Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
News
2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |

2018

31 XII 2018
Prace na planie serialu NOS4A2 jeszcze trwają tymczasem zaprezentowano pierwsze zdjęcie Charliego Manxa, w którego wciela się Zachary Quinto:

Kliknij, a pojawi się powiększenie
20 XII 2018
Netflix ogłosił pierwszą trójkę aktorów, którzy zagrają w serialu na podstawie komiksu Locke & Key. W roli Bode'a Locke'a pozostał Jackson Robert Scott, który wcielił się już w tę postać gdy serial zaczęła tworzyć stacja Hulu.Postać Kinsey Locke zagra Emilia Jones.W Tylera Locke'a wcieli się Connor Jessup.

11 XII 2018
Na 17 października 2019 zaplanowano premierę kolejnej książki Joe Hilla. Full Throttle to zbiór 11 opowiadań, część nowych a część takich, które zostały opublikowane w jakiejś formie już wcześniej. Znajdą się tutaj między innymi 2 opowiadania jakie Hill napisał wspólnie ze Stephenem Kingiem - "W wysokiej trawie" i "Gaz do dechy".21 X 2018
W dniach 19 - 21 października w Chester odbył się konwent FantasyCon 2018. Podczas imprezy miała miejsce ceremonia rozdania British Fantasy Awards. W kategori Najlepszy zbiór nominowany był Joe Hill za książkę "Dziwna pogoda".
Obok niego szansę na statuetkę mieli: Neil Gaiman za "Mitologię nordycką", Tanith Lee za "Tanith by Choice", Sofia Samatar za "Tender: Stories" i Malcolm Devlin za "You Will Grow Into Them".

Zwycięzcą okazał się Joe Hill. To jego piąta statuetka Bristish Fantasy. Za zbiór "Dziwna pogoda" pisarz otrzymał już w tym roku nagrodę Brama Stokera.

Kliknij, a pojawi się powiększenie
28 IX 2018
Na lato 2019 roku amerykański wydawca Suntup Editions specjalizujący się w ekskluzywnych wersjach książek zapowiedział premierę limitowanego wydania powieści Rogi. Joe Hill napisał do niej nowy wstęp a ilustracje wykonała Magdalena Kaczan z Krakowa.

Książka będzie miała trzy wersje:

Numbered Edition - grzbiet książki będzie powleczony prawdziwą skórą węża a książka schowana w dwuczęściowym etui. Nakład to 256 sztuk z czego 250 numerowanych kolorem czarnym trafi do sprzedaży a 16 kolorem czerwonym trafi do dystrybucji prywatnej.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Lettered Edition - książka oprawiona w skórę, w okładkę wtłoczony będzie krzyżyk z 14 karatowego złota. Książka będzie umieszczona w drewnianym pudełku mającym przypominać podłogę w domku na drzewie z klapą wejściową. Nakład to zaledwie 26 sztuk numerowanych alfabetem Morse'a.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Dodatkowo do tego wydania dołączona będzie ręcznie szyta broszurka zawierająca list napisany przez Merrin do Iga alfabetem Morse'a.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Artist Gift Edition - książka będzie ozdobiona obwolutą stworzoną przez polską artystkę Magdalenę Kaczan i schowana w etui.

Kliknij, a pojawi się powiększenie


Wszystkie wydania zawierać będą 12 kolorowych ilustracji Magdaleny Kaczan, wersje Numbered i Lettered będą podpisane zarówno przez Hilla jak i Kaczan, wydanie Artist tylko przez ilustratorkę. Do każdego zamówienia dołączony też będzie zestaw gadżetów: w złoconej kopercie znajdą się wydruki ilustracji, pocztówka i zakładka. W edycji Artist Gift Edition zakładka będzie w wersji deluxe.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie


Książkę będzie można zamawiać od niedzieli 30 września na stronie wydawcy.
TUTAJ natomiast można obejrzeć zapowiedź wideo tego wydawnictwa.16 IX 2018
W lipcu poznaliśmy pierwszą trójkę aktorów, których zobaczymy w ekranizacji powieści NOS4A2. Teraz przyszła pora na dwójkę głównych postaci.
W rolę Charliego Manxa wcieli się Zachary Quinto znany z roli Spocka w filmach "Star Trek" czy z serialu "American Horror Story".W roli Vic McQueen zobaczymy natomiast Ashleigh Cummings, raczej mało znaną aktorkę mieszkającą i pracującą w Australii.

05 IX 2018
Dziś ma miejsce polska premiera książki Joe Hilla Dziwna pogoda.

29 VIII 2018
W związku ze zbliżającą się polską premierą zbioru "Dziwna pogoda" Joe Hill udzielił wywiadu Marcinowi Zwierzchowskiemu. Część tej rozmowy znajdziecie w nowym numerze magazynu Polityka, całość za jakiś czas pojawi się na stronie autora. W wywiadzie pisarz zdradził plany na kolejne książki.

Pierwotnie moją kolejną książką miała być powieść zatytułowana Up The Chimney Down, i miała się ukazać w przyszłym roku. I w zasadzie byłoby to realne, bo pisanie jej idzie mi naprawdę nieźle. Ale chyba premiera przesunie się na 2020 rok, bo następne wyjdzie Full Throttle. A to przez to, że, jak mówiłem, w tym zbiorze znajdzie się "W wysokiej trawie", którego filmowa ekranizacja wkrótce trafi na Netflixa. Logicznym jest więc zgranie premier zbioru i filmu, ze względu na wzajemną promocję. Tak więc premiera zbioru bodajże w październiku, a następnie powieść Up The Chimney Down na jesień 2020 roku.27 VII 2018
Po dwóch zeszytach następuje przerwa w wydawaniu komiksu The Cape: Fallen. Numer #3 w sprzedaży pojawi się dopiero w październiku. Tak prezentują się okładki:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie
26 VII 2018
W zeszłym roku wydawało się, że drugie już podejście do serialu na podstawie komiksu Locke & Key dojdzie do skutku ale niestety, po nakręceniu pilota platforma Hulu wycofała się z projektu. Przyszła poraz na próbę numer 3. Po stacji Fox i platformie Hulu prawa do komiksu kupił Netflix. Joe Hill ponownie będzie zaangażowany w produkcję jako współscenarzysta i producent. Netflix nie zamierza korzystać ze scenariusza ani aktorów z zeszłego roku, prace będą prowadzone od początku.24 VII 2018
W Kanadzie rozpoczynają się właśnie prace nad ekranizacją wspólnego opowiadania Joe Hilla i Stephena Kinga W wysokiej trawie. Zdjęcia potrwają do 12 sierpnia, premiera w Netfilxie prawdopodobnie będzie miała miejsce po nowym roku. Mimo, że aktorzy już wchodzą na plan to nie wiadomo kto zagra w filmie, cała produkcja trzymana jest w ścisłej tajemnicy. Netfilx i Copperheart Entertainment otrzymali wiele próśb o wywiady ale jak powiedział rzecznik Copperheart, zobowiązani są do milczenia. Informacji nie mogą udzielać także władze gminy Perth South gdzie powstanie film.

12 VII 2018
Wydawnictwo Albatros zaprezentowało szczegóły nadchodzącej książki Joe Hilla Dziwna pogoda. Zbiór trafi do sprzedaży 5 września, będzie miał twardą oprawę i 512 stron. Książkę przetłumaczyła Marta Guzowska a tak przedstawia się opis:

Joe Hill, jeden z najlepszych amerykańskich autorów horrorów, stawiany jest na równi z takimi pisarzami, jak Peter Straub, Neil Gaiman czy Jonathan Lethem. W "Dziwnej pogodzie", frapującej kronice niekończącej się wojny między dobrem i złem, sprawnie obnaża mrok kryjący się pod powierzchnią codziennego życia. Swoim mistrzowskim piórem przesuwa granice gatunku na nowe terytoria. Zabierając czytelników w nieznane, Joe Hill, literacki alchemik, skupia się w swoich czterech minipowieściach na najważniejszych elementach ludzkiej egzystencji: pamięci i niepamięci, wyobrażeniach i fantazjach, bestialstwie i bezradności, lęku i brawurze, deszczu i wietrze, śmierci i życiu, marzeniach... i koszmarach.02 VII 2018
Prace nad serialem na podstawie powieści NOS4A2 weszły w kolejną fazę - wybrano już pierwszych aktorów.

Mamę głównej bohaterki Vic - Lindę McQueen - zagra Virginia Kull, aktorka raczej serialowa, znana na przykład z "Wielkich kłamstewek".W rolę ojca Vic - Chrisa McQueena - wcieli się Ebon Moss-Bachrach, ostatnio występujący w serialu "Punisher".Olafur Darri Olafsson, którego można było oglądać między innymi w serialu "Zamęt" otrzymał rolę Binga Partridge'a.

22 V 2018
Wydawnictwo Albatros zapowiedziało polską premierę ostatniej książki Joe Hilla Dziwna pogoda na wrzesień. Tak pezentuje się okładka:

Kliknij, a pojawi się powiększenie
10 V 2018
18 lipca do sprzedaży trafi drugi zeszyt komiksu The Cape: Fallen. Tak prezentują się okładki, podobnie jak przy pierwszym zeszycie ilustrację wydania podstawowego stworzył Zach Howard a do wariantowego Nelson Daniel.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
Kliknij, a pojawi się powiększenie
09 V 2018
Latem tego roku rozpoczną się prace nad ekranizacją opowiadania W wysokiej trawie napisanego wspólnie przez Joe Hilla i Stephena Kinga. Reżyser, scenarzysta i producent, Vincenzo Natali, jest właśnie w trakcie pisania scenariusza, będzie on także odpowiedzialny za reżyserię. Natali pracował wcześniej między innymi przy filmie "Cube" i serialach "Hannibal", "Miasteczko Wayward Pines", "Westworld" czy "Amerykańscy Bogowie".

Aktor James Marsden prowadzi właśnie rozmowy ubiegając się prawdopodobnie o rolę Cala Demutha. Marsden znany jest choćby z ról w serialu "Westworld" czy filmach "Kamerdyner", "Loft" i serii "X-Men".

Zdjęcia powinny rozpocząć się latem w Toronto.

10 IV 2018
Stacja AMC zakupiła prawa do ekranizacji powieści Joe Hilla NOS4A2 i planuje zrobić na jej podstawie serial. Ma on mieć 10 odcinków a premiera zaplanowana jest na rok 2019. Hill będzie jednym z producentów wykonawczych obok Jami O'Brien, odpowiedzialnej między innymi za seriale "Fear The Walking Dead", "Hell On Wheels" i "Denony da Vinci".

Oby ten serial miał więcej szczęścia niż "Locke & Key", nad którym niedawno poraz drugi przerwano prace.

23 III 2018
Joe Hill powraca do komiksu The Cape. W 2010 roku powstała jednozeszytowa adaptacja opowiadania "Peleryna" a w roku 2012 najpierw rozbudowano tę historię do całego albumu, później stworzono też prequel pod tytułem "The Cape: 1969". Teraz ta sama ekpia z Joe Hillem na czele powraca z nową odsłoną - The Cape: Fallen, która będzie sequelem.

Tak przedstawia się opis pierwszego zeszytu zapowiedzianego na 27 czerwca:

Podczas oryginalnej historii opowiedzianej w "Pelerynie" Joe Hilla, Eric, nasz protagonista przemieniony w antyspołecznego antagonistę, gdy poczuł się komfortowo ze swoimi nowymi zdolnościami zniknął na trzy dni. Gdzie się udał? Co robił? A co ważniejsze, kto zmarł w tym czasie? Oryginalni twórcy powracają, aby opowiedzieć super-szczegółową i super-ponurą historię tego zagubionego czasu...

A tak prezentują się okładki #1 zeszytu, ilustrację do pierwszej stworzył Zach Howard a wariantową Nelson Daniel.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie
16 III 2018
Kolejne opowiadanie od Joe Hilla. Dark Carousel jest początkiem ciekawej inicjatywy wydawnictwa HarperAudio, które włącza do swojej oferty audiobooki na płytach winylowych. Opowiadanie Hilla czyta aktor Nate Corddry, który co ciekawe właśnie gra w powstającym serialu na podstawie komiksu "Locke & Key". Na dwóch winylach poza tekstem znajdzie się też cover utworu Rolling Stones "Wild Horses" nagrany specjalnie na to wydawnictwo przez Matthew Ryana. Dodatkowo będzie możliwość pobrania audiobooka w formie cyfrowej.

"Dark Carousel" opowiada o czworgu nastolatków, którzy pewnego wieczora wychodzą się zabawić. Na promenadzie trafiają na Wild Wheel, antyczną karuzelę o mrocznej przeszłości. Zbyt późno zdają sobie sprawę, że decyzje pochopnie podjęte mogą mieć śmiertelne konsekwencje. Beztroska noc na zakończenie lata, nastoletnia miłość, kilka piw z przyjaciółmi szybko zamieniają się w chaos gdy parada bestii z antycznej karuzeli ożywa i przynosi ostateczną karę za ich występki.Dwupłytowy winyl trafi do sprzedaży 20 kwietnia w limitowanym nakładzie 2500 egzemplarzy. Fragmentu można posłuchać tutaj.12 III 2018
4 września do sprzedaży trafi książka „Flight Or Fight” pod redakcją Stephena Kinga i Beva Vincenta. Jest to zbiór 17 opowiadań związanych w różny sposób z lataniem samolotami. Jednym z nowych tekstów jest You Are Released autorstwa Joe Hilla.Tak przedstawia się zawartość zbioru:

Wstęp - Stephen King
Cargo - E. Michael Lewis
The Horror of the Heights - Sir Arthur Conan Doyle
Nightmare at 20,000 Feet - Richard Matheson
The Flying Machine - Ambrose Bierce
Lucifer! - E.C. Tubb
The Fifth Category - Tom Bissell
Two Minutes Forty-Five Seconds - Dan Simmons
Diablitos - Cody Goodfellow
Air Raid - John Varley
You Are Released - Joe Hill
Warbirds - David J. Schow
The Flying Machine - Ray Bradbury
Zombies on a Plane - Bev Vincent
They Shall Not Grow Old - Roald Dahl
Murder in the Air - Peter Tremayne
The Turbulence Expert - Stephen King
Falling - James L. Dickey
Posłowie - Bev Vincent06 III 2018
Gala rozdania nagród Brama Stokera za nami. Była to szczęśliwa dla Joe Hilla impreza, autor został uhonorowany statuetką za zbiór Dziwna pogoda.

06 II 2018
3 marca odbędzie się ceremonia rozdania nagród imienia Brama Stokera. Joe Hill został nominowany w kategorii Zbiór za swoją ostatnią książkę Dziwna pogoda.

05 I 2018
Wydawnictwo Albatros zapowiedziało na 2018 rok wydanie ostatniej książki Joe Hilla, zbioru czterech nowel, Strange Weather. Na chwilę obecną książka ma tytuł roboczy Dziwna pogoda. Tak przedstawia się jej opis:

Zbiór czterech mrożących krew w żyłach opowiadań, perełek grozy, autorstwa pisarza nr 1 na liście bestsellerów "New York Timesa".

Nominacja do Goodreads Choice Award 2017 w kategorii Horror.

Joe Hill, jeden z najlepszych amerykańskich autorów horrorów, stawiany jest na równi z takimi pisarzami jak Peter Straub, Neil Gaiman czy Jonathan Lethem. W "Dziwnej pogodzie", frapującej kronice niekończącej się wojny między dobrem i złem, sprawnie obnaża mrok kryjący się pod powierzchnią codziennego życia. Swoim mistrzowskim piórem przesuwa granice gatunku na nowe terytoria.

Zabierając czytelników w nieznane, Joe Hill, literacki alchemik, skupia się w swoich czterech nowelach na najważniejszych elementach ludzkiej egzystencji: pamięci i niepamięci, wyobrażeniach i fantazjach, bestialstwie i bezradności, broni i brawurze, deszczu i wietrze, śmierci i życiu, marzeniach... i koszmarach.copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong