziana jest na 31 października czyli tak jak w Stanach Zjednoczonych.29 VIII 2014
Kolejny plakat promujący ekranizację Rogów:

Kliknij, a pojawi się powiększenie
28 VIII 2014
W sieci pojawił się drugi, tym razem brytyjski trailer Rogów. Obejrzeć go można tutaj.

27 VIII 2014
5 września odbędzie się Google Hangout z Joe Hillem czyli spotkanie internetowe na żywo, podczas którego pisarz będzie odpowiadał na pytania czytelników. Hill przeczyta też fragment swojej prozy. Wydarzenie to zorganizowano celem wsparcia kampanii Celebrity Male Role Model Pixel Reveal, która skupia się na walce z przemocą wobec kobiet.

Spotkanie będzie można oglądać w serwisie YouTube 5 września o godzinie 2:30.

Kliknij, a pojawi się powiększenie
19 VIII 2014
Oto kolejny z serii brytyjskich plakatów z ekranizacji Rogów:

18 VIII 2014
Tak wygląda drugi brytyjski plakat filmu Rogi:

07 VIII 2014
W związku z nadchodzącą premierą ekranizacji Rogów na Comic Conie Joe Hill udzielił jeszcze jednego wywiadu poświęconego zarówno powieści jak i filmowi. Obejrzeć można go tutaj.

04 VIII 2014
28 sierpnia dzięki wydawnictwu Taurus Media na półki polskich sklepów trafi wreszcie komiks Locke & Key. Pierwszy tom ma tytuł Witamy w Lovecraft, oto jego opis:

'Locke & Key' to nadprzyrodzony thriller opowiadający o trójce dzieciaków, którzy są dozorcami niezwykłej rezydencji Keyhouse. W Keyhouse znajdują się sekretne drzwi, które mają moc transformacji, moc która całkowicie zmienia tożsamość człowieka. Seria jest dwukrotnie nagradzana British Fantasy Award (w 2009 i 2012) oraz wielokrotnie nominowana do nagrody Eisnera.

Komiks będzie miał miękką oprawę, 160 stron a kosztował będzie 67 zł.

03 VIII 2014
W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o serialu Darkside, którego jednym z producentów jest Joe Hill. Miał on też napisać scenariusz pierwszego epizodu. Serial zapowiadany był na lato 2014 roku jednak od tamtego czasu w temacie zaległa cisza. Ostatnio Hill przypomniał temat, według wstępnych planów serial na ekrany może trafić latem 2015. Pisarz napisał też nie jeden a trzy odcinki.31 VII 2014
Podczas konwentu Comic Con, który miał miejsce kilka dni temu Joe Hill udzielił wywiadu na temat ekranizacji powieści Rogi oraz planowanej trylogii na podstawie komiksu Locke & Key. Rozmowę można obejrzeć tutaj.Obecni w San Diego Daniel Radcliffe odgrywający główną rolę w 'Rogach' oraz reżyser filmu Alexandre Aja także porozmawiali na temat nadchodzącej premiery. Wywiady można obejrzeć tutaj i tutaj.28 VII 2014
W 2012 roku ukazała się antologia opowiadań ku czci Raya Bradbury'ego Shadow Show. W książce znalazło się 26 nowych opowiadań pisarzy, którzy w ten sposób oddali hołd zmarłemu miesiąc wcześniej jednemu z najbardziej znanych autorów prozy fantastycznej.

W listopadzie 2014 roku do sprzedaży trafi pierwszy zeszyt komiksowej serii, która oparta jest na wspomnianej antologii. Wydawnictwo IDW wybrało 5 tekstów, które przeniesiono w świat komiksu. Zeszyt pierwszy to adaptacja opowiadania Joe Hilla By The Silver Water of Lake Champlain. Komiks stworzyli stali współpracownicy Hilla, scenariusz opracował Jason Ciaramella, za rysunki odpowiedzialny jest Charles Paul Wilson III a okładkę stworzył Gabriel Rodriquez.Cała seria liczyć będzie pięć zeszytów, kolejne numery będą adaptacjami opowiadań: Neila Gaimana 'The Man Who Forgot Ray Bradbury', Harlana Ellisona 'Weariness', Dave'a Eggersa 'Who Knocks?' i Alice Hoffman 'Conjure'.26 VII 2014
Wczoraj na Comic Conie odbył się panel poświęcony ekranizacji Rogów. Udział w nim wziął Joe Hill, reżyser Alexandre Aja i Daniel Radcliffe. Twórcy zaprezentowali kilka scen z filmu a także amerykański trailer. Obejrzeć go można tutaj.

24 VII 2014
Tak wygląda drugi amerykański plakat filmu Rogi:

17 VII 2014
Po nieudanej realizacji serialu na podstawie komiksu Locke & Key przez stację Fox swoje plany ma Universal Pictures. Tym razem miałby być to film pełnometrażowy. Studio zatrudniło Alberta Torresa do napisania scenariusza. Producentami ekranizacji są tak jak w przypadku powstałego pilota serialu z 2011 roku Roberto Orci i Alex Kurtzman a także Bobby Cohen oraz Ted Adams z wydawnictwa IDW, które wydaje komiks.


W dniach 24 - 27 lipca odbędzie się Comic Con w San Diego. Na drugi dzień konwentu zaplanowano panel poświęcony ekranizacji 'Rogów'. Na spotkaniu pojawi się Joe Hill oraz reżyser Alexandre Aja i odtwórca głównej roli Daniel Radcliffe. Prawdopodobnie podczas imprezy zaprezentowany będzie nowy, główny plakat promujący film.

Specjalnie na potrzeby Comic Conu kompania piwowarska Karl Strauss Brewing Company stworzyła piwo Locke & BrewsKey nawiązujące oczywiście do komiksu Hilla.Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie
16 VII 2014
Dziś Amerykanie pokazali swój plakat Rogów, podano też datę premiery filmu w USA. Podobnie jak w Anglii, film do kin trafi 31 października.

14 VII 2014
W sieci zaprezentowano pierwszy brytyjski teaser trailer filmu Rogi, obejrzeć go można tutaj.

Pokazano również brytyjski plakat:

10 VI 2014
Jutro do sprzedaży trafi ostatni zeszyt komiksu Wraith. Jest to epilog historii, który formą różni się od pozostałych numerów. Oto pierwsze cztery strony tego numeru:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
04 VI 2014
23 lipca do sprzedaży trafi wydanie zbiorcze 7-zeszytowej serii komiksu Wraith. Oto jego okładka:

03 VI 2014
Wydawnictwo Taurus Media poinformowało, że na 26 sierpnia zaplanowana jest polska premiera pierwszego tomu serii komiksowej Locke & Key Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza.24 V 2014
Do sprzedaży w formie ebooka trafiło kolejne opowiadanie Hilla. Tym razem jest to tekst zatytułowany By the Silver Water of Lake Champlain. Opowiadanie to miało swoją premierę w 2012 roku w antologii Shadow Show.
23 V 2014
23 lipca do sprzedaży trafi specjalne wydanie pierwszego zeszytu komiksu 'Wraith' - Wraith #1 Director's Cut. Poza zawartością znaną ze zwykłego wydania znajdziemy tam także wszystkie ilustracje okładkowe, które miał ten zeszyt oraz scenariusz Joe Hilla.

09 V 2014
14 maja nastąpi premiera 6 zeszytu komiksu Wraith. Oto pierwsze siedem stron tego numeru:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie
08 V 2014
W dniach 27 - 29 czerwca odbędzie się w Seattle Locus Awards Weekend, podczas którego rozdane zostaną nagrody Locus. W kategorii Powieść Fantasy nominowany został Joe Hill z powieścią NOS4A2. Drugi raz w tym roku konkuruje z ojcem, Stephenem Kingiem, nominowanym za książkę 'Doktor Sen'. Pełna lista nominowanych w tej kategorii wygląda następująco:
- Ocean na końcu drogi - Neil Gaiman
- NOS4A2 - Joe Hill
- River of Stars - Guy Gavriel Kay
- Doktor Sen - Stephen King
- Republika złodziei - Scott Lynch28 IV 2014
28 maja do sprzedaży trafi album Locke & Key Covers Of Gabriel Rodriguez. Na 120 stronach znajdą się wszystkie ilustracje okładkowe jakie zdobiły wydania zeszytowe i albumowe komiksu 'Locke & Key'.

08 IV 2014
Brytyjska premiera ekranizacji powieści Rogi ustalona została na 31 października. Nie podano jeszcze daty, kiedy film trafi do kin w USA ale prawdopodobnie będzie to ten sam dzień.24 III 2014
Pojutrze premiera piątego zeszytu komiksu Wraith. Oto pierwsze siedem stron tego komiksu:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenieJoe Hill wrzucił do serwisu YouTube ciekawe nagranie z grudnia zeszłego roku. Podczas spotkania w księgarni RiverRun w Portsmouth na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia Hill, rysownik kilku jego komiksów Jason Ciaramella oraz pisarze Jim Patrick Kelly i Christopher Golden zaśpiewali utwór nawiązujący do powieści NOS4A2 i komiksu Wraith - Silent Wraith do muzyki kolędy Cicha noc.
Oto nagranie oraz tekst utworu:

Silent Wraith, Charlie's Wraith
Long black car, making haste
Like a ride in Santa's sleigh
When he comes, get out of his way
Or you'll sleep in heavenly peace...
you'll sleep in heavenly peace...

Silent Wraith, Charlie's Wraith
No one on the road is safe,
He's bad news if you catch my drift
He'll open you up like a Christmas gift
The Wraith is out on the road (yeah!)
The Wraith is out on the road

Silent Wraith, Charlie's Wraith
Take us to another place,
Take us by our outstretched hand,
Lead us into Christmasland
We won't ever go home (no!)
We won't ever go home.

07 III 2014
Tak przedstawia się polska okładka powieści NOS4A2, którą 4 czerwca wyda Albatros:

25 II 2014
The Horror Writers Association ogłosiło nominacje do nagrody Brama Stokera. W kategorii "Powieść" nominowano NOS4A2 Joe Hilla. Poraz drugi Hill będzie konkurował z ojcem, Stephenem Kingiem, który otrzymał nominację za książkę 'Doktor Sleep'. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie statuatek odbędzie się 10 maja podczas World Horror Convention w Portland.


Jutro premiera czwartego zeszytu komiksu Wraith. Oto pierwsze strony tego komiksu:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenieTak prezentują się okładki siódmego, ostatniego zeszytu komiksu Wraith: Welcome to Christmasland:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
31 I 2014
Tak prezentuje się okładka komiksu Locke & Key: Alpha & Omega, ostatniego wydania zbiorczego tej serii. Premiera już za kilka dni.
Rozdano Ghastly Awards. W kategorii najlepszy scenarzysta wygrał Joe Hill a w kategorii Najlepsza seria nagrodę przyznano komiksowi 'Locke & Key: Omega'.
21 I 2014
Tak prezentują się okładki podstawowa oraz wariantowa szóstego zeszytu komiksu Wraith: Welcome to Christmasland:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
16 I 2014
Wczoraj w Nowym Jorku odbyła się comiesięczna impreza Fantastic Fiction at KGB. Tym razem jednym z gości był Joe Hill, który przeczytał zgromadzonej publiczności początek swojej nowej powieści The Fireman.


Do sprzedaży trafił trzeci zeszyt komiksu Wraith. Oto pierwsze strony tego komiksu:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenieIGN, amerykański internetowy serwis informacyjny rozdał swoje nagrody. W kategorii Best Independent Comic Series wygrał komiks Locke & Key.


07 I 2014
Dziś do sprzedaży trafiło opowiadanie Hilla Wolverton Station. Tekst dostępny jest w formie eBooka, kosztuje 99 centów. Wcześniej opowiadanie dostęne było w antologii 'Tales of Dark Fantasy 2'.
Ogłoszono nominacje do Ghastly Awards. Są to nagordy dla komiksów z gatunku horroru. Joe Hill i jego 'Locke & Key' mają szansę na kilka statuetek:

Najlepsza mini-seria: Locke & Key: Omega
Najlepszy autor: Joe Hill (za 'Locke & Key: Omega')
Najlepszy rysownik: Gabriel Rodriguez (za 'Locke & Key: Omega')
Najlepszy kolorysta: Jay Fotos (za 'Locke & Key: Omega')
Najlepsza typografia: Robbie Robbins


Joe Hill zapowiedział, że następny zbiór jego opowiadań może ukazać się w roku 2016.copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong