Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
News
2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |

2016

20 XII 2016
Za tydzień do sprzedaży trafi Locke & Key: Small World. Oto kilka przykładowych stron komiksu:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie
06 XII 2016
Serwis Goodreads to największy na świecie portal dla czytelników. To około 55 milionów użytkowników z całego świata, to baza licząca półtora miliarda tytułów, to 50 milionów recenzji najróżniejszych tytułów. Serwis co roku przyznaje nagrody ale zwycięzców typują właśnie użytkownicy.

Za rok 2016 Joe Hill został nominowany z książką "Strażak". W kategorii Horror nominowanych było łącznie 20 tytułów a największą liczbę głosów – 23 289 – zdobyła ostatnia powieść Hilla.

05 XII 2016
Na 1 marca wydawnictwo Albatros zaplanowało wydanie ostatniej powieści Joe Hilla Strażak. Oto jej okładka i opis:Nikt nie wie dokładnie, kiedy i jak to się zaczęło. Przez kraj przetacza się przerażająca plaga, która uderza w kolejne miasta: Boston, Detroit, Seattle. Lekarze nazywają to Draco Incendia Trychophyton. Dla wszystkich innych to Dragonscale, wysoce zakaźny, śmiertelny zarodnik. Najpierw na ciele pojawiają się piękne czarno-złote plamy, a następnie ludzie stają w płomieniach. Zakażają się miliony, ogień wybucha wszędzie. Nie ma antidotum. Nikt nie jest bezpieczny.

Pielęgniarka Harper Grayson opiekowała się setkami zainfekowanych pacjentów, zanim jej szpital całkowicie spłonął. Teraz złote plamy odkryła na własnym ciele. W szpitalu widziała wiele matek, które rodziły zdrowe dzieci, więc wierzy, że jej dziecko też takie będzie... jeśli sama dożyje dnia porodu. Bardziej niż ognia musi jednak unikać zbrojnej Bojówki Kremacyjnej, samozwańczego oddziału ścigającego bezwzględnie wszystkich tych, którzy ich zdaniem noszą w sobie zarodniki. Gdy ludzkość pogrąża się w płomieniach i szaleństwie, na horyzoncie pojawia się tajemnicza i fascynująca postać: człowiek w brudnej, żółtej kurtce strażaka, noszący żelazny pręt. Szalony Strażak, przemierzający ruiny New Hampshire, zainfekowany Dragonscale, zdołał kontrolować w sobie ogień i używa go jak tarczy, broniąc ściganych, i broni, gdy mści się za skrzywdzonych. Harper musi poznać jego tajemnicę, nim ogarną ją płomienie.

Zachowajcie zimną krew, nadchodzi STRAŻAK!

"To moja wersja Bastionu - nasączona benzyną i podpalona" - Joe Hill


Książka będzie miała 800 stron i oprawę twardą. Za tłumaczenie odpowiedzialna jest Anna Dobrzańska.02 XII 2016
W grudniu do sprzedaży trafi komiksowy one-shot Locke & Key: Small World. Oto jego okładki podstawowa i wariantowe:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie
1 XI 2016
Joe Hill zdradził kolejne szczegóły jego następnej książki, Strange Weather. Poza znaną już nowelą Snapshot 1988 w książce znajdą się jeszcze: Aloft, Rain i Loaded. Premiera wstępnie zapowiedziana jest na późną jesień 2017 roku ale jak ponownie autor zaznaczył, jest bardzo powolnym pisarzem i niewykluczone, że zbiór ukaże się na początku 2018 roku.16 X 2016
Joe Hill napisał nowe opowiadanie pod tytułem All I Care About Is You. Tekst ten pojawi się w antologii "The Weight Of Words" będącej wydanej w hołdzie artyście Dave'owi McKeanowi, znanemu między innymi z ilustracji do IV tomu sagi "Mroczna Wieża" Stephena Kinga. W książce zamieszczono 12 opowiadań różnych autorów, każde zainspirowane zostało wybranym obrazem McKeana. Dwa z nich napisał sam artysta, kolejne 2 Neil Gaiman.Książka wzbogacona została ponad dwudziestoma ilustracjami Dave'a McKeana, ma 248 stron i zostanie wydana w 3 wariantach: Trade Edition za 40$, Limited Edition za 100$ i Lettered Edition, która wyprzedała się zaraz po ogłoszeniu. Do zamawiających książka trafi w 2017 roku.27 IX 2016
Jutro do sprzedaży trafi czwarty zeszyt komiksu Tales From The Darkside. Oto przykładowe strony tego numeru:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie
23 IX 2016
Kolejny tekst Joe Hilla ma szansę trafić na kinowe ekrany. Universal Pictures planuje stworzyć ekranizację noweli Snapshot 1988, która pojawi się w przyszłym miesiącu w magazynie Cemetery Dance a docelowo trafi do zapowiedzianego na przyszły rok zbioru Hilla "Strange Weather".

Nowela, której akcja osadzona jest w roku 1988 opowiada o trzynastoletnim chłopcu, który opiekuje się starszą kobietą, która jak sądzi cierpi na demencję. W rzeczywistości ktoś nazywający się Fenicjaninem i posiadający nadnaturalne moce wykrada kobiecie wspomnienia.

Mike Flanagan i Jeff Howard prowadzą właśnie rozmowy ze studiem na temat napisania scenariusza. Co ciekawe obaj panowie napisali niedawno scenariusz na podstawie powieści "Gra Geralda" Stephena Kinga. Jednym z producentów jest Akiva Goldsman, który z kolei jest scenarzystą i producentem filmowej "Mrocznej Wieży" ojca Hilla.18 IX 2016
Oto okładki podstawowa i wariantowa czwartego zeszytu komiksu Tales From The Darkside:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
13 IX 2016
Do polskich sklepów trafił właśnie ostatni tom komiksu Locke & Key - Alfa i Omega, oto jego okładka:

17 VIII 2016
Dzisiaj do sprzedaży trafił trzeci zeszyt komiksu Tales From The Darkside. Oto przykładowe strony tego numeru:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie
15 VIII 2016
Oto okładki podstawowa i wariantowa trzeciego zeszytu komiksu Tales From The Darkside:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
28 VII 2016
15 listopada do sprzedaży trafi antologia komiksów autorstwa Joe Hilla. Joe Hill: The Graphic Novel Collection to 472 stronicowy album zawierający zarówno one-shoty jak i długie historie komiksowe, które ukazywały się na przestrzeni lat.
Spis treści zawiera: "Kodiak", "The Cape", "The Cape 1969", "Thumbprint", "Wraith", "Throttle" z "Road Rage" i "By the Silver Water of Lake Champlain" z "Shadow Show".Za ten wspaniały tom trzeba będzie zapłacić 49,99 dolarów.21 VII 2016
Najpierw miał być serial telewizyjny. Joe Hill napisał scenariusze kilku epizodów, nakręcono pilota jednak stacja telewizyjna zdecydowała się nie kupować serialu. Prawa do scenariuszy zwrócono autorowi i narodził się pomysł by przekształcić je na serię komiksową. Zaplanowano cztery zeszyty, z których dwa już trafiły do sprzedaży. Temat jednak się nie kończy, bo na 1 listopada zapowiedziano książkę zawierającą scenariusze Hilla, z kórych miał powstać serial. Całość wzbogacona została ilustracjami Charlesa Paula Wilsona III, który pracował wczesniej z Hillem nad komiksami "Shadow Show" i "Wraith".Książka będzie miała 120 stron i kosztowała 17,99$.17 VII 2016
20 lipca do sprzedaży trafi drugi zeszyt komiksu Tales From The Darkside. Oto przykładowe strony tego numeru:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie03 VII 2016
Miesiąc temu przedstawiliśmy zapowiedź kolorowanki dla dorosłych inspirowanej komiksem "Locke & Key". Teraz mamy szczegóły tego wydawnictwa.
Polski tytuł alubmu to Locke & Key: Cienie terroru a tak prezentuje się jego opis:

Napisany przez Joe Hilla i ilustrowany przez Gabriela Rodrigueza komiks Locke & Key opowiada o Keyhouse, niezwykłej posiadłości w Nowej Anglii, zawierającej wiele niesamowitych drzwi, które są w stanie odmienić tych, którzy odważą się przez nie przejść. Jest to także dom przepełnionej nienawiścią istoty, która nie spocznie póki nie otworzy najbardziej przerażających ze wszystkich drzwi... Dołącz do rodzeństwa Tylera, Kinsey oraz Bode i odkryj wszystkie klucze zanim zrobi to tajemniczy Dodge.

Cienie horroru to zbiór najciekawszych, często mrocznych grafik przeznaczonych do kolorowania dla starszej młodzieży i dorosłych, pochodzących z serii Locke & Key. Do jej kolorowania niezbędne są kredki bądź flamastry - nie jest wymagana znajomość komiksów, chociaż kolorowe ilustracje w nich się znajdujące mogą stanowić wspaniałą inspirację.
Kolorowanka trafi do sprzedaży we wrześniu a kosztować będzie 32,90 zł.19 VI 2016
Na sierpień zapowiedziano trzeci tom specjalnego wydania komiksu Locke & Key. Master Edition zawiera tomy 5 "Clockworks" i 6 "Alpha & Omega".

Kliknij, a pojawi się powiększenie
16 VI 2016
Joe Hill kończąc szóstym tomem komiks "Locke & Key" zapowiedział, że to nie koniec jego pracy nad tym komiksem, że ma w planach wydać na przestrzeni lat kilka one-shotów. I oto na grudzień tego roku zapowiedziano Small World, zeszyt, który przeniesie nas na początek XX wieku i opowie o Mary Locke. Mary poznaliśmy w poprzednich one-shotach, które pokazują stare dzieje domów Locków, "Open The Moon" i "Grindhouse". W nowej historii pojawi się nowy klucz, który powoła do życia wielki domek dla lalek.

Co ciekawe, okładka komiksu jak i sam tytuł nawiązują do książki Tabithy King "Small World".

11 VI 2016
15 czerwca do sprzedaży trafi pierwszy zeszyt komiksu Tales From The Darkside. Oto przykładowe strony tego numeru:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie02 VI 2016
W sieci pojawiła się zapowiedź Locke & Key. Shades Of Terror, kolorowanki dla dorosłych, która w USA miała premierę w styczniu.
Kolorowanka ma 64 strony, rysunki przygotował Gabriel Rodriguez artysta stojący za komiksem.

25 V 2016
Nowa powieść Joe Hilla "The Fireman", która miała premię w Stanach Zjednoczonych kilka dni temu pojawi się w Polsce 26 października. Polski tytuł to Strażak. Tłumaczem książki jest Anna Dobrzańska.13 V 2016
Joe Hill zdradził swoje plany na niedaleką przyszłość. Jesienią 2017 roku do sprzedaży trafi jego kolejna książka, tym razem będzie to zbiór czterech nowel pod tytułem Strange Weather. Jedną z nich będzie Snapshot 1988, która pojawi się już latem tego roku w magazynie Cemetery Dance.11 V 2016
IDW Entertainment zapowiada powstanie serialu opartego o serię komiksową Locke & Key.
Jest to druga próba zekranizowania historii rodziny Locków, pięć lat temu powstał pilot, który nie zyskał akceptacji stacji FOX i plany nie zostały zrealizowane. Dwa lata później planowano jeszcze stworzenie 3 filmów ale w tym przypadku na ogólnym pomyśle się skończyło.
Tym razem jednak będzie inaczej, gdyż serialem zajmie się IDW Entertainment czyli studio stworzone w 2012 roku specjalnie by ekranizować komiksy wydawnictwa IDW i od razu powstanie cały pierwszy sezon. Joe Hill ponownie tworzy scenariusz do pierwszego epizodu. Jak zapowiada, oparty będzię on o komiksy ale pisarz dołoży do nich nowe elementy. Będzie on też jednym z producentów wykonawczych.26 IV 2016
W drugiej połowie maja do sprzedaży trafi polskie wydanie piątego tomu komiksu "Locke & Key" pod tytułem Wskazówki. Tak prezentuje się okładka:

23 IV 2016
Oto okładki podstawowa i wariantowa drugiego zeszytu komiksu Tales From The Darkside:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
25 III 2016
Tak przedstawiają się okładki podstawowa i wariantowa pierwszego z czterech zeszytów komiksu Tales From The Darkside:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
20 III 2016
Do sprzedaży trafił drugi tom specjalnego wydania komiksu Locke & Key. Master Edition zawiera tomy 3 "Crown of Shadows" i 4 "Keys to the Kingdom".

Kliknij, a pojawi się powiększenie
19 II 2016
Twórcy komiksu "Locke & Key" Joe Hill i Gabriel Rodriguez rozpoczynają nową komiksową serię - Tales From The Dark Side. Będzie to niejako hołd złożony serialowi George'a A. Romero, na którym wychowało się mnóstwo zarówno twórców jak i fanów horrorów. Pierwotnie miał powstać serial "Darkside", Joe Hill napisał scenariusz, nakręcono pilota jednak stacja telewizyjna zdecydowała się nie kupować serialu. Włodarze poszli na rękę pisarzowi i zwrócili mu prawa do scenariusza. Hill przekształcił scenariusz w komiks, który bardzo chętnie przyjął wydawca poprzednich komiksów Hilla, IDW.

Całość "Tales From The Darkside" składać się będzie z 4 zesztów, 1 i 4 to historie stand alone a 2 i 3 to jedna, dłuższa opowieść.

Pierwszy zeszyt do sprzedaży trafi w czerwcu.

10 I 2016
Oto opis amerykańskiego wydania nadchodzącej powieści The Fireman:

Nikt nie wie dokładnie kiedy i jak to się zaczęło. Nowa, przerażająca plaga przelewa się przez kraj jak ogień uderzając w kolejne miasta: Boston, Detroit, Seattle. Lekarze nazywają to Draco Incendia Trychophyton. Dla wszystkich innych to Dragonscale, wysoce zakaźny, śmiertelny zarodnik. Najpierw na ciele pojawiają się piękne czarno-złote plamy a następnie ludzie stają w płomieniach. Zakażają się miliony, ogień wybucha wszędzie. Nie ma antidotum. Nikt nie jest bezpieczny.

Harper Grayson, współczująca, oddana pielęgniarka pragmatyczna jak Mary Poppins, opiekowała się setkami zainfekowanych pacjentów zanim jej szpital całkowicie spłonął. Teraz złote plamy odkryła na własnym ciele. Kiedy epidemia wybuchła ona i jej mąż Jakob zawarli pakt: jeśli zostaną zakażeni, zakończą to sami. Ku przerażeniu Jakoba Harper chce jednak żyć tak długo aż urodzi dziecko. W szpitalu widziała wiele matek, które rodziły zdrowe dzieci i wierzy, że jej dziecko też takie będzie... jeśli sama dożyje dnia porodu.

Jakob przekonany, że to żona go zaraziła, tracąc zmysły opuszcza ją w końcu gdy rozpada się ich społeczność w Nowej Anglii. W tym chaosie powstaje bezwzględna zbrojna Bojówka Kremacyjna, samozwańczy oddział ścigający po ulicach i lasach tych, którzy ich zdaniem noszą w sobie zarodniki. Ale Harper wbrew obawom nie jest sama - tajemnicza i fascynująca postać, którą na moment spotkała w szpitalu, człowiek w brudnej, żółtej kurtce strażaka noszący żelazny pręt, staje nad przepaścią pomiędzy obłędem i śmiercią. Znany jako Strażak, człowiek przemierzający ruiny New Hampshire, szaleniec zainfekowany Dragonscale, który zdołał kontrolować w sobie ogień używa go jak tarczy w obronie ściaganych... i jako broni mszcząc skrzywdzonych.

W nadchodzącym przerażającym czasie gdy świat wypala się spod kontroli, Harper musi poznać tajemnice Strażaka zanim życie jej i jej nienarodzonego dziecka pójdzie z dymem.09 I 2016
Na pięć miesięcy przed premierą powieści The Fireman prawa do jej ekranizacji nabył FOX. Studio chce powierzyć reżyserię filmu Louisowi Leterrierowi (m.in. "Iluzja", "Incredible Hulk").

copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong