Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
News
2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |

2021

24 XII 2021
Premiera filmu Czarny telefon została przeniesiona z 4 lutego na 24 czerwca. W związku z tym także wydawnictwo Albatros zmuczone było przesunąć termin wydania zbioru opowiadań "Upiory XX wieku", które dostało filmowy tytuł i okładkę. Nowa data wznowienia tej książki to 15 czerwca.09 XI 2021
W związku z premierą ekranizacji opowiadania "Czarny telefon" ze zbioru "Upiory XX wieku" do sprzedaży zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Polsce trafi nowe wydanie tej książki. Oczywiście będzie ona miała okładkę filmową ale co ciekawe będzie też miała nowy tytuł. W USA będzie to "The Black Phone. Stories", w Polsce po prostu "Czarny telefon". Wydawnictwo Albatros zdecydowało się jednak zaznaczyć, że jest to ta sama książka co "Upiory XX wieku" zamieszczając tę informację na przedniej i tylnej okładce.

Premierę książki zapowiedziano na 26 stycznia.

22 X 2021
W styczniu wystartuje nowa komiksowa adaptacja prozy Joego Hilla. W ramach Image Comics powstał właśnie nowy imprint o nazwie Syzygy Publishing i komiks Rain będzie pierwszym tytułem w portfolio. Rain to adaptacja nowelki "Deszcz" ze zbioru "Dziwna pogoda".

Twórcami komiksu są scenarzysta David M. Booher, rysowniczka Zoe Thorogood i kolorysta Chris O'Halloran, pierwszy zeszyt pojawi się w sprzedaży 12 stycznia 2022 roku a całość zamknie się w pięciu zeszytach.

Tak prezentuje się okładka i przykładowe strony:Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
13 X 2021
W sieci zadebiutował dzisiaj pierwszy zwiastun filmu Czarny telefon, zwiastun można obejrzeć TUTAJ.

02 X 2021
Po świetnej reakcji widzów na film Czarny telefon na festiwalu Fantastic Fest, znakomitych ocenach w serwisie Rotten Tomatoes oraz bardzo dobrym odbiorze trailera pokazanego na festiwalu CinemaCon, studio Universal postanowiło przesunąć amerykańską premierę o tydzień, na 4 lutego. Ma to być lepszy termin w związku ze zbliżającymi się wtedy świętami (Walentynki i Dzień Prezydenta) co ma zapewnić jeszcze większą fekwencję w kinach.29 IX 2021
Dzisiaj do sprzedaży trafił drugi zeszyt komiksu Locke & Key: Hell & Gone, tak wyglądają jego pierwsze strony:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
28 IX 2021
Film Czarny telefon trafi do polskich kin 4 lutego, czyli tydzień po premierze amerykańskiej. Tak prezentuje się polski plakat:

25 IX 2021
Dzisiaj podczas festiwalu filmowego Fantastic Fest odbywającego się w mieście Austin w USA będzie miała miejsce premiera filmu The Black Phone czyli ekranizacja opowiadania Joego Hilla "Czarny telefon". Premiera kinowa zapowiedziana jest na 28 stycznia 2022 roku.

Tak prezentuje się plakat filmu:

17 IX 2021
W pierwszym kwartale 2022 roku ukaże się kolejna książka Joego Hilla w specjalnym, ilustrowanym i limitowanym wydaniu. Tym razem będzie to Pudełko w kształcie serca, za które odpowiedzialne jest wydawnictwo Lividian Publications, które wcześniej przygotowało "Upiory XX wieku".

Ilustracje przygotował François Vaillancourt, będzie ich aż 19, książka będzie w etui a w środku kilka ratyrasów. Przede wszystkim znajdzie się tam "zaginiony" pierwszy rozdział powieści, "Jude Confronts Global Warming" czyli fragment, który stał się osobnym, bardzo króciutkim opowiadaniem opublikowanym w 2007 w magazynie Subterranean Press, wstęp Joego Hilla, posłowie Josha Malermana oraz tekst "Traveling the Night Road with Joe Hill: On Heart-Shaped Box" Mathiasa Clasena.

Nakład tego wydania to 1750 egzemplarzy a cena 150 dolarów. Książkę zamówić można TUTAJ.


Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
14 IX 2021
22 października na Netflixie wystartuje drugi sezon serialu Locke & Key, jego pierwszą zapowiedź można obejrzeć TUTAJ.

01 IX 2021
23 września swoją premierę będzie miał trzeci sezon serialu "Creepshow". W jednym z odcinków zobaczymy ekranizację opowiadania Joego Hilla Chryzantemamy ze zbioru "Gaz do dechy". Reżyserem jest Rusty Cundieff, który stworzył takie filmy jak dwie części "Tales From The Hood" czy "Movie 43". W ekranizacji wystąpi Ethan Embry, którego wcześniej można było zobaczyć na przykład w filmach "Gość" i "Pierwszy człowiek".

Zwiastun 3 sezonu można obejrzeć TUTAJ.

26 VIII 2021
Właśnie teraz trwają prace na planie ekranizacji opowiadania Joego Hilla Czarny telefon. Zaplanowano już datę kiedy film trafi do kin, w USA będzie można go zobaczyć od 28 stycznia 2022 roku.16 VII 2021
Właśnie ogłoszono początek drugiej fali komiksów z Hill House Comics. 19 października do sprzedaży trafi pierwszy tytuł, będzie to Refrigerator Full Of Heads ("Lodówka pełna głów") czyli kontynuacja "Kosza pełnego głów". Ten komiks tworzą już inni artyści, scenariusz pisze Rio Youers a za stronę graficzną odpowiada Tom Fowler.

"Lodówka pełna głów" przeniesie nas ponownie na Brody Island, lata po wydarzeniach jakie rozegrały się podczas huraganu w 1983 roku. Calvin Beringer i Arlene Fields, para, która spędza na wyspie wakacje szybko stanie twarzą w twarz z tą bardziej nieprzyjemną stroną wyspy Brody: przede wszystkim jest topór, ale też nowy szeryf, nowi wczasowicze i niebezpieczny Wielki Biały Rekin, którego zauważono przy nabrzeżu.Joe Hill powiedział o tym projekcie: "Wiedziałem, że topór z "Kosza pełnego głów" nie poleży na dnie Atlantyku zbyt długo. Razem z pisarzem Rio Youersem żartowaliśmy sobie na temat możliwego sequelu i wymyślił taką historię, sensacyjny horror, że Sam Raimi zalałby się krwawymi łzami. Nie mogę się doczekać by zobaczyć jak Rio i cudowny artysta Thomas Fowler wsadzą parę zimnych głów do lodówki. To będzie jazda."04 VI 2021
"Czarny telefon" to nie jedyne opowiadanie ze zbioru "Upiory XX wieku", które doczeka się ekranizacji. Właśnie ogłoszono plany na przeniesienie na duży ekran tekstu Joego Hilla Synowie Abrahama, które przedstawia dalsze losy Abrahama Van Helsinga znanego z powieści "Dracula" Brama Stokera.

Za kamerą stanie Natasha Kermani, która wcześniej wyreżyserowała "Shattered" i "Lucky". Napisze ona także scenariusz.04 VI 2021
31 sierpnia do sprzedaży trafi drugi i ostatni zeszyt komiksu Locke & Key: Hell & Gone. Tak wygląda okładka tego numeru:

29 IV 2021
2 czerwca do sprzedaży trafi nowe wydanie powieści Joego Hilla Rogi. Tak prezentuje się okładka:A 15 września pojawi się znowienie zbioru opowiadań Upiory XX wieku:

14 IV 2021
Dzisiaj do sprzedaży trafił pierwszy zeszyt komiksu Locke & Key: Hell & Gone, tak wyglądają jego pierwsze strony:

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
09 IV 2021
Na 16 czerwca wydawnictwo Egmont zaplanowało premierę komiksu Joego Hilla "Punge". Polski tytuł brzmi Toń, tłumaczeniem zajęła się Paulina Braiter, komiks ma 168 stron i twardą oprawę.
Tak prezentuję się okładka i opis:W 1983 roku supernowoczesny statek badawczo-wiertniczy "Derleth" znika w pobliżu kręgu polarnego. Kilkadziesiąt lat później zaczyna nadawać wezwanie pomocy... Po wyśledzeniu źródła sygnału na odległym atolu w Cieśninie Beringa, koncern naftowy Rococo zatrudnia ekipę ratowniczą braci Carpenter do zbadania statku widma. Mają oni ustalić, dlaczego statek zniknął, zabezpieczyć wyniki badań i odszukać ciała członków załogi. Osiągnięcie celu nie będzie łatwe, ponieważ do atolu rości sobie prawa Rosja, a niedawne tsunami obudziło mroczne siły drzemiące od tysiącleci na dnie oceanu... Tak rozpoczyna się krwawa wariacja na temat mitologii Lovecraftowskiej i horroru lat osiemdziesiątych XX wieku.26 III 2021
14 kwietnia do sprzedaży trafi pierwszy zeszyt komiksu Locke & Key: Hell & Gone będącego crossoverem z innym uniwersum komiksowym, Sandmanem Neila Gaimana. Tak wygląda okładka tego numeru:

10 III 2021
Wirtualne spotkanie Joego Hilla z polskimi czytalnikami mamy już za sobą, można je obejrzeć TUTAJ. Joe odpowiadał na pytania o swoje pisarskie początki, mówił też o komiksach. Bardzo miłym akcentem był fakt, że pierwszą rzeczą o jakiej powiedział to wspomnienie spotkania z fanami z Polski w Berlinie w 2010 roku, na które organizowaliśmy wyjazd.

Na spotkaniu tym Joe Hill prawdopodobnie pierwszy raz powiedział o swojej nowej powieści, nad którą pracuje, zapowiada się bardzo długa książka a jej tytuł to King Sorrow.

10 III 2021
Dziś do sprzedaży trafiło nowe wydanie pierwszej powieści Joego Hilla Pudełko w kształcie serca.

18 II 2021
Szykuje się kolejna ekranizacja opowiadania Joego Hilla. Po niedawnych wiadomościach o planach na adaptację "Czarnego telefonu" teraz dowiadujemy się, że Paramount Television chce stworzyć serial na podstawie tekstu Dobrowolne zamknięcie ze zbioru "Upiory XX wieku".

Scenariusz napisze Brad Kane, który wcześniej pracował nad takimi serialami jak "Fringe", "Piraci" i "Zagłada". Kane będzie także producentem, razem z samym Joe Hillem oraz Bobem Cooperem. Cooper jest producentem między innymi filmu "Maudie", który zdobył nagrodę publiczności na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.12 II 2021
Aby ukoronować wydanie powieści Pudełko w kształcie serca empik.com i wydawnictwo Albatros organizują wirtualne spotkanie pisarza z polskimi czytelnikami.

W związku ze światową pandemią i brakiem spotkań na żywo sieć empik od kilku miesięcy organizuje swoje autorskie spotkania w internecie. W jednym z takich wydarzeń z cyklu "Premiera online" udział weźmie Joe Hill.

10 marca, w dniu wydania książki, o godzinie 18:00 na profilu empiku na Facebooku każdy będzie mógł obejrzeć i posłuchać rozmowy z autorem, który będzie opowiadał o swoich książkach i komiksach.

Zapraszamy TUTAJ.

11 II 2021
Wydawnictwo Albatros przejęło prawa do pierwszej powieści Joego Hilla Pudełko w kształcie serca i planuje wydać ją już 10 marca. Książkę ponownie zdobi ilustracja, której twórcą jest Dark Crayon, oprawa jest twarda, książka liczy sobie 448 stron.

Tak prezentuje się okładka i opis:Debiutancka powieść Joego Hilla, nowego mistrza horroru! Jedna z najlepszych książek 2007 roku według magazynu "Publishers Weekly".

Książka kucharska dla kanibali, pętla, na której powiesił się człowiek, film, na którym nagrane jest morderstwo... Judas Coyne ma naprawdę imponującą kolekcję makabrycznych rzeczy. Ale nic, co posiada, nie jest tak kuszące i tak straszne jak wizja posiadania prawdziwego ducha. "Sprzedam ducha mojego ojczyma temu, kto da najwięcej" - mówi ogłoszenie. A Jude nie może oprzeć się pokusie i sięga do kieszeni. Tym samym staje się właścicielem należącego kiedyś do truposza garnituru. Jude poradził sobie w życiu z kilkoma duchami: przemocowym ojcem, kochanką, którą bezdusznie opuścił, kolegami z zespołu, który zdradził... Ale kiedy otwiera pudełko w kształcie serca, w którym przywieziono garnitur, uwalnia coś o wiele bardziej namacalnego niż jego widma przeszłości. Coś, co lubi chować się za drzwiami, siadać w jego samochodzie, stać za jego oknem, patrzeć na niego z ekranu telewizora... I czekać - z błyszczącą brzytwą wiszącą na łańcuchu przytwierdzonym do jego ręki...

Dzika, oczarowująca i perwersyjnie zabawna. Ta książka to prawdziwa walentynka z piekła. - New York Times

""Pudełko w kształcie serca" to miks powieści psychologicznej i horroru. Wspaniały, chwytający za gardło i świetnie napisany. - Denver Post

Książka ponura i mrożąca krew żyłach, tak jak ponury i mrożący krew w żyłach może być telefon od starego znajomego, który dawno temu umarł... - Entertainment Weekly

Zaskakująca i świeża powieść o duchach. Hill znalazł dla siebie własne miejsce jako autor horrorów. - Chicago Tribune28 I 2021
W październiku zeszłego roku ogłoszono plany na ekranizację opowiadania Joego Hilla Czarny telefon, którą wyreżyseruje Scott Derrickson. Dzisiaj poznaliśmy obsadę filmu. W głównych rolach zobaczymy Ethana Hawke (znanego między innymi z "Przed wschodem słońca", "Sinister" czy "Nocy oczyszczenia"), Jeremiego Davisa (którego można było zobaczyć w seriali "Zagubieni" czy "Amerykańscy Bogowie") oraz dwójkę młodziutkich aktorów, Masona Thamesa i Madeleine Mcgraw.15 I 2021
Już za 5 dni w sprzedaży pojawią się dwa pierwsze komiksy ze stajni Hill House Comics. Wydawnictwo Egmont na pierwszy rzut wybrało "Kosz pełen głów" oraz "Rodzina z domku dla lalek". W sieci zaprezentowano polską wersję reklamy tych tytułów, zwiastun można obejrzeć TUTAJ.


copyright © 2010 - 2022 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong