Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
News
2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |

2015

09 XII 2015
Tak prezentuje się okładka amerykańskiego wydania nadchodzącej powieści Joe Hilla The Fireman.

08 XII 2015
Stacja AMC, odpowiedzialna między innymi za serial "The Walking Dead" planuje serialową adaptację powieści Joe Hilla NOS4A2. W chwili obecnej stacja poszukuje scenarzysty, który zajmie się tym projektem.17 X 2015
Nowa powieść Joe Hilla The Fireman trafi do sprzedaży w maju 2016 roku. Brytyjski wydawca pisarza zaprezentował już okładkę i trailer książki, można też przeczytać kilkadziesiąt pierwszych stron.
Zapraszamy tutaj.

13 X 2015
1 grudnia będzie miała miejsce polska premiera czwartego tomu komiksu Locke & Key, jego polski tytuł to Klucze do królestwa.

16 IX 2015
Na październik wydawnictwo PS Publishing zapowiedziało specjalne wydanie książki Upiory XX wieku z okazji jej 10-lecia. Będzie to wydanie ilustrowane przez Vincenta Chonga ze wstępem Ramseya Campbella.

Zbiór opowiadań będzie miał trzy wersje:
trade edition w ilości 774 sztuk za 35 funtów, książka będzie miała kilka wersji okładki
deluxe edition w ilości 200 sztuk za 125 funtów, podpisana przez Joe Hilla i Vincenta Chonga umieszczona w etui z ilustracją, dodatkowo znajdzie się tam 7 kart z ilustracjami Chonga
lettered and traycased edition w ilości 26 sztuk w cenie 495 funtów, to wydanie będzie podpisane przez Joe Hilla, Vincenta Chonga i Ramseya Campbella, zawierać będzie DVD z dwoma krótkometrażowymi ekranizacjami "Abraham's Boys" i "Pop Art", na którym podpiszą się reżyserki tych filmów, tutaj także dodane zostanie 7 kart z grafikami Chonga.

Co ciekawe, okładkę do pierwszego wydania tego zbioru 10 lat temu także zrobił Vincent Chong, była to jedna z jego pierwszych okładek a ilustracja do opowiadania "I usłyszysz śpiew szarańczy" właśnie z tego zbioru była w ogóle jego pierwszym zleceniem w karierze.Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
05 IX 2015
Joe Hill poinformował, że jego następna powieść - The Fireman będzie miała premierę w okolicach kwietnia / maja 2016 roku.08 VII 2015
Polskie studio Sound Tropez stało się słynne z pierwszych na świecie słuchowisk na podstawie komiksów. Pomysł zrobił ogromne wrażenie nie tylko w naszym kraju ale i na świecie. Już niedługo pierwsze niepolskie komiksowe słuchowisko pojawi się w Stanach Zjednoczonych.
Audible Studios na październik szykują audio adaptację komiksów Joe Hilla z serii Locke & Key. Narratorem będzie aktor Haley Joel Osment, znany doskonale choćby z filmu "Szósty zmysł", poza nim usłyszeć będzie można ponad 50 aktorów, w tym Joe Hilla i rysownika komiksu Gabriela Rodrigueza oraz Stephena Kinga.

Słuchowisko będzie trwało 13 godzin i 30 minut. Od 5 października do 4 listopada będzie je można pobrać za darmo, po tym terminie będzie płatne.

05 VI 2015
22 czerwca będzie miała miejsce polska premiera trzeciego tomu komiksu Locke & Key, jego polski tytuł to Korona cieni.

03 VI 2015
Wydawnictwo Subterranean Press przygotowało specjalne, ekskluzywne, ilustrowane, limitowane do 999 sztuk wydanie powieści NOS4A2, które zawierać będzie także prequel, czyli komiks WRAITH.

Rysownik komiksu przygotował do tego wydania 26 nowych ilustracji (13 kolorowych i 13 czarno-białych), nową okładkę oraz mapę Gwiazdkowej Krainy. Książki będą zawierać jego autografy wraz z unikatowymi dla każdej sztuki małymi szkicami a także podpis Joe Hilla. Książka będzie miała powiększony rozmiar oraz etui.
Cena to 150 dolarów a premiera w sierpniu.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie
07 V 2015
Stacja CW zdecydowała się nie zamawiać serialu Darkside. Jak powiedział jej przedstawiciel, pilot serialu (ze scenariuszem Joe Hilla) był dobry jednak pomysł na serial jako antologii nie wzbudził entuzjazmu.07 V 2015
Wspólne opowiadanie Joe Hilla i Stephena Kinga W wysokiej trawie zostanie zekranizowane. Vincenzo Natali, znany choćby z serialu 'Hannibal' czy filmów 'Cube' i 'Istnienie' napisał scenariusz a także wyreżyseruje film. Zdjęcia zaplanowane są na wrzesień w okolicach Toronto.26 II 2015
2 marca na półki polskich sklepów trafi DVD z filmem Rogi.

24 II 2015
Wczoraj odbyła się prezentacja nominowanych do nagrody Brama Stokera. W kategorii "Powieść graficzna" nominowano Joe Hilla za szósty, ostatni tom komiksu Locke & Key Alpha & Omega. Tak przedstawia się pełna lista nominowanych w tej kategorii:

Emily Carroll - Through the Woods
Joe Hill - Locke & Key, Vol. 6
Joe R. Lansdale and Daniele Serra - I Tell You It’s Love
Jonathan Maberry - Bad Blood
Paul Tobin - The Witcher

Gala rozdania nagród odbędzie się 9 maja podczas konwentu World Horror w Atlancie.31 I 2015
23 lutego będzie miała miejsce polska premiera drugiego tomu komiksu Locke & Key, jego polski tytuł to Łamigłówki.

copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong